Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość meleniii

cos o wadze dziecka i rozszerzaniu diety

Polecane posty

Gość meleniii

ostatnio tu pisałam z jedną mamą o wiekszych dzieciach karmionych piersią u których nie trzeba czekac z rozszerzeniem diety do skonczenia 6 mca. czy któras z mam tak samo postępowała? moje dziecko ma 4,5 i ma 71cm wzrostu wazy 8kg. wypraszam sobie, komentarze,ze mam spasione dziecko :) bo akurat grube nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuma
ja rozszerzyłam już dietę. Dziecko było na to gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meleniii
tak, ale co na to wskazywało? bo moj lekarz tez powiedział,ze za mieisac wdrozymy zelazo. Ale moze faktycznie powinnam juz cos dac, mimo tego,ze na samej piersi własnie tak przybiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meleniii
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuma
po pierwsze widać było że się nie najada samym mlekiem, po drugie widziałam jak żywo reaguje na jedzenie gdy inni jedzą, jak go ciągnie do tego, po trzecie gdy dałam pierwszą łyżeczkę (po konsultacji z pediatrą i pielęgniarką środowiskową) to dziecko chętnie jadło i nie miało odruchu wypychania językiem jedzenia. Trzymam się schematu dla dzieci na piersi -w 5-6 mies. zaczyna się naukę jedzenia innych pokarmów. Daję więc raz dziennie warzywa wg zaleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meleniii
a ile wazy Twoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuma
w połowie maja miało 7,4kg. Ile reraz nie wiem bo nie ważyłam go. Niedawno skończyło 5mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja a ja
naprawde macie spasione dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula30099
Moj synek wazyl jak mial 4,5 miesiaca 9.5 kg, tylko ja go noe karmilam juz piersia jak mial 3,5 miesiaca. Przybral mi najwiecej na piersi, bo od 3-6 tyg zycia az 2 kg...karmilam na zadanie. Mi lekarz do 6 miesiaca nie kazal wprowadzac pokarmow stalych...ale Ty karmisz piersia, wiec nie wiem jak to powinno byc u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meleniii
chodzi o mamy ktore karmiły TYLKO piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie
Autorko to ja z Tobą pisałam na ten temat. Musisz czuć że dziecko jest gotowe. Mój mlaskał na widok jedzenia, wyrywał mi kubek z herbatą jak go miałam na rękach, jak dawałam mu polizać jabłko które jadłam to aż się podrywał z radości. Spróbuj dać marchewkę jak nie będzie Wam to szło to zrezygnujesz i poczekasz jeszcze. Nie wiem czy mam rację ale kombinowałam tak - jak będzie miał anemię to trzeba będzie podać żelazo - a wtedy wiadomo - duże prawdopodobieństwo że zniszczy to ząbki i całe dzieciństwo będzie chodził z czarnymi mleczakami. No a jak zacznę wcześniej rozszerzać dietę to za chwile dostanie mięsko i w naturalny sposób otrzyma żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meleniii
no własnie z toba pisałam :) poradze sie lekarza, mój mały nie zagląda mi do talerza haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meleniii
mi tez chodzi o kwestie zdrowotne czy takiemu duzemu chłopcu nie potzreba czegos innego w diecie niz tylko mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×