Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak to jest ?????

UK-rezygnacja z sasilkow

Polecane posty

Gość jak to jest ?????

Prosze o odpowiedzi osoby, ktore sie znaja badz byly w takiej samej sytuacji. Na chwile obecna pracuje tylko moj maz. W zwiazku z tym, ze mamy dziecko, dostajemy WTC, ChTC i Housing. Od lipca ide do pracy na caly etat. Ile mam czasu, zeby zglosic w Revenue i cuoncilu, ze podjelam prace? Ktos mi mowil, ze 3 miesiace, ale nie byl pewien. Czy najlepiej zglosic to w pierwszym dniu pracy, zeby uniknac sytuacji, gdy bede musiala oddawac pieniadze za wyplacone zasilki, gdy juz bede pracowac? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirujacamaryla
zglaszaj dorazu bo potem bedziesz wszystko oddawac, mi raz nadplacicli WTC i musialam oddac ponad 500f!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest ?????
*zasilkow mialo byc, sorki za blad :P Dziekuje za odpowiedz, tez tak myslalam. a co z tym niby 3 miesiecznym czasem na zgloszenie? Nie rozumiem tego, zglosze po 2 mies., to bede musiala zwracac. To lepiej od razu zglosic, to mi po prostu wstrzymaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no do tych 3 miesiecy to cie nie beda za to scigac prawnie a tak za kazdy dzien nadplaconych benefitow bedziesz musiala sie rozliczyc po prostu. im szybciej zglosisz tym lepiej dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest ?????
Plenerowa-mozesz jasniej? # miesiace beda mi wyplacac zasilki i nie bede musiala ich zwracac? Czy bede musiala oddac tyle, ze po 3 miesiacach zaczna narastac odsetki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwoń i zapytaj - z tego co pamiętam to na pismie było, że miesiac masz na podanie tych najważniejszych danych - czyli w tym przypadku zarobków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz 3 miesiace na poinformowanie o zmianach ktore maja wplyw na wyplacane benefity, jezeli tego nie zrobisz w tym czasie mozesz odpowiadac przed sadem. ale oddawac i tak musisz kase jezeli ci nadplacaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odestek chyba nie ma, po prostu bedziesz musiala oddac. tylko ze jak za dlgo z tym zwlekasz to mozesz odpowiedziec prawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dove__
Podepnę się z pytaniem pod temat- jak to jest własnie z uniknieciem nadpłat z benefitów- co trzeba zgłaszać? Tylko zmiane pracy ? Czy kazdy dodatkowy przychód ( teoretycznie sprzedaz auta i dodatkowa gotówka) ? My dopiero składamy i chcialabym wiedziec jak to jest by nigdy nie popełnic takiego bledu. Moj maz ma na umowie załóżmy 6 sziftów, gdzie co tydzien jest inaczej 6 czasem 7 czasem 7,5 wiec i wypłaty rozne. A co jak abstrachujac pracowalby przez pare tygodni po 8 sziftow i pensja znacznie by wzrosła- czy takie cos trzeba odrazu zgłaszac?? Bo oczywiscie jakby dostal nowa umowe z na niej wypisana podwyzka to sie rozumie samo przez sie.. ale tak na codzien te przychody jak sa rozne to mnie zastanawia od jakiegos czasu. Byłabym wdzieczna jakby ktoś podpowiedział! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest ?????
Do kolezanki powyzej-ja sie tylko orientuje, jak jest z Housingiem-tu akurat wszelkie nadgodziny w pracy maja znaczenie, do nas co jakis czas przychodzi pismo z councilu z prosba o dostarczenie 3 payslipow-nawet dokladnie daty maja podane-ze z takiego i takiego tygodnia. Kaza o kazdej zmianie dochodu powiadamiac. Ja chodzilam do pracy, tylko po sezonie agencja wiekszosci pracownikow podziekowala po swietach. W piatek bylam ostatni dzien w pracy i popoludniu zlozylam wniosek do councilu o Hausing. tylko, ze ostatnia wypate dostalam tydzien pozniej. A Housing mi przyznano od dnia zlozenia wniosku, wiec po czasie musialam oddac pobrany housing wlasnie za ten tydzien, gdzie wplynela mi ostatnia wyplata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iceberg
trzeba zglaszac od razu w przeciwnym wypadku wyplacaja na podstawie nieaktualnych informacji a wiec kwote za duza badz za mala. i tak wszystko bedzie ponownie dokladnie rozliczone na koniec roku podatkowego poniewaz benefity przydzielane sa na podstawie informacji z poprzedniego roku przy zalozeniu ze takie sam dochod jest w roku biezacym. a dokladniej (podaje kwoty przykladowe) jesli w roku 2011 /2012 ktos osiagnal dochod 12000 i wyliczono mu 400 funtow benefitow miesiecznie ktore bedzie pobieral od kwietnia 2012 do kwietnia 2013 W kwietniu 2013 bedzie musial sie rozliczyc i jesli sie okaze ze zarobil w okresie 04/2012-04/2013 wiecej np 15000 funtow to mial nadplacony benefit i bedzie musial oddac jesli natomiast od razu zglosi sie ze dochod sie zwiekszyl to zaczna od razu wyplacac mniej i nie trzeba pozniej zwracac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz 1 miesiac
zarowno w HMRC jak i w councilu, nie ma juz opcji 3 miesiecznej jesli chodzi o Tax Credit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz 1 miesiac
i nawet jesli nadplaca ci zasilki to po prostu rozkladasz to na raty, nie ma zadnych odsetek wiec to jak nieoprocentowana pozyczka. Od Ciebie zalezy na jak dlugo sobie to rozlozysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dove__
No ale skoro mu sie tak wahaja wyplaty co tydzien co innego zalezy jak sie rota ułozy to co tydzien musi latac do councilu i informowac o roznicy w wyplacie?? Jakies to chore :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeroszesc
nie musisz latac co tydzien, mi tez sei zmiany w pracy wahaja, nieraz pracuje 40 godzin nieraz 50 i nie zglaszam tego, jak ktos wspomnial pod koniec roku podatkowego i tak ci przyjdzie tzw. update pack w ktorym wpisujesz zarobione pieniadze w zeszlym roku (to jesli pobierasz WTC np.) jesli chodzi o zasilek na mieszkanie to ja podawalam szacunkowe zarobiki w formularzu, dalam im 3 payslipy na podstawie ktorych wyliczyli srednia, do tego pokazywalam wyciagi z konta bankowego, nie wiem jak jest ze sprzedaza samochodu, ale wiem, ze na koncie mozna miec do 16 tys funtow oszczednosci aby pobierac ten zasilek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iceberg
sprzedaz samochodu nie ma nic do rzeczy natomiast jezeli ktos ma nieregularne wynagrodzenie to i tak w wiekszosci przypadkow srednia z trzech miesiecy jest mniej wiecej taka sama sytuacja wyglada inaczej jesli ktos np w sezonie zarabia 2000 miesiecznie a poza sezonem 500 funtow i ten okres trwa np przez 4 miesiace, wtedy nalezy zglaszac bo roznica jest dosc duza i w ''gorszych'' miesiacach nalezy sie znacznie wiecej a w dobrych nic (podaje tylko przykladowo) to samo dotyczy sie podjecia pracy (dochod wzrasta co najmniej o 1000 funtow miesiecznie) lub jej utraty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak wyglada sprawa wczesniej brakam taxy potem poszlam do pracy no oczywiscie oddajemy ale po dwoch latach zaprzestalam pracowac i chce wrocic do taxow mieliscie podobna sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×