Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luiza1988

usuniecie zespol downa !!!!!

Polecane posty

Gość i ja słówko,...
cała dyskusja całkowicie odbiegła od tematu..nikt nie pytał co byś zrobiła , gdyś się dowiedziała o zd, ani o tym jaki jest los osób z zd. Ja mogla też mieć taki dylemat...co zrobić>>>>? U mnie testy z krwi i usg były bardzo dobre, ale z racji wieku istniało wysokie ryzyko wad genetycznych..czekanie 7 tygodni na wyniki amniopunkcji było koszmarem...na szczęście o d prawie 8 miesięcy jestem matka zdrowego , bystrego , bardzo dobrze rozwijającego się chłopczyka..Codziennie dziękuję Bogu za zdrowe dziecko...nie wiem , co bym zrobiła...i współczuje osobom, które stają przed takim dylematem....A tak na marginesie..ja też byłam przekonana,że jeżeli wyniki będą niekorzystne ...usunę..ale jak brzuch mi rósł, dziecko fikało...byłam coraz mniej pewna.. Legalnej terminacji można dokonać dopiero po wynikach amniopunkcji..a u mnie to było w 22 tygodniu! To już jest maly człowiek.. i nie piszcie,że dokonałybyście terminacji..bo to nie jest już usunięcie.... ze względu na dziecko, aby nie cierpiało.. bzdura....zrobiłybyście ( także i ja) tylko i wyłącznie ze względu NA SIEBIE , INNE DZIECI, KTÓRE POSIADACIE! Dzieci z Zd nie cierpią jakiś katuszy fizycznych, nie zdają tak naprawdę dobie sprawy z e swojej inności... Idąc tym tokiem rozumowania...to trzeba by uśmiercać wszystkie dzieci np z rakiem, ciężko chore fizycznie....bo one naprawdę cierpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bxc
a nawet gdyby bylaby to wygoda.... to czy matka ma byc skazana do swojej smierci na opieke nad dzieckiem z zd? czy jego rodzenstwo ma byc skazane na opieke nad dzieckiem wlasnych rodzicow? mimo ze chce miec swoje zycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38974937
dzieci chore, upośledzone nie mają świadomości swojej inności, one sa na swój sposób szczęśliwe, a jak już faktycznie nie daje rodzic rady to są ośrodki opieki dziennej a nawet opieki stałej nie są szczęśliwe, są biedne, samotne,maja rózne zaburzenia psychiczne, rozdrażnienie, depresję czesto, choruja nieraz na inne choroby, serca, itp, z tego tez powodu kiedys osoby z ZD nie dozywały poznego wieku. O warunkach w ośrodkach opieki szkoda gadac, do tego od pewnego czasu na weekendy mieszają te zdzieci z innymi zdrowymi w domach dziecka- czyli z patologią. Mozna sobie wyobrazic, jak dzieci z rodzin patologicznych traktuja te z ZD.. ale szkoda z tobą gadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PogromDebili
po dwóch fakultetach i piszesz: kaRZe..? To chyba fakultety woźnej i palacza.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja słówko,... i brawo ślicznie to podsumowałaś :) może w końcu zrozumieją o co chodzi jak coraz więcej takich wypowiedzi tu będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ex-D.Bill
a to ja podobno nie mam empatii Bo nie masz :P Bravo za samoświadomość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do :P :P :P
Popieram. Nie pierwszy raz :) Choć nie umiem wystukać poprawnie Twojego nicku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38974937 w ilu takich OPS-ach byłaś w życiu? ile ośrodków dziennych zwidziłaś? ja rozumiem że tobie może być źle i ci współczuję ale nie wygaduj a właściwie nie wypisuj bzdur!!! byłam przez kilka lat wolontariuszką w OPS-e, jeździłam na letnie wakacjie z dzieciakami opóźnionymi, upośledzonym i nigdy nie widziałam takiej radości jak na tych obozach "zdrowe" dzieci mają nie wiadomo jakie wymagania a i tak zawsze stroją fochy, a takie dziecko z zd czy inną chorobą cieszy się nawet z zerwanego mlecza na łące i kto tu cierpi na depresje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chujnia
ale pierdolicie :o kazda z nas ma tylko jedno zycie. Jeczycie, ze macie przejebane bo krzywe nogi i otylosc (ktora nota bene same sobie fundujecie) pomyslcie sobie jakim obciazeniem jest wychowywanie takiego dzieciaka, jak bardzo trzeba mu sie poswiecic. Opieka mlodej kobiety nad takim dzieckiem to czysty cheroizm w dzisuejszych czasach:o ja bym usunela 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja słówko,...
38974937....zapewniam cię,że są szczęśliwe .nawet bardzo... zgadzam się,że cierpią na różne inne choroby...ale na to nie ma reguły, może częściej na nie zapadają..ale nikt z nas nie wie , co go czeka w życiu...:) Straszne jest podejście naszego KATOLICKIEGO społeczeństwa do tego problemu...eliminacja jednostek chorych , kalekich..czysta rasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja słówko,... hehehe tez widze skojarzyły ci się poglądy co poniektórych z wujaszkiem adolfem :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do PogromDebili
zamiast być usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realistycznie patrzac
