Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anna.s.1

Lukier plastyczny nie zastygł - dlaczego ? pomocy ;)

Polecane posty

zrobiłam wczoraj torta. Pierwszy raz robiłam lukier plastyczny z barwnikami. Konsystencja wyszła tak jak w przepisie, fajnie się rozwałkował i pokrył tort i wszystko ok - tyle tylko że nie zastygł. Jest ciągle rozciagliwy i miękki tak jak w chwili wałkowania.. gdzie popołniłam błąd ? Wiecie może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale lukier wcale nie ma zastygnąć! ma byc miękki inaczej mialabys problem z krojeniem tortu :-) już dobrych kilka lat bawię się robiąc torty w stylu angielskim miękkość lukru to atut, nie wada pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedz ;) ja myślałam, że on zastygnie tak jak taki robiony w garnku ;) Nie, nie spływa, ułożyłam go na masie budyniowej i i był łatwy do formowania na cieście. Jednak przy krojeniu się ciągnoł, nie wiem jak to opisać, sciągał sie z ciasta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne jest dla mnie też, że kiedy przy rozrabianiu chwile leżał to jakby twardniał, było czuć w rękach że jest twardszy jednak na ciescie już tego wrażnienia nie było ;/ Tak sobie myśle, rozwałkowywałam go na blacie posmarowanym olejem, jakoś nie udało mi sie za pierwszym razem i kilka razy próbowałam i sciągałam lukier i tak sie zastanawiam czy przez to że nabrał trochę oleju ( za kazbym razem smarowałam blat oliwą bo przywierał ) może przez ten nabran olej nie stwardniał ani troszke i później sięzsówał przy krojeniu ? Jak myślisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może dałaś za grubą warstwę masy pod lukier, pod lukier masy daje się zaledwie odrobinę, tyle, żeby lukier mogł się do ciasta przykleić a co do oleju, to tak się nie robi :-) lukier podsypuje się cukrem pudrem generalnie lukier pozostawiony na wierzchu obsycha, na tortach też odrobinkę, ale nie zastyga, nie jest klejący,nic z tych rzeczy musisz nabrać wprawy i tyle :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie musze sie nauczyc, to byla pierwsza proba ;) A kiedy podsypujesz cukrem pudrem do rozwalkowania to nie zostaja smugi na lukrze ? Czy poprostu walkujesz tylko jedna strone nie odwracajac ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retgre
temat jak dla mnie,wlasnie jutro bede tobila tort z lukrem plastycznym, powiedzcie mi,czy moge zrobic jeden biszkop wiekszy, 3 warstwy, polozyc na niego lukier,a potem upiec mniejszy lukier i zrobic mniejsze "pietro" i tez pokryc lukrem? czy tort wytrzyma i sie nie zapadnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retgre
upiec mniejszy biszkopt* nie lukier, no ale wiadomo o co chodzi :) Boje sie strasznie ze nie wyjdzie a juz nie bedzie gdzie zamowic tortu:) A czy moge przelozyc tort jakims kremem czekoladowym,a na wierzch, zeby lukier sie przykleil dac troche kremu waniliowego, takiego z proszku,robionego na mleku?? wiem ze niby lepsze sa maslane, ale wolalabym ten z proszku i mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna....nie powinno robić sie smug,a nadmiar cukru mozna latwo usunąć pędzelkiem lub po prostu ręką, albo suchą ściereczką, rozwalkowujac podsypuję pod lukier,nie obracam # placka@, ale i tez walek oproszam pudrem ja często idę na łatwiznę i na baze tortu nakladam lukier w wersji gotowej rozwalkowanej :-D retgre...co do mas, to krem na bazie mleka, czy smietany tez moze byc(też wlasnie zwykle robie takie), ale pamietaj-pod lukrem musi byc go doslownie odrobine nie robilam piętrusów, ale myśle sobie, że jak piętro nie będzie zbyt wysokie, to tort chyba nie siądzie;-), gdzies w necie widzialam takie podporki na pietra, ale gdzie to nie pamietam-skleroza;-) na dzien Mamy będę piekla tort kapelusz, dam Wam znać, czy nie klapnął :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzieki za porady ;) Jutro drugie podejscie ;) Musze potrenowac bo na nastepny weekend musze zrobic pietrowego torta urodzinowego; juz sie boje. I jeszcze jedno pytanko, jaki gruby lukier robisz ? Jak mocbo rozwalkowujesz ? Mniej wiecej. 2-3 mm czy wiecej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×