Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ilonka.k.

Szybkowar- właśnie kupiłam, proszę o rady

Polecane posty

Gość ilonka.k.

Jak w temacie kupiłam szybkowar, ale bez instrukcji po polsku. Tak, wiem, to żadne skomplikowane urządzenie, ale może powinnam coś wiedzieć? O co chodzi z tym ciśnieniem? Czy ja muszę tego pilnować, czy po prostu nastawić? Proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Wkładasz np.mięso ,przyprawy ,warzywa ,wlewasz z pół szklanki wody czy bulionu ,zamykasz i stawiasz na kuchenkę .Nie wiem jaki masz ten szybkowar ale w moim po chwili zaczyna wylatywać para więc nakładam specjalną blokadę i od tej chwili mierzę czas gotowania .Na mięso wystarczy ok 20 minut ,ziemniaki z 8 -musisz sama wypróbować .Po tym czasie zdejmuję z kuchenki i jak mam czas to zostawiam do ostygnięcia a jeśli mi się spieszy to wkładam garnek do zlewu i polewam zimną wodą z kranu .Jak cała para wyjdzie (sprawdzam przyciskiem) to otwieram i już .Zawsze pamiętaj ,że zapełnia się do 2/3 garnka ,dolewa min.pół szklanki płynu i zakłada dokładnie czystą uszczelkę no i otwiera jak już nie ma pary bo inaczej może Ci wszystko wylecieć z garnka.Ja mam szybkowar Future z rączką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka.k.
dziękuję :-) narazie szybkowar sobie stoi i lśni w kuchni :-) Boję się wysadzić blok w powietrze. I jeszcze jedno: Jak zacznie się gotować, czy ja muszę podnieść ten "dzyndzelek", c zy on sam sie podniesie i wypuści parę? Wiem, że glupie pytanie, ale naprawde nie wiem, i sie boje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Możesz podać linka do Twojego szybkowaru? albo jego nazwę.Są różne .Teoretycznie nic nie powinnaś podnosić .Będzie się gotowało i przez otwór para sama będzie uchodziła .Zacznij od prostych potraw .Ugotuj ziemniaki i zapamiętaj czas (ok 8 mninut od momentu wychodzenia pary)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekamnaprzesyłke
Co robię jeśli chcę upichcić kurczaka z ziemniakami i warzywami,? Gotuję kurczaka zakrytego wodą 15 min,wypuszczam ciśnienie,dokładam na to ziemniaki i warzywa na 5 min i gotowe?Ziemniaki i warzywa mogą być tak na mięsie,czy muszą być nad,na drucianym wkładzie? A jeśli zamiast mięsa jest kapusta,to mogę na tym położyć ziemniaki? Jak tą kapuchę z ziemniakami? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekamnaprzesyłke
Pierwsze gotowanie kiepskie,kurczak trochę twardy i ryż niedogotowany i za dużo wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×