Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostatni moheranin

jak sie modlic

Polecane posty

Gość ostatni moheranin

Jeżeli modlimy się tylko okazjonalnie to najczęściej stwierdzamy - gdy chcemy rozwiązać jakiś trudny problem, że modlitwa nasza jest bardzo mało skuteczna. 1. Dlatego powinniśmy się modlić regularnie, systematycznie prosić Boga o pomoc zaczynając od rozwiązywania małych problemów. Modlitwa ta codzienna, a później na pewno wielokrotna w ciągu dnia powinna zawierać stałe charakterystyczne elementy. 2. Trzeba na nią przeznaczyć odpowiednią ilość czasu, gdyż pośpiech jest od razu pewnego rodzaju zwątpieniem w jej skuteczność. 3. Trzeba odsunąć na bok wszystkie rozpraszające myśli i troski, aby nie wtargnęły one do naszej modlitwy. 4. Pomoże nam w tym modlitwa .- egzorcyzm rozpoczynająca nasze spotkanie z Bogiem. Prosimy w tych modlitwach Trójcę Przenajświętszą, Maryję Królową Niebios, Swiętego Michała Archanioła odpędzenie od nas i o wypędzenie z naszych domów szatana i innych złych duchów, które wokół nas krążą. 5. Następnie prosimy Ducha Swiętego, aby przyszedł do nas, oświecił nas, napełnił nas szczęściem, radością oraz zesłał na nas inne dary pochodzące od ducha świętego 6. Dziękujemy Bogu za otrzymane łaski, przepraszamy za grzechy nasze i grzechy całego świata, prosimy o dalsze łaski dla iimych, nawet naszych wrogów. Ofiarujemy nasze cierpienia, cierpienia iimych ludzi, itp. na wynagrodzenie za grzechy nasze i grzechy całego świata. Modlitwę wzmacniamy zapraszając do wspólnej modlitwy cale Niebo oraz ofiarując Ojcu Przedwiecznemu Niepokalane Serce Maryi i Najdroższą Krew Jezusa. 7. Bardzo jasno i wyraźnie formujemy, o jakie łaski prosimy Boga dla nas samych, dla naszych rodzin i znajomych. 8. Ponawiamy wielokrotnie nasze prośby dodatkowo pokutując, składając ofiary, dokonując aktów miłosierdzia, poszcząc, modląc się, itp. Oczywiście, aby dialog człowieka z Bogiem mógł osiągnąć pełnię, człowiek musi być w stanie łaski uświęcającej. Powrót do Boga przez modlitwę może trwać tygodniami, dlatego bardzo ważne jest wtedy częste przystępowanie do spowiedzi świętej. Człowiek nawraca się, zmienia, wzrasta w życiu duchowym, doświadcza i przewiduje metody, jakimi szatan go kusi i atakuje, czyli poznaje swoje słabe strony, swoje wnętrze. W tym czasie okazuje się, że dążenie do sukcesu życiowego, oczywiście wcześniej traktowane jako dążenie do czegoś namacalnego, materialnego, odchodzi na dalszy plan, a na pierwszy plan wysuwa się skierowanie całej swej istoty ku Bogu jako jedynemu i ostatecznemu celowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatni moheranin
+ Wstępne modlitwy do modlitw Żegnamy się trzy razy na cześć Trójcy Przenajświętszej. Przepraszam za wszystkie moje grzechy i przewinienia, za bardzo żałuję i proszę o odpuszczenie i dopomożenie mi tego nie czynil co Cię Panie Boże zasmuca. AMEN. które abym EGZORCYZMY modlitwy zwalczające szatana W Imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego, Ojca, Syna i Ducha Swiętego (+) uchodźcie złe duchy z tego miejsca, abyście nie widziały, nie słyszały, nie niszczyły, nie wprowadzały zamieszania do naszej pracy i naszych planów. Nasz Bóg jest waszym Panem i rozkazuje wam, idźcie precz i nie wracajcie tu więcej. Amen. Mocą Bożą, mocą Twoją, Najwyższy Panić, uczyń nas niewidzianymi dki naszych wrogów. Amen. Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów, Ty, Która otrzymałaś od Boga posłannictwo i władzę, by zetrzeć głowę szatana, prosimy Cię pokornie, rozkaż hufcom anielskim, aby ścigały szatanów, stłumiły ich zuchwałość, a zwalczając ich wszędzie, strąciły do piekła. Święci Aniołowie i Archaniołowie, brońcie nas i strzeżcie nas. Amen. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen. Modlitwa Św. Patryka Bądź, Jezu, ze mną[ Po mej prawicy, po mej lewicy. Ogarnij mnie ze wszystkich stron. Bądź w sercach wszystkich, co o mnie myślą. Bądź w ustach wszystkich, co do mnie mówią. Bądź w oczach, które mnie widzą. Bądź w uszach, które mnie słyszą. Bądź, Jezu ze mną! Ogamij mnie ze wszystkich stron. Amen. MODLITWA O DARY DUCHA ŚWIĘTEGO Duchu Święty Boże, Duchu Ojca i Syna, korząc się przed Boskim Majestatem Twoim, w obliczu nieba i ziemi, poświęcam Ci i oddaję duszę i ciało moje. Uwielbiam blask nieskończonej Twej czystości, doskonałość Twojej sprawiedliwości, potęgę Twojej miłości. Ty jesteś światłem i siła mej duszy przez ciebie zyje mysle i działam t)bym nicwwrnośclq lasce twojej nie zasmucał Ciebie, nie zgrzeszył przeciw Tobie! Spraw, niech nieustannie wsłuchuję się w głos Twój, niech idę za Twymi natchnieniami. O Duchu Św., Dawco daru mądrości, oświecaj mnie. O Duchu Św., Dawco daru rozumu, pouczaj mnie. o Duchu Św., Dawco dam rady, kieruj mną. O Duchu Św., Dawco dam mocy, umacniaj mnie. o Duchu Św., Dawco dam umiejętności, rozprosz moją nie świadomość. O Duchu Św., Dawco daru bojaźni Bożej, oswobodź mnie od wszelakiego grzechu. o Duchu Św., Dawco pokoju, obdarz nmie pokojem. Błagam Cię, Duchu Swięty Boże, udziel mi mocy, abym w każdej chwili mego życia kierował się dobrocią i życzliwością, słodyczą i wiernością, cierpliwością i miłością, radością i wyrozumiałością. Amen. Przyjdź Duchu Św., racz napełnić serca swoich wiernych i ogień Miłości Swojej w nich zapał. Ciebie, który wszystkie narody w jedności zgromadziłeś, prosimy, żeby łaska Twa najświętsza serca, dusze i umysły nasze oświeciła i od wszelkiego złego nas uchroniła. Amen. DUCHU ŚWIĘTY NATCHNIJ MNIE Duchu Święty - natchnij mnie, Miłości Boża - pochłoń mnie. Na właściwą drogę - zaprