Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiola85

test papp-a

Polecane posty

Dziewczyny ratunku właśnie dostałam wyniki testu, żę dla trisomii 21 ryzyko wynosi 1:4:(.Mam dwa dni, żeby zdecydować się na amniopunkcje:( co robić:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowiedzieć sobie na pytanie, co jeśli dziecko jest chore? czy usuniesz? jeśli odpowiedź brzmi tak, to rób amniopunkcję, jeśli nie to zastanów się czy dasz radę psychicznie wytrzymac niepewność do konca ciązy - jeśli dasz radę to sobie odpuść, jeśli nie to zrób ją... a co wyszło z USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeśli dopuszczasz możliwośc usunięcia ciąży to zrób tą amniopunkcję - dość duże Ci wyszło ryzyko:( ale mam nadzieję, że mimo wszystko urodzi się zdrowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brak sił:(mam też taką nadzieję, że wszystko będzie ok chociaż strasznie mi ciężko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest coś, co musisz przede wszystkim przegadać z ojcem dziecka, wiem jak Ci ciężko, bo też tam przez chwilkę byłam... z perspektywy czasu jednego jestem prawie pewna - nie dałabym rady z chorym dzieckiem, chociaż wtedy byłam optymistką, ale to wszystko zależy... trzymam kciuki, żeby było zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie...najpierw opiszę w skrócie moja sytuację...odebrałam wynik i biochemiczne testy Papp-a i mój świat runął, zostałam poinformowana przez lekarza że jest wysokie ryzyko że dziecko będzie miało ZE ponieważ mam bardzo niskie BHCG i Pappa poniżej 0.5 A dokładnie Bhcg 0.223 MoM A Papp-a 0.267 MoM co daje ryzyko trisomii 18 1:29 dodam że ust było prawidłowe, zrobiłam test Harmony i czekam na wyniki, jestem załamana...czy ktoś miał podobnie ? Jak się skończyło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistka
 

Dziewczyny mam pytanie...najpierw opiszę w skrócie moja sytuację...odebrałam wynik i biochemiczne testy Papp-a i mój świat runął, zostałam poinformowana przez lekarza że jest wysokie ryzyko że dziecko będzie miało ZE ponieważ mam bardzo niskie BHCG i Pappa poniżej 0.5 A dokładnie Bhcg 0.223 MoM A Papp-a 0.267 MoM co daje ryzyko trisomii 18 1:29 dodam że ust było prawidłowe, zrobiłam test Harmony i czekam na wyniki, jestem załamana...czy ktoś miał podobnie ? Jak się skończyło? 

Spokojnie, nie bój się. Uczciwy gin Ci powie, że pappa to statystyka, ale jeśli bardzo się boisz, to warto zrobić dodatkowe badania, np. właśnie harmony. Mnie wyobraź sobie nieuczciwa gin zgotowała masakryczne nerwy, bo przy ryzyku 1:658 zaleciła test nifty. Dopiero następny lekarz uświadomił, że pappa to tylko liczby. Jeśli na usg było ok, to harmony też myślę wyjdzie dobrze. Nie bój się, zobaczysz, że będzie ok. Trzymam kciuki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×