Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość babsztylzbaby

16miesieczna córka nie do pokonania, błagam pomóżcie!

Polecane posty

Gość babsztylzbaby

Mam 16miesieczna corke, jest zlosliwa i z cala pewnoscia sprawia jej to przyjemnosc. Kopie, gryzie, bije, krzyczy a kiedy tlumaczymy jej ze nie wolno to sie z nas poprostu nabija. Jak ujazmic takiego malucha? Nie mam juz sily!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsnaj
Na pewno nie jest złośliwa. Dziecko w tym wieku po prostu nie ma takich emocji! To co widzisz to próba albo zwrócenia na siebie uwagi albo sprawdzania jak daleko są granice i jest to normalny etap rozwoju. Rodziców zadaniem jest pokazanie dziecku na ile może sobie pozwolić a właściwie na ile rodzice jej pozwalają. Złośliwość Ty jej wcikasz bo tak interpretujesz jej zachowanie przez pryzmat zachowań doroslych. Jeszcze raz powtarzam, ona nie jest złośliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babsztylzbaby
jsnaj Dzieci rodzą się z różnymi temperamentami, w osobowości dziecka są już zakodowane zachowania, zwyczaje itd. Moja córka córka uwielbia robić nam na złość dlatego piszę że jest złośliwa, moze inaczej to nazwe. Ona poprostu lubi robić to specjalnie. Jestem stanowczą i raczej surową ale tolerancyjną matką jednak jej sprawdzanie mnie po troszku mnie wykancza. Jakies sposoby na dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsnaj
Jak mówiłam to nie jest kwestia temperamentu a normalny etap rozwoju. Dziecko sprawdza gdzie są granice. Owszem jedno sprawdza usilniej inne mniej ale na pewno żadne nie jest złośliwe bo to po prostu niemożliwe u takiego dziecka. Co masz robić? Być konsekwentna i stanowcza. Może to potrwać bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radze poczytac najpierw o dzieciach o zachowaniu itd albo pogadac o tym z psychologiem dziecięcym bo skoro twierdzisz ZE TWOJE 16 MIESIECZNE DZIECKO JEST ZLOSLIWE to widac ze niewiele wiesz o swoim dzieci i w ogóle o dzieciach jesli sie dziecko wg ciebie nabija to ma to wycwiczone,zapewne kiedys kogos to bawilo i dziecko tak to zapamietalo,dziecko nie jest zloscile w szczegolnosci TAK male ktore nie wi co to nienawisc itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×