cytuję ,,a nawet gdyby bylaby to wygoda.... to czy matka ma byc skazana do swojej smierci na opieke nad dzieckiem z zd? czy jego rodzenstwo ma byc skazane na opieke nad dzieckiem wlasnych rodzicow? mimo ze chce miec swoje zycie?" To z pewnościa jest wygoda i racjonalizowanie zła. Chce miec zycie....piszesz Widzisz Down tez ma prawo chcieć mieć zycie. Skazanych na trudne zycie jest wielu np dzieci calymi latami opeikująće sie chorymi rodzicami. Idac twoim tropem myślenia zabijmy wszystkich niepełnosprawnych ,na wózkach ,starych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do PogromDebili
i ty karzesz rodzić chore dzieci jak ty wyśmiewasz innych z powodu tego, że napisali według ciebie niepoprawnie, a być może to też są osoby chore. Jesteś wredną małpą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38974937
Poczytajcie sobie o tych osrodkach: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,9666191,Ja_sie_pytam__Kto_tu_popelnia_przestepstwo__.html tu- o zakonnicach co biły dzieci uposledzone po twarzy: http://pytamy.pl/title,zakonnice-bija-dzieci-koszmar-w-studzienicznej-wideo-czy-slyszeliscie,pytanie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokllllll
tylko, ze ci chorzy rodzice byli zdrowi ileś tam lat i oni zaznali normalnego tego życia będąc samodzielnymi a nie żyjącymi przy pomocy innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może zamiast tworzyć sobie opinie na podstawie wiadomości i tvn24 przejdziesz się do takiego ośrodka? wierz mi ja w takich ośrodkach byłam i tam jest jak w domu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 38974937
także kobiety, rodźcie i zgłaszajcie się o pomoc finansową i fizyczną do tej pani, ona karze rodzić to znaczy, że che wam pomagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chujnia
urodz jedna z druga :o dostaniesz 175 zl zasilku opiekunczego i chuja w tym kraju :o a jeszcze jak masz pierwsze zdrowe dziecko to z pewnoscia podziekuje ci za zjebane zycie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 38974937
nie narzekaj, ta Pani karze rodzić to widocznie jest w stanie pomóc finansowo wszystkim potrzebującym, bierzcie od niej oświadczenia o tym, ze będzie wam pomagać, namawia to niech pomaga albo zamknie buzię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38974937
pppp- byłas we wszystkich osrodkach? A nie przyszło ci do głupiej głowy, ze na zewnątrz wszystko wygląda pieknie, a np. noca moze byc co innego? Myslisz, że opienkunka co leje dziecko po twarzy, będzie to robic na festynie z okazji dnia matki??? Dom dla inwalidów Radosc, który zamknęli w skandalu z uwagi na znęcanie się nad emerytami, tez wyglądał pięknie, czysty, zadbany, a że potem jak sadzali gościa i nie mógl zrobic kupki, to lali po twarzy i naciskali na brzuch to szczegół. Niektóre dzieci, z ciezszymi upośledzeniami, sa wiązane w pasach jak mają ataki, czasem ich zapomną odwiązac przez np. 3 dni, że robią pod siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksawerusia
realistka masz racje...i ja przyznaje szczerze ze na 99 procent, bo nie moge powiedziec ze na sto, bo musialabym sie znaleźć w takiej sytuacji, usunelabym. Wiem, straszne, ale prawdziwe..bo balabym sie, nie wiem czy potrafilabym poświęcić się tak calkowicie, tak zmienić swoje dotychczasowe życie i życie mojego dziecka i mężą, naszej całej rodziny, nie wyobrazam sobie byc szczęśliwym, tak prawdziwie. być moze wydaje się to wygodnickie i puste, ale tak szczerze czuję. i nawet nei chcialabym zajść w koleną ciążę bo wlasnie z obaw o zdrowie dziecka ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile kosztuje pobyt dziecka w takim osrodku u zakonnic ?? bo czytalam ,ze od urodzena do 18 r.z moze tam byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksawerusia
no i powyższe wypowiedzi - ostre, ale prawdziwe. Takie jest życie chorych ludzi w ośrodkach. zero szacunku opieka na poziomie żanującym. żal mi takich osób, bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaklady opiekunczo -lecznicze mam na mysli ,bo tam mozna oddac male dzieci zamiast do domu dziecka,ile to.kosztuje ,czy mozna odwiedzac itd ...gdzie jeszcze mozna oddac dziecko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksawerusia
juz pytasz gdzie mozna oddac dziecko...poczekaj az urodzisz, skoro zdecydowalas ze nie usuwasz..moze poczujesz taka milosc, ze nie oddasz ani na chwile nikomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie byłam w każdym takim ośrodku w kraju ale w mojej okolicy myslę że w zdecydowanej większości i w jednym niejednokrotnie nocowałam i wiem jak tam noce wyglądają :P gdyby nie mój mąż i ciąża to bym tam pewnie teraz pracowałam na bank nie w każdym ośrodku jest dobrze ale zamiast tu psioczyć jak to źle takim ludziom na świecie zróbcie coś by ich los polepszyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja słowko...
Luiza..Ty masz już wyniki amniopunkcji..????Czy już pewne,że dziecko ma wady>>??? Moja droga decyzja należy do Ciebie, nie szukaj porady tu na forum, bo to zbyt poważna sprawa, aby sugerować się wpisami tu zamieszczanymi...decyzja trudna...ale napiszę Ci , co powiedziała mi genetyczka...że mam nie przejmować się tym , co mówią czy będą mówili o moim dziecku i o mnie,że to moja i tylko moja decyzja, bo ja , TYLKO JA poniosę konsekwencję jakie by one nie były...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×