Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość atamihaha

Czy schudne BIEGAJĄC?

Polecane posty

Gość atamihaha

Cześć, mam pytanie zaczełam biegać od 2 tyg, biegam co prawda nie dużo bo po 20 minut ale uważam że i tak to jest wyczyn jak na początek ponieważ waże 100kg jestem po ciąży i mam 180cm wzrostu. Chciałam zapytać tak realnie nie okiem sportowca i kogoś kto już ma jakiś staż za sobą, czy jesli zmienilam tryb życia biegam te 20 minut rano i 20 minut po 18 ( bo do 18 godziny góra jest mój ostatni posiłek) czy w taki sposób powinnam spalić zbędne pare kilogramów? dodam że nie jem slodyczy staram sie jeść zdrowo. Dodatkowo ćwiczę w domu skłony, brzuszki, przysiady po 10/15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tak wysoką waga nie powinnać biegac bo uszkodzsz sobie stawy (zwłaszcza biodra i kolana). Poza tym, szczerze wątpie czy potrafiłabyś biec 20 minut bez przerwy przy takiej tuszy (jesli próbowałaś i dajsze radę, to zwracam honor). Aeroby (a takim cwiczeniem jest bieganie) dają efekty, fakt, ale czas ich wykonywania musi być zdecydowanie dłuższy nż 20 minut. W twoim przypadku lepszy bedzie godzinny szybki marsz (lub nordic walking).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegambolubie
Bardzo dobrze, że zaczęłaś biegać, ale to jeszcze nie wszystko... Diete też zmieniłaś? Teraz jest akurat fajny czas - lato, dostępne jest mnóstwo świeżutkich warzyw, jest w czym wybierać. Mam nadzieję, że pamiętałaś o odpowiednich butach do biegania. Ale... 20min to trochę za mało, bo dopiero po 20min wysiłku nasz organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową, wcześniej nie korzysta z zapasów. Gdybyś od razu biegała 40min, to byłoby lepiej, zresztą to nie musi być bieg, wystarczy szybki marsz połączony z truchtem, ważne żeby sie nie zatrzymywać. A, no i pamiętaj, żeby mieć ze sobą wodę bogatą w różne składniki mineralne, bardzo ważny jest magnez dla prawidlowego funkcjonowania, również dla tych, którzy sie odchudzają, ćwiczysz, pocisz się, minerałów ubywa, no i życie nas nie oszczędza, stres tez nie pomaga magnezowi;) Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Koleżanko atamihaha na pytanie łatwo odpowiedzieć na pewno spalisz kalorie biegając ale odchodzanie zaczyna się gdy zużycie kaloryczne będzie większe od dostarczanego do ciała to jest zasada podstawowa uważam że nie powinnaś biegać masz zbyt wysoką wagę i chyba małą wiedzę jak biegać jeśli chcesz biegać to pod okiem kogoś biegającego dłużej sama to raczej biegaj 3min potem 3min szybki marsz a najlepiej to sam szybki marsz będziesz mogła dłużej trenować z mniejszą intensywnością szybki marsz to intensywność spalania tlenowego ta intensywność daje najlepsze rezultaty spalania zbędnych kalorii oczywiście tak samo jak trening to dieta jest konieczna potrawy nisko tłuszczowe,najlepiej gotowane, regularne posiłki najmniej jedz na kolacje ale jeść trzeba bo trzeba dostarczać minerały ,witaminy i inne składniki dla zdrowia powinno ci wystarczyć około1200 kcal dziennie przy takiej diecie i godzinnym treningu dziennie waga będzie spadać ważne jest jak wspomniałaś ćwiczenie mięśni brzucha a więc brzuszki -coraz mocniejsze mięśnie brzucha "pilnują" żołądek brzuch możesz ćwiczyć kiedy tylko masz czas DUŻO CZYTAJ TU NA FORUM JEST O TYM SPORO zobacz filmiki jak robić brzuszki właściwie abyś nie miała kłopotów z plecami tyle ogólnie temat jest wielki więc o szczegółach diety i treningu nie pisze powodzenia i wytrwałośći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Jasne,że schudniesz biegając, z tym że powinnas postawić na biegi wolniejsze, a dłuższe. Tego typu wysiłek aerobowy sprawi, że kilogramy na pewno będą spadać. Ale z uwagi na to, że sporo ważysz, musisz faktycznie uważać na stawy kolanowe. Mogą pojawić się bóle. Radzę Ci, żebyś robiła sobie wtedy kąpiele w soli jodowo-bromowej (o odpowiednim stężeniu). Taka kuracja pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również uważam, że przy Twojej wadze lepiej na początek wybrać inny rodzaj sportu, żeby nie obciążać zanadto kolan. Może zapisz się na pływanie, połączone z ćwiczeniami w wodzie lub zacznij od treningu w domowym zaciszu, żeby zrzucić co nieco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×