Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miszalina

Uwaga! Oszuści > Do osób które założyły działalność gosp.

Polecane posty

Chciałabym dla przestrogi poinformować was o oszustach, którzy grasują na osobach, które założyły działalność gospodarczą są to : 1. Krajowy rejestr pracodawców i pracowników - ok 240zł wysyłają wypełniony blankiet do zapłaty za wpis, oczywiście nie ma takiego rejestru, firmy, czy nawet adresu 2. Krajowy rejestr przedsiębiorstw - ok 150zł procedura wygląda tak samo, oczywiście jak w jednym tak i w drugim przypadku nie wpłacamy nic Trzeba pamiętać, że wpis do właściwego rejestru jest BEZPŁATNY 3. Firma przedstawiająca się jako pomoc w uzyskaniu dofinansowania przysyła przesyłkę pobraniową ok 160zł paczka zawiera płytę CD z nic nie wartymi informacjami, które z łatwością można wyszukać w internecie, oczywiście po odebraniu przesyłki kontakt się urywa Zapamiętajcie, że firmy (dobre) nie oszuści, które pomagają w uzyskaniu dofinansowania pobierają należność po otrzymaniu takiego dofinansowania i jest to koszt ok 10-15% sumy dofinansowania Ja nie dałam się oszukać bo sprawdzam na bieżąco każde podejrzane firmy was też ostrzegam. Pozdrawiam i życzę powodzenia w interesach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osob pisze
frajerow nie brakuje to i cwaniakow tez. dalas sie nabrac 3 razy i nadal rozumu brak do tego jeszcze jak cie ktoras z firm pozwie z artykulu 212 KK za nazwanie oszustem to bedzie nieciekawie. kupujesz material demo o pozyskiwaniu srodkow za 200zl bo myslalas ze ktos ci zalatwi dotacje za dwie stowy :D lecz glowe bo za chwile do listy dopiszesz kolejne firmy ktore wyciagna od ciebie kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się składa że akurat ja nie dałam się nabrać o czym już wcześniej pisałam, ja uprzejmie informuję innych żeby nie płacili A jak inaczej nazwać "firmy" które nie istnieją a naciągają ludzi bo dla mnie to oszuści, którzy żerują na nieświadomych ludziach I proszę na przyszłość czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osob pisze
chwile wczesniej opisalas jak twoja mama sie dala naciagnac na dotacje :D nie rob ze mnie kretyna. nie wiem jak nazwac moze cwaniaki :D ? w kazdym razie jak nazwiesz oszustem to narazasz sie an to co napisalem. oszustwo to przestepstwo jesli ktos nie zostal skazany to naruszasz jego dobre imie. cwaniak to potoczne okreslenie i mozesz sobei subiektywnie tak nazwac kogos kto za pomoca watpliwych srodkow oferuje cos. skoro to oszusci to skladaj doniesienie przestepstwa z art 286 KK sa sciagane z urzedu. nawet jesli nie dalas sie nabrac to proba oszustwa tez jest przestepstwem . nie wiem z czym masz problem jesli nie z glowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spryciarz
Coś się frajerze przyczepił ? Pisze dziewczyna prawdę, do mnie wydzwaniało kilkanaście takich firm oszustów i co mam lecieć z doniesieniem ? Po to jest forum aby pisać o takich rzeczach !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widać autorka nadepneła
jakiemuś naciągaczowi na odcisk, pracuje w biurze i spławiam takich frajerów wielu, co to mają takie boskie oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osob pisze
nie przeczpilem sie tylko napisalem jej ze jest durna bo nic nie zyskuje a moze wiele stracic. skoro bajeruja ludzi przez telefon to nikt nie bedzie sprawdzal w necie tego co najwyzje te firmy i skonczy sie tak ze ja pozwia bo cwaniak jest cwaniak. tyle o tych firmach napisane a ludzie dalej sie nabieraja wiec po co mnozyc i placic ewentualne odszkodowania. sprawa jest prosta za nazwanie oszustem jest sankcja karna i tyle. to ze nie kazdy tego dochodzi to wiadomo ale ja bym nie liczyl ze jesli ktos tak zarabia to nie bedzie chcial kolejnej kasy z odszkodowania za pomowienie zgarnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osob pisze
z cala pewnoscia nadepnela mi na odcisk nie ma co robic tylko zerowac na debilach :D nie dosc ze wam napisac instrukcje jakichs slow nie uzywac to jeszcze jestescie tak tepi ze nie mozecie nic pojac. nie dziwie sie ze na was zeruja. prawda w oczy kole wiec dalej ulzyjcie sobie :D pozniej jak zalozycie temat dostalam wezwanie do sadu z oskarzenia prywatnego z art. 212 co mam zrobic ? to nie zapomnijcie mnie przeprosic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się składa że te "firmy" mają założone sprawy za uwaga nie możliwe OSZUSTWO i Wyłudzanie pieniędzy od ludzi którzy zapłacili chcesz to sprawdź zapytaj o tą sprawę na policji - uprzedzam z góry ja osobiście pytałam na policji i znają tą sprawę niestety jako że NIE zapłaciłam to nie mogę przyłączyć się do pozwu bo NIE zostałam prawnie oszukana czy inaczej to nazwać pokrzywdzona w tej sprawie Nie wiem co gdzie ktoś wcześniej pisał ja piszę pierwszy raz o tej sprawie i powtarzam się kolejny raz nie wpłaciłam żadnych pieniędzy ale szkoda mi ludzi którzy zapłacili a jak ty ich nazywasz frajerami to gratuluje podejścia do ludzi trochę współczucia i wrażliwości społecznej trzeba mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osob pisze
proba doprowadzenia do niekorzystnego rozporzadzenia mieniem to tez przestepstwo nie musisz byc poszkodowana. jesli nie ma wyroku nie ma oszusta i bedzie jak napisalem ze zaplacisz za pomowienie zwlaszcza ze teraz wkopalas sie bardziej twierdzac ze nie zostalas oszukana :D tym samym w jednym temacie mamy i oszczerstwo i oswiadczenie ze do oszustwa nie doszlo :D ech ze tez rozumu przez telefon nie sprzedaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w którym miejscu wg ciebie mamy tu oszczerstwo bo jak narazie to obrażasz tylko mnie co jak sam piszesz jest karalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osob pisze
nazwalas oszustem a wyroku nie ma. ja nazwalem cie glupia bo takie mam subiektywne odczucie i to nie jest przestepstwem :D bo nie ma artykulu na glupote a na oszustwo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio był reportaż o tego typu oszustwach bodajże w PolSat. Trzeba teraz bardzo uważać na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Byłabym wdzięczna za więcej przykładów ku przestrodze bo ja dopiero prowadzę działalność od 2 miesięcy i pewnie nie raz się spotkam z takim czymś jak macie więcej takich przypadków to proszę pisać Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×