Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdezorientowany tata

Zapalenie jamy ustnej u dziecka!Proszę o radę!

Polecane posty

Gość zdezorientowany tata

Witam!Jestem samotnym ojcem 2letniego chłopca.W piątek popołudniu synek dostał wysokiej gorączki.Pojechałem z nim na dyżur.Lekarka stwierdziła ZAPALENIE JAMY USTNEJ i przepisała CECLOR 250 2 razy na dobę po 5 ml,nystatynę do pędzlowania,sachol i Pulneo bo synek miał lekko zaczerwienione gardło. ceclor 250 miałem podać jeśli synek "będzie się męczył a gorączka nie ustępowała".Tak też sie stało.Od piatku zbijałem synowi gorączkę co 6 godzin (wciaż wracała do 40 st).Ale wczoraj wieczorem już nie wytrzymałem i podałem synowi antybiotyk.Czynnośc powtórzyłem rano i przed chwilą. Martwie się czy dobrze wszystko lekarka przepisała,bo gorączka wciąż wraca a syn przestał jeść (boli go). Proszę doswiadczonych rodziców o informację jakie leki podawaliście swoim pociechom przy tym schorzeniu i po jakim czasie gorączka ustapiła. Jutro pojadę do lekarza ponownie,nie mniej jednak martwię się. Namiary na to forum dała mi znajoma z pracy! Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hascosept do psikania do gardła to mu przyniesie ulgę ale lekarka stwierdziła bakteryjny stan skoro antybiotyk ? bo nystatyna na grzyba pulneo na oskrzela i zapalenie płuc więc nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy to nie wirusowe zapalenie gardła to tylko hascosept i przeciw gorączkowe (ewentualnie przeciwwirusowe ale te są na Rp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do myszki!!!!!!!!!!!!
myszka, jak kurwa czytam twoje wypociny to mi rece opadaja!!! czyli co,ojciec ma wg ciebie odstawic od tak sobie nagle antybiotyk? bo ty tępa strzalo wiesz lepiej niz pediatra, ktory widzial dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie zawsze dziwią na tym forum osoby ktore radza odstawic leki, ktore przepisal lekarz-pol biedy jak chodzi o osobe dorosla,ale jak mozna sugerowac cos takiego w przypadku dziecka? Czy wy, ktore zawsze wiecie lepiej od lekarza wezmiecie odpowiedzialnosc jak sie cos dziecku stanie? Weźmiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ja napisałam że ma odstawić ?? pytam co stwierdziła bo 3 rożne preparaty dała :O czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek niestety też przez to przechodził. Trwało to ok 2 tygodni. Dla nas straaaaasznie długich tygodni. Wiem co to znaczy i współczuję. U nas zaczęło się tak samo jak u was. Wysoką gorączką. Również nie chciał jeść. Nasz pediatra dał nam skierowanie od razu do szpitala i powiedział, że jak przestanie pić to mamy natychmiast tam jechać. No i po kilku dniach doszło również do tego z tym, ze ja podawałam mu strzykawką wodę. Normalnie po troszku co 5-10 minut bo bałam się odwodnienia. Co do leków to mieliśmy podawać nurofen na zmianę z paracetamolem, bo środki przeciwbólowe w leczeniu tego to podstawa. Dodatkowo dostaliśmy nystatynę do pędzlowania ale nasz pediatra mówił żeby nie szorować tym jamy ustnej ale wpuścić na język to dziecko samo języczkiem rozprowadzi po buzi. Dodatkowo dostaliśmy jakąś maść robioną ale nazwy ani składu nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie kompetencja tkwi w lekarce skoro każe samemu rodzicowi włączyć antybiotyk a wiadomo nigdy nie będzie pewnym dziś i tak nic nie zrobisz jutro i tak wizyta u pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdezorientowany tata
Nie powiedziała czy bakteryjne czy wirusowe! Hmmm jutro dopytam! Aha!Odstawiłem Pulneo jak zacząłem antybiotyk podawać.Tak kazała lekarka! Czyli jeszcze ten Hascosept by sie przydał. ewa dziecko gorączkowało ci 2 tygodnie???????? Mój syn na szczęscie pije i to dużo.Wyparzam co rusz ustnik od niekapka. Kaszy zje tak 200 ml (zwykle jadł 400ml ) na dobę i dwa razy mleko.Tak ogólnie to je by zaspokoić głód bo po pół porcji.Obiadu zjadł pół słoiczka tylko dzis (wczoraj też). Dziękuję Paniom bardzo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdezorientowany tata
Aha rozumiem!Dziękuję!Ja podaję synowi Bufenik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooochi
Czy to bedzie bardzo wscibskie i nie na miejscu jesli zapytam, czy sam wychowujesz dziecko?Bo jestem pelna podziwu, rzadko ktora mama tutaj pisze z takich zaangazowaniem i mądroscią:) zdrowka dla maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilnuj tylko żeby dużo pił. Bo to bardzo ważne. Dodatkowo po jakimś tygodniu wysypało go powtórnie w całej jamie ustnej aftami na nowo ale pediatra nas uprzedził o tym więc paniki nie było. Trzymam kciuki za was bo pamiętam jak to u nas było - 24 godz na dobę musiałam go nosić. 2 tygodnie prawie nie spałam ani nie jadłam bo synek uspokajał się tylko u mnie na rękach. Szybkiego powrotu do zdrowia dla synka i miejmy nadzieję że szybciej się wyleczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdezorientowany tata
myszka podaję Lakcid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super jutro kończenie idź do pediatry dopytaj co to i czym argumentuje antybiotyk bo to zawsze osłabia organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdezorientowany tata
Ewa dziękuję!Teraz syn po podaniu antybiotyku i Bufenika (w odstępie czasowym oczywiscie) śpi.Zeszłej nocy zbudził się tylko dwa razy.Raz na Bufenik a tak to wypił 500ml herbaty.Noc z piatku na sobotę to był koszmar!Nie spalismy wcale. No i w dzień też tylko na moich kolanach.A mam jeszcze 6latka w domu.No ale jakos to ogarniam.Byle do przodu i niech się choroba kończy! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka także miała zapalenie jamy ustnej. Bardzo się martwiłam bo gorączka nie ustępowała mino podanego antybiotyku, dodatkowo ciężko było zbić temperaturę. Dopiero w szpitalu pomógł antybiotyk dożylny i następnego dnia od jego podania, córci spadła temperatura. Bardzo wysoka gorączka utrzymywała się przez tydzień a owrzodzenia w buzi dwa i pół tygodnia. To był koszmar. https://www.mamaibobasy.pl/zapalenie-jamy-ustnej-u-dziecka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×