Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dariannna

rozszczep wargi i/lub podniebienia

Polecane posty

mam nadzieje ,ze i u mnie bedzie dobrze;-) chociaz narazie strssznie sie zamartwian..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamazpodobnym problemem
Ja też miałam podobny problem, z tymze moje dziecko miało rozszczep wargi. Ja korzystalam ze smoczka http://akpolbaby.pl/smoczki-specjalistyczne/1877-nuk-medic-pro-smoczek-dla-dzieci-z-rozszczepem-wargi-4008600215622.html który jest specjalny, przy wszystkim innym moja mała się krztusiła, nie mogła zassać. W internecie nie zawsze można znaleźć przydatne informacje, ale warto szukać i pytać, żeby pomóc dziecku http://newbaby.com.pl/?p=143

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos moze polecic klinike w ktorej Wasze dziecko mialo robione zespolenie wargi?? Obecnie jestem 25 tc jednak juz teraz chce sie dowiedziec jak najwiecej... Dlugo sie czeka?? Jakie są formalnosci... Bardzo prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann wiem ,.ze jestes z Kielc , bo widzialam.Twoj wpis na forum - niestety Ci nie pomoge , bo nie znam sie , ale po porodzie dzieciaczki sa dokladnie ogladane i przez caly pobyt po porodzie kilku pediatrow codzien oglada dzieciaczki i daje skierowania do specjalistow jesli wykrywaja jakies nieprawldlowosci oprocz tego sa cala dobe do Twojej dyspozycji aby odpowiedziec na pytania naprawde nie przrjmij sie bedzie dobrze .W tym czasie co ja rodzilam na prostej ponoc w ciagu tygodnia 3 dzidziusiow urodzilo sie z rozszczepem niestety nie byly te dziewczyny ze mna na sali wiec nie prientuje sie co i jak , ale neonatolodzy napewno pokieruja sie co dalej i gdzie sie udac ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź . piszę gdzie tylko mogę by uzyskać jakiekolwiek informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana naprawde nikt Cie nie wypusci po porodzie ze szpitala bez dania wskazowek co dalej , gdzie masz sie udac itd ..napewno tez doradza Ci kto jest dobry w tego typu operacjach .Naprawde nie martw sie ;-) moj synek mial nadal ma krzywe paluszki stop wrecz przedostatni w jednej i drugiej stopce jest calkiem wywiniety do tylu oprocz tego jedna ze stop szpotawa ..wykryli tez wzmozone napiecie ..jeszcze w trakcie pobytu przyszla do nas rehabilitantka obejrzec malego , a przy wypisie dostalam skierowanie do fizjoterapeuty. Jesli Cie cos niepokoi to ich pytaj po to tam sa .aa i mok synek ma tez naczyniaka plaskiego na czole ..to mniej wiecej wyglada tak , ze rano i wieczorem jest obchod i pediatra oglada maluszka od stop do glow i apropo naczyniaka wszysykie mowily czekac , czekac moze sie wchlonie a jak nie to laser lub inne jesli bedzie nam przeszkadzal.Naprawde lekarze niczego nie omina , nie przeocza..zostaniesz poinstruowana co dalej o to sie nie martw oczywiscie mozesz sobie szukac juz na wlasna reke , ale mysle , ze jak nie uda Ci sie nic znalezc to i tak nic sie nie dzieje oni Ci doradza, tymbardziej , ze to nie bedzie jakis jednorazowy prxypadek tylko oni napewno po kilka w miesiacu takich noworodkow maja ;-) pamietaj tylko o specjalnych smoczkach dla maluszka ;-) i nie lam sie naprawde medycyna jest tak unowoczesniona , ze nie bedzie sladu , ze maluszek mial jakis defekt na buzce ;-) mysle , ze powinnas zapisac sie do szkoly rodzenia zajecia tam prowadza polozna i lekarze i ginekolog i pediatra ..odrazu moglabys wypytac o wszystko . Ja uczestniczylam w takich zajeciach na prostej . Odrazu po zajeciach moglabys podejsc do takiej poloznej lub pediatry i wypytac o wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj na forum jest taki temat o rozszczepie tam dziewczyny pisza gdzie dzieci mialy zabieg robiony itd popytaj tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poker 137
cześć moja córka ma 4 lata urodziła się z rozszczepem wargi i podniebienia i to nie prawda że alkohol jest przyczyną tej wady tak naprawdę sami lekarze nie wiedzą co jest tego przyczyną więc nie przejmuj się głupimi uwagami osób które nie mają o tym pojęcia moja córka jest po dwóch operacjach i nie widać wcale że urodziła się z tak poważną wadą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poker 137
jeśli chciałby ktoś dowiedzieć się jak przebiega cały proces wychowania dziecka i opieki nad nim od urodzenia do 4 lat to proszę pytać ja jestem z pod poznania i mam etap za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozszczep wargi i podniebienia jest wadą nie tylko estetyczną, ale i wadą wpływającą na zdrowie dziecka. Dlatego trzeba jak najszybciej wykonać odpowiedni zabieg. Co ciekawe, jest teraz coś takiego jak tzw. jednoetapowe operacje. To znaczy dziecko nie musi iść na dłużej do szpitala, ani nie musi być poddawane żmudnemu, długotrwałemu leczeniu. Cały zabieg da się zrobić w jeden dzień, w cywilizowanych warunkach i miłym otoczeniu w Medycynie Młodości w Warszawie. Operuje tam świetny chirurg plastyczny dr Zbigniew Surowiec. Ma fach w rękach i naprawdę super podejście do małych pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×