Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miedzy nami kobietami

Miedzy nami kobietami, czyli rozmawiamy o ...

Polecane posty

Drogie Panie, wystartował ogólnopolski program edukacyjno - profilaktyczny "Między nami kobietami", który ma Was zachęcić do regularnych wizyt i wykonywania badań w gabinetach lekarzy ginekologów. Z badań, które przeprowadziliśmy w ramach programu wynika, że jedynie 19% kobiet regularnie chodzi do lekarza ginekologa, a aż 14% nie odwiedza ich gabinetów wcale! Bardzo nas to niepokoi... Postanowiłyśmy więc założyć ten wątek z myślą o tym, by namawiać Was do troski o swoje zdrowie! Mamy nadzieję, że pomysł Wam się podoba i że wspólnie będziemy rozmawiać o tym, co dla nas najważniejsze :) Program "Między nami kobietami" www.miesniakimacicy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Panie! Dziś chcemy Was przekonać do tego, by wykonywać USG ginekologiczne! Dlaczego? USG jest jednym z podstawowych badań wykonywanych w gabinecie lekarza ginekologa i pomaga zdiagnozować wiele chorób, miedzy innymi mięśniaki macicy.Podczas wykonania badania lekarz ginekolog może dokładnie zbadać i ocenić wewnętrzny stan kobiecych narządów, w tym także macicy. Badanie trwa zwykle kilkanaście minut, jest bezbolesne i może być wykonane także podczas menstruacji. Polega na wprowadzeniu do pochwy specjalnej, osłoniętej żelem sondy, która pozwala zdiagnozować co dzieje się wewnątrz układu płciowego. Zabierzcie więc siostrę, przyjaciółkę lub koleżankę i udajcie się do ginekologa na badanie USG! Przesyłamy moc serdeczności, Program "Między nami kobietami" www.miesniakimacicy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Badajcie się !!! Wakacje coraz bliżej. Na pewno cześć z was wybierając się na zasłużony urlop jeszcze przed wyjazdem sprawdza co warto zwiedzić w miejscu, do którego się wybiera, przygotowuje listę rzeczy do kupienia, planuje co spakować. Ale czy wśród dużej ilości spraw, które macie na liście znajduje się również kontrolna wizyta u lekarza ginekologa? Przed dłuższym urlopem nie można o niej zapomnieć! Tylko gwarancja tego, że z naszym zdrowiem jest wszystko w porządku pozwoli w pełni cieszyć się wakacjami. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez TNS Polska „Między nami kobietami: Jak Polki dbają o swoją kobiecość? jedynie 19% kobiet regularnie chodzi do lekarza ginekologa, a aż 14% nie odwiedza ich gabinetów wcale. By zachęcić kobiety do regularnych badań zainicjowano program edukacyjny „Między nami kobietami. Jego celem jest uświadomienie pacjentkom, że badania profilaktyczne to szybki i sprawdzony sposób na kontrolę swojego stanu zdrowia. Dlatego jeśli dawno się nie badałaś nie odkładaj tego na później. Zrób swojemu zdrowiu prezent z okazji wakacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli słowa nowotwór jajnika oraz mięśniaki macicy wzbudzają u Ciebie strach, zaliczasz się do grupy 36% polskich kobiet , które podobnie jak Ty najbardziej obawiają się tych chorób ginekologicznych. Warto, byś zadała sobie pytania: Czy dbam o siebie? Czy regularnie chodzę do ginekologa? Jak mogę zapobiec pojawieniu się takich schorzeń? Wykorzystaj choć trochę wakacyjnego czasu i zadbaj o swoje zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wyników raportu TNS Polska przeprowadzonego w ramach programu „Między nami kobietami wynika, że 36% Polek obawia się chorób ginekologicznych. Największe obawy wzbudzają nowotwór jajnika (80%) oraz mięśniaki macicy, których obawia się aż 25% polskich kobiet . I o ile nowotwór szyjki macicy jest chorobą, która niesie za sobą poważne konsekwencje, o tyle mięśniaki macicy to łagodne zmiany, które wcześnie zdiagnozowane mogą zostać wyleczone i nie zagrażać życiu kobiety. Wystarczy tylko regularnie wykonywać badania, szczególnie USG i konsultować ich wyniki z lekarzem ginekologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie, że ... mięśniaki mają wpływ na płodność? Niemal każdy problem zdrowotny wpływa na jakość życia kobiety, także życia intymnego. Do takich problemów zaliczają się również mięśniaki macicy, które występują u 20-40% populacji polskich kobiet , szczególnie w wieku rozrodczym Dolegliwości towarzyszące mięśniakom to m.in.: ból podczas współżycia uczucie pełności w jamie brzusznej uczucie ucisku na narządy rodne częstsze oddawanie moczu obfite, przedłużające się krwawienia Ze względu na to, że dolegliwości wpływają negatywnie na samopoczucie i powodują dyskomfort, kobiety bardzo często unikają kontaktów seksualnych, obawiając się ich nasilenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whedif
idź już sobie ginekolog brrrr o co Ci chodzi? robisz ludziom hipochondrię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki nie bójcie się pytać i szukać wsparcia! Dla wielu kobiet zdiagnozowanie mięśniaków macicy wiąże się z szokiem i pytaniem: „Co dalej? Jak będzie wyglądało teraz moje życie?. Kobiety boją, że w trakcie leczenia, kończącego się czasami usunięciem macicy przestaną być pełnowartościowymi kobietami i staną się niezdolne do prowadzenia aktywnego życia seksualnego. Bardzo często towarzyszy im lęk, że zostaną odrzucone przez mężczyzn mówimy wtedy o syndromie „pustej kobiety. W takiej sytuacji ważną rolę odgrywa wsparcie. Kobieta potrzebuje czasu, by oswoić się z diagnozą i rozmowy lekarzem oraz psychologiem, którzy powinni pomóc w doborze właściwego sposobu leczenia - podkreśla Mariola Kosowicz, psycholog z Centrum Onkologii w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zdiagnozowano u Was mięśniaki macicy ... W każdej trudnej sytuacji życiowej potrzebne jest wsparcie, a sytuacja choroby niewątpliwie taka jest. Dlatego rozmowa z drugą kobietą matką, przyjaciółką, siostrą, czy też konsultacja z ginekologiem i psychologiem z pewnością pomogą kobietom odnaleźć się w nowej sytuacji. Jednak jeszcze raz należy podkreślić rolę psychicznego wsparcia. Dla kobiety mięśniaki macicy to nie tylko z objawy fizyczne: obfite krwawienia, zaburzenia hormonalne lub osłabienie, ale przede wszystkim psychiczne obawy o swoje zdrowie, a nawet życie. Wiele kobiet potrzebuje czasu, aby ponownie zaakceptować siebie i swoją kobiecość. Konsultacja z lekarzem ginekologiem, podczas której kobiety uzyskają rzetelne wsparcie, czy też rozmowa z psychologiem o emocjach, które towarzyszą chorobie będą pierwszymi krokami w stronę odzyskania zdrowia i psychicznej równowagi mówi Mariola Kosowicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×