Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niolhi

Zdrowe odżywianie się a WZDĘCIA

Polecane posty

Gość niolhi

Potwornie dobija mnie fakt, że większość zdrowej żywności (fasola, soczewica, jabłka, truskawki, ogólnie - wszysgkie strączkowe, większość owoców) powoduje "ciąże spożywczą". Wstaję rano - mam płaski, prawie wklęsły brzuszek. Jem normalnie, zdrowo i w okolicach obiadu mam już balon jak osoba z nadwagą. Nie chcę jeść białego pieczywa ani rezygnować z błonnika, co robić? Macie jakieś patenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
Można wymieniać tak w nieskończoność: brokuły, kalafior, młoda kapusta o czereśniach nawet nie wspomnę etc.... wszystko, co mamy teraz na straganach - zdrowe, młode, krajowe - wzdyma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdaj
i bób- moj ulubiony ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam ten sam problem co ty... Wzdecia. Rano brzuch ok, ale już okolo poludnia robi się jak balon.... Jem aktive ale to nic nie dziala. Nie mam pojecia co robic w tym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
O, BÓB! Wiedziałam, że o czymś zapomniałam :/ Dalej - nasze polskie owoce, poza jabłkami - gruszki, śliwki... Trzeba by wcinać to, co nie ma błonnika i same proste węglowodany :/ Co z tego, że "tak naprawdę" jest się szczupłym, skoro za dnia wygląda się jak grubas? Co to znaczy "tak naprawdę"? A wiadomo, że całodzienna głodówka i jedzenie wielkich porcji dopiero na kolecję to najgorsze, co można zrobić :/ Ktoś ma jakiś sposób..? Nie wiem, są niby jakieś espunisany, ale nie wiem czyto działa i czy zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez ostatnio to zauwazylam zrobilam zdrowa zupe - na kurczaku - kalafior, brokuly, mloda kapusta, fasolka - samo zdrowie i co? ajjj... nastepnego dnia i nocy katusze niemilosierne sama musialam kupic jakies tabletki do ssania wiec teraz po prostu zadnych tego typu zup ewentualnie troche kalafiora na parze, nastepnego dnia troche brokul, na bank nie wszystko na raz ;) to samo z innymi rzeczami - jedno jablko mi starczy czeresnie - moze z 5 zjem mniejsze porcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny - wzdęcia
wzdęciami, ale czy macie wystarczająco dużo ruchu? siedzący tryb życia bardzo źle wpływa na trawienie. Poza tym - brzuch nie będzie wyłaził jeśli mięśnie będą silne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
Wiesz, ja właśnie zamierzałam skorzystać z tego całego bogactwa i jechać w dużej mierze na tych warzywach. Tak się przecież powinno - korzystać maksymalnie z sezonowych bogactw, do tego nasze żołądki i nasze geny wzywają, z tego nauczyliśmy się wysysać maksymalnie dużo witamin i potrzebnych składników. Mi niestety nawet 1 jabłko wystarczy do bandziocha. No i co? Kurczę, krowy jedzą trawę a też mają bębny :P może po prostu trzeba zdrowe odżywianie przedłożyć ponad wąską talię, ale to jest wielki koszt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haskiii
trzeba je omijac szerokim lukiem:) i jesc z umiarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
Ja od 4 miesięcy mam przynajmniej 5 zajęć sportowych na tydzień. Zumba, siłownia, basen, pilates. Czego jak czego, ale braku ruchu zarzucić mi nie można I właściwie stąd też moje bolączki - bo na wszystkie te sporty (popołudniami z konieczności uprawiane) muszę chodzić w luźnym T-shircie i czuję się jak słoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny - wzdęcia
poza tym bardzo polecam ziołowe krople herbapolu krople odchudzające się nazywają :) zawierają olejki z mięty, kopru, kminku i melisy. nie wiem czy odchudzają, bo pije je z woda dopiero tydzień, ale naprawdę mniej mam problemów trawiennych, a też wcinam hurtowo wczesnoletnie owoce i warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
Jak mi trener pierwszy raz na siłowni ustawiał urządzenia to mi na oko dał 5kg więcej niż mam 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
O, konrety :) Kocham konkrety :) Dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
