Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Forum-strona główna.

Do dziewcząt obeznanych w krzewach;)

Polecane posty

Dziewczyny, podpowiedzcie proszę mi, laikowi w tym temacie - co jest łatwiejsze w utrzymaniu, azalia japońska czy ostrokrzew? Chcę zasadzić krzewy i nie wiem, zielona masa. Szukałam w necie info. ale niestety, opinie są bardzo sprzeczne:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kwestii fomalnej
Ostrokrzew może nie znieść naszych ostrych zim - wskazane posadzenie w miejscu osłoniętym od silnych wiatrów . Natomiast azalia wymaga specyficznej gleby - konkretnie kwaśnej i zakwaszającego nawożenia. Obydwa krzewy są dość kapryśne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falafele
Mam azalie na balkonie w doniczce... Nie wiem, czy można nawet w taki sposób hodować bo jestem okropnym laikiem, pierwszy raz posadziłam kwiatki na balkonie ;p Kupiłam ją malutką w Biedronce, najpierw pięknie się rozkwitła, miała wiele kwiatów, ale przysmażyło ją słonce no i bach. No to przeniosłam ją do pół cienia, ze łzami w oczach, że to z tego już nic nie będzie. Nie minął miesiąc a ta powypuszczała nowe gałązki, i ślicznie rośnie. Teściowa dała mi zakwaszacz do ziemi, nie wiem jak się to nazywa ale było takie niebieskie o konsystencji cukru, takie jakby granulki. No i dodatkowo kora w doniczce i żyje sobie, ma sie dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×