Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chemmmia

Jest tu ktoś dobry z chemi? Z obliczania stężen procentowych i molowych? ZAPŁACE

Polecane posty

Gość chemmmia

zapłace jak ktos bedzie chcial. potrzebuje rozwiazan 10 zadan na dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
dawaj tutaj, albo zostaw maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
mogę również wysłać gratis moje noszone majteczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
wypierdalac podszywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
pisze zadania, moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
1.Oblicz ile gram KOH znajduje się w 500 cm3 15 procentowego roztworu o gęstości 2 g/cm3 2.Zmieszano 150 gram 5 procentowego roztworu z 100 gram 2 procentowego roztworu. Oblicz stęzenie procentowe roztworu. 3. W 500 g roztworu znajduje sie 1,5 mola NaOH. Oblicz stezenie procentowe roztworu 4. Oblicz w mol/dm3 jakie jest stezenie procentowe roztworu ktory w objetosci 2,4 dm3 zawiera 0,5 mola KCl 5.Oblicz stezenie roztworu w mol/dm3 jesli gestosc 65 procentowego roztworu AgNO2 wynosi 2,1 g/cm3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
dobra zacznę rozwiązywać. chwile to potrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
6.Roztwór NaOH o stezeniu 6 mol/dm3 ma gestosc 1,175 g/cm3. Oblicz stezenie procentowe tego roztworu. 7.W 500 cm3 roztworu znajduje sie 60g KNO3. Oblicz stezenie procentowe i molowe jesli jego gestosc wynosi 2 g/cm3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
ok, ile chcesz kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
ostatnie 8. Do 200 g 30 procentowego roztworu KCl dodano 50 g wody. Oblicz stezenie procentowe roztworu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
nic. 1. V= 500 cm3 Cp=15% d=2g/dm3 d=m/v ---> przeksztalcamy na m=d*v m= 2g/dm3 * 500 cm3= 1000g Cp= (ms *100%) /mr -----> przekształcamy ms= (Cp*mr)/100% ms= (15*1000g)/100= 150 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
tak bezinteresownie? dziekuje:)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
jak czegoś nie rozumiesz to pisz bo w sumie bezsensu jak nic z tego nie wyniesz ;) 2. Dane: mr1=150g Cp1=5% mr2=100g Cp2=2% obliczam mase substancji podanych roztworów Cp=ms/mr *100% ms= (Cp*mr)/100% ms1= (5g*150%)/100%= 7,5g ms2=(100g*2%)/100%= 2g czyli masa substancji po zmieszniu będzie wynosić ms1+ms2= 7,5g+2g=9,5g masa rozworu po zmieszaniu mr1+mr2=150g+100g=250g I obliczamy Cp= (9,5g*100%)/250g= 3,8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od A. do A.
Zadanie 8. mr1 (masa roztworu pierwszego) = 200 g Cp1 (stężenie pierwszego roztworu) = 30% mr2 (masa roztworu drugiego) = 200 g + 50 g = 250 g ms (masa substancji) = ? Cp2 (stężenie drugiego roztworu) = ? ms=mr1 * Cp1 / 100 % ms = 200 g* 30 % / 100 % = 60g Cp2 = ms * 100% / mr2 Cp2 = 60 g * 100% / 250 g = 24 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
odpłacisz mi się w naturze :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
kj- jestes jeszcze?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
Zad 6. Cm= 6mol/dm3 d=1,175g/cm3 a to się równa d=1175g/dm3 M to masa molowa NaOH= 40g/mol Wzór na przeliczanie stężenie Cp= (Cm*M*100%)/ d Cp=(6mol/dm3 * 40 g/mol *100%)/ 1175 g/dm3= 20,43%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
zad 5. d=2,1 g/cm3= 2100g/dm3 Masa molowa AgNO2= 107,87 g/mol Wzór na przeliczanie stężen Cm= (Cp*d)/(M*100%)5 Cm= (65% * 2100 g/dm3)/ (107,87 g/mol *100%)= 12,65 mol/dm3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
Cm= (Cp*d)/(M*100%) tam wyzej blad bez tego 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
a 7 jest proste mogłabyś spróbować sama :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
ok sprobuje a Ty sprawdzisz czy dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
zad 7 dane V=500 cm3 M molowa KNO3=102 d= 2 g/cm3 ms=60g szukane Cp=? Cm=? wzory Cm= (cp*d) / (M * 100%) Cp=(ms * 100%) / mr d= m /v m= d * v m=2 * 500 = 1000 Cp= (60 * 100) / 1000= 6000/1000 = 6 % Cm= (6 * 2) / (102*100) = 12 / 10200 = 0,00117647059 :o cos nie wyszlo... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
Cp jest dobrze A Cm obliczyłaś w mol/cm3 dlatego tak mało gdybyś w do równania Cm= Cp* d.... podstawiła d=g/dm3 wyszła by większa liczba d= 2g/cm3 =2000g/dm3 do Cp nie zmieniasz bo jednostki się nie skrócą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
czyli powinno byc tak?: Cm= (6 * 2000) / (102*100) = 12000/10200 = 1,17647059 (zaokraglanie) 1,18 (bo nasz pan od chemi mowil zeby zaokrąglic wynik do 2 miejsc po przecinku) DZIEKUJE BARDZO !! :) za poswiecony czas i bezinteresownosc:) bardzo mi pomoglas/es :) obym poprawila spr na 3 chociaz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
Teraz jest dobrze :) Nie ma za co :) Mam nadzieje, że poprawisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj;kjmn/
a i pamiętaj o jednostkach, zawsze sprawdzaj czy się dobrze skrócą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemmmia
ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×