Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Laila_27

Jak robicie kapuste zasmazana?

Polecane posty

Gość Laila_27

Jak wyzej :) Chce zrobic do schabowych,a nie wiem jak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatasmarkata
Najlepiej wychodzi mi z kapusty kiszonej. Gotuję posoloną kapustę do smaku dodaje trochę kminku jeśli jest już miękka to odcedzam ale nie całkowicie pozostawiam trochę na dnie i dodaję zasmażkę doprawiam pieprzem , odrobiną cukru i jak gotuję na pierwsze rosół dodaję troszkę żeby zasmażka się wymieszała z kapustą. Przepis na zasmażkę ja proporcję daję na oko ale mniej więcej tyle się tego daje łyżka masła lub margaryny łyżka smalcu ze skwarkami ( jeśli mam w lodówce ) pokrojona cebulka półtorej łyżki mąki zwykłej Wszystko razem podsmażam na złoty kolor i wolnym ogniu cały czas mieszając żeby się nie spaliło bo później jest gorzkie. Jeśli robię zwykłą kapustę to po ugotowaniu i dodaniu zasmażki dodaje koperek można też pomidory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laila_27
Dziekuje Ci bardzo Beatko :) Zrobie ja dzisiaj,napewno wyjdzie pyszna :D Wlasnie o taki przepis mi chodzilo,bez zadnych rodzynek i tym podobnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a z młodej kapusty
jak robicie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatasmarkata
kroisz kapustę , gotujesz , później odcedzasz , dajesz przyprawy , koperek , szczypiorek itd (kto jak lubi) , śmietanę i dusisz to w garnku trochę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
tak dla informacji, to kapusty nie trzeba gotowac w wodzie i odcedzac, czyli wylewac z ta woda smak i witaminy. wystarczy udusic z minimalna iloscia wody, ktora na koncu wyparuje. kapusta sama puszcze duzo wody podczas gotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamela Andersen
Ale ze smietana dusic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
smietane pod koniec dodac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie dawałam śmietany. Kapustę (kiszoną lub świeżą) obgotowuje w osolonej wodzie z liściem laurowym i zielem. Na suchej patelni podsmażam troszkę boczku lub słoniny do tego trochę mąki. Jak się zrumieni dodaję wodę z kapusty, żeby się takie gęsty płyn wytworzył. Całość wlewam do odcedzonej kapusty, dodaję piórka cebuli i świeży lub mrożony koperek. U nas się podaje na ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajajajajajjajajaj
A ja kroję drobno, dodaję cukru, soli do smaku i na patelni smażę na oleju aż lekko się przysmaży, trochę kminku i paluszki lizać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajajajajajjajajaj
oczywiście kroję kiszoną kapustę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijjkk
Kiszona biala lub czerwona lubie z boczkiem. A swieza, mloda kapuste robie tak: na dnie daje troche bulionu lub wody i gotuje z lisciem laurowym, az woda wyparuje. Na koniec dodaje wino (pasuje i biale i czerwone wytrwane), sok pomidorowy i przyprawy i chwile podgotowuje, zeby nie bylo za duzo plynu. Mozna dodac tez zielona cebulke albo koperek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6na9
A ja się zajadam swoją młodą kapustą, tutaj chyba rozpisały się te tesciowe z topiku, co gotować nie umieją i walą bulion, śmietanę i inne dziwadła. Jaką chcesz dietetyczną czy wypas i niebo w gębie w smaku?, to dam ci przepis, teraz zrobiłam wersję dla mojego faceta. Pamiętaj, jesli chcesz kapustę młodą o głębokim szlachetnym smaku, to musisz dac słonego, ciut słodkiego i kwaśnego smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×