Te krople - apteka, czy spożywczak? Jakiej sieci? Bo brzmi niszowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahhsgvdxv
jesc tak jak na niełaczeniu i wzdec zadnych nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mialam wzdec jako wzdec.. brzucha mi nie wypycha, tylko zoladek bolal baaaaaardzo wszystko zalezy od organizmu ja jak wypije szklanke coli (raz na ruski rok) to od razu przeczyszczenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
U mnie to tak nie działa. Jeśli zacznę dzień od - przykładowo - jabłka albo miseczki truskawek to bandzioch robi mi się zanim zjem cokolwiek innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna sprawa
Tez mam ten problem i to od dawna, na razie piję herbatkę z pokrzywy ale za wcześnie stwierdzić czy zadziała. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
Adziam, na pewno to także rzecz osobnicza, choć niektóre produktu wypychają raczej każdego. Ale mnie to nie pociesza, bo ja najwyraźniej jestem tym osobnikiem, który przeżywa ciężko ;) samopoczucie extra, energia, zrowa cera itp. ale brzuch jak 4-5 miesiąc. Naprawdę. Regularne wypróżnianie, brak bóli - zrowie po prostu ok, wygląd - masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny - wzdęcia
krople w aptece :) normalnie do kupienia mi bardzo szkodzi mleko i ogólnie jak jem słodycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
Dzięki :) Mleko - to jeszcze jest dla mnie do pojęcia, bo dorosły człowiek nie powinien pić mleka i dla większości z nas laktoza jest szkodliwa. Co nie znaczy, że życia to nie utrudnia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
I żeby to jeszcze było tak, że "wzedmie i wypierdnie" za przeproszeniem, ale nie - wzdyma i trzyma. Jakie poezje mi się tworzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna8888888
najprawdopodobniej maci problemy z jelitami lub watrobą. ja mam to samo tylko rowniez po wielu innych produktach i mam candide(grzybice jelit) dlatego tak zle trawie i wszystko fermentuje i zadne miesnie brzucha ani nielaczenie pokarmow nic nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny - wzdęcia
ja mam chorą wątrobę i naprawdę musze uważać co jem i z czym łączę. I akurat dieta niełączenia dużo dobrego zrobiła w moim przypadku :). Mięśnie brzucha - bardzo mają znaczenie, jeśli chodzi o wygląd. Wszystko się trzyma w kupie a nie rozłazi w bęben :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
A co konkretnie trzeba by zbadać jeśli chodzi o jelita lub wątrobę? Bo jak pójdę do lekarza i powiem, że mnie wzdyma po bobie albo jabłku, to mnie obśmieje. Czy są jakieś inne symptomy tego, że coś jest nie tak? Badania wątroby mam przy okazji tabletek anty, nic złego mi nie wychodzi ale może nie badają tego co trzeba. Nie używałam od dawna antybiotyków. Wzmacnianie mięśni brzucha - ok, dzięki. Zawsze mi się wydawało że mam mocne, ale na pewno można je jeszcze poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna8888888
co do watroby to nie wiem a jesli chodzi o jelita to ja u lekarza pomocy nie znalazlam,nawet u gastrologa bo taki to zawsze Ci zdiagnozuje zespol jelita drazliwego -.- znam przypadki gdzie wyszla candida w badaniach a jeszcze sie nie ujawnila dlugo albo dlugo tego nie zauwazali. radze poczytac na forach,tu na kafe jest "grzybica ukladu pokarmowego" albo "leczenie naturalne chorob wzjg,zjd itd"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam www.idealnafigura.com/slomczynska, ja po tym nie mam żadnych wzdęć, i mam płaski brzuch, schudłam na tej diecie 10 kg, wagę swoja utrzymuje już od roku, polecam wszystkim którzy chcą schudnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim lekiem cud na wzdęcia jest nic innego jak dokładne gryzienie pokarmów. Przy tym je się wolniej, czyli mózg ma więcej czasu, żeby dać sygnał "starczy jedzenia", Plusem oczywistym jest więc nie tylko brak wzdęć ale i się chudnie. Warto by unikać mleka i to wszystko. Jemy aby żyć, a nie żyjemy aby jeść :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niolhi
Serio działa na fasolkę i jabłka? Spróbuję, bo to szybka piłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×