Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Dawno temu w trawie...

Wyprysk potnicowy u niemowlaka !

Polecane posty

Gość Dawno temu w trawie...

Jakiś czas temu pisałam o swojej córce, że robią się jej na dłoniach i podeszwach stóp pecherzyki, które pękają, pojawia się rana, potem się goi i tak w kółko. Chodziłam po lekarzach - 2 pediatrów ( prywatnie ) stwierdziło, że samo przejdzie, natomiast pediatra z NFZ w naszym ośrodku wprost powiedziała, że nie ma pojęcia co to i zaleciła wizytę u dermatologa. Byłam z małą u jednego gdzie każda wizyta kończyła się nowymi receptami i nowymi maściami bez postawienia diagnozy, albo przynajmniej podejrzeniem tego co to może być. Wkońcu udało mi się dostać do tego dermatologa, którego chciałam ( sugerując się opiniami internautów ) i... po wywiadzie ze mną na temat córki Pani dr stwierdziła, że to WYPRYSK POTNICOWY. Kamień spadł mi z serca , gdyż bałam się, że usłyszę że to gronkowiec albo i coś gorszego. Przepisała odpowiednie lekarstwa, poleciła zrobić kilka badań z krwi, żeby aby na pewno wykluczyć coś gorszego. Jestem spokojniejsza. Wyprysk potnicowy to podobno nic strasznego, tylko jak sama dr powiedziała, może być tak że teraz się wyleczy z tego i nie będzie powrotu, albo mogą zdarzyć się nawroty. Kolejna wizyta za 5-6 tygodni - oby wstępna diagnoza była trafna. I na koniec moje pytanie: Czy któraś mama walczyła z tą chorobą u swojego dziecka ? Jak to wyglądało ? Pozbyłyście się tego na amen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawno temu w trawie...
Up !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karum
Witam! u mojej córci również zaraz po urodzeniu pojawiły się pęcherze. początkowo były tylko na dłoniach z czasem pojawiły również się także na stopach. pęcherze wypełnione są przezroczystym płynem( z wyglądu jak zdymka) które po pewnym czasie pękały.byłam u różnych specjalistów, niektórzy niewiedzieli co to może być inni podejrzewali grzybice, wyprysk potnicowy a wtym momencie jest podejrzenie o pęcherzykowe rozdzielanie się naskórka, choć zdania są nadal podzielone. wiem jedno nic nie pomaga i niewiem jak już łagodzić objawy, zwłaszcza teraz gdy mała cały czas biega. męczymy się już z tym ponad rok il niewiem jak z tym sobie poradzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

I co to w końcu było  ? Moja 11 miesięczna córka ma teraz to samo od pół roku i też padło podejrzenie tej choroby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogie Mamy

Jak potoczyły się dalsze losy Waszych dzieci? Udało się postawić diagnozę i pomóc Maluchom? 

Moja córka ma 4 miesiące i od 3 miesięcy identyczne objawy... Bardzo się martwię.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×