Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

edi2701

jakie koszty ponosi przedsiębiorca

Polecane posty

Witam, chcę założyć własną firmę. Może mi ktoś podpowiedzieć jakie koszty co miesiąc muszę ponieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tretrytrytu
przez pierwsze dwa lata prawie 400 zl, pozniej chyba z 1000 zl i ciagle kwoty rosną... zycze powodzenia. aha jeszcze księgowa jakies 100 zl miesiecznie i oczywiscie pdoatek 20% od dochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy księgowego
co miesiąc muszę oddać 20% dochodu? po co ci dochód ? od niego się płaci podatki. biznes ma wykazywać jak najniższy dochód. firma to taka beczka z pieniędzmi która ma dwie dziury do wyciągania pieniędzy. pierwsza nazywa się dochód, drugiej na imię koszty. pierwsza jest opodatkowana a druga zwolniona z podatku. chcesz samochód to wkładasz go w koszty i nie płacisz podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy księgowego
księgowy i marketingowiec są najważniejsi. w jego sytuacji księgowym będzie biuro rachunkowe a marketingowcem on sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co można wrzucać w koszta firmy? wtedy gdy w coś zainwestuję, podatek mnie ominie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy księgowego
zależy od kreatywności i znajomości prawa twojego księgowego. słyszałeś o 100 watowych żarówkach sprzedawanych jako grzejniki, dopalaczach w sklepie z artykułami kolekcjonerskimi ? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spryciarz:)))))))))))))))))))
Powiedz Edi jakiego biznesa chcesz uruchomić ?, w jakiej branży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna annnaaa
jesli bedziesz na ryczalcie to np placisz 3% podatku od sprzedazy, od uslug 8%, jesli nie wymagana jest kasa fiskalna, to wpisujesz tylko tyle zeby nie zaplacic podatku, po od tego co Ci wyjdzie mozesz odliczyc jaks tam czes skladki np, moje wydatki w firmie to -1000 lokal -400 zus -400 paliwo -oplaty ok 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ja a mój mąż chce otworzyć warsztat samochodowy. więc proszę o jakieś podpowiedzi w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do panny anananans
Z- zgłoś U- ubezpiecz S- spi_er_dalaj 400 zł przez 2 lata , potem1.000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy powodzeniu firmy nie ma co się bać tych 1000zł. Przecież gdyby wszyscy byli zdania co "do panny anan..." to nikt nie ryzykowałby rozpoczęcia własnej działalności. tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gajowy Matorucha
No jak ktoś dotąd zarabia 1200 brutto to wizja zapłacenia haraczu ZAKŁADOWI UTYLIZACJI SZMALU w wysokości tysiaka miesięcznie zmiata go z ringu jeszcze przed ciosem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej34
Cześć, zacznę od przedstawienia się. Jestem od kilku tygodni właścicielem nowo powstałej firmy w branży budowlanej - chcemy zainwestować swoje pieniądze w CRM. Pytałem już na kilku forach, dlatego liczę że tu moge uzyskać jakaś sensowną odpowiedź. Chciał bym zainwestować pieniądze w to oprogramowanie http://www.atsys.pl/ - posiada wiele funkcji które były by mi przydatne. Jak egzekwowanie należności, połączenie z kontem google, obliczanie czasu pracy i urlopów. Ale nie wiem czy takie coś przyda się nowej firmie. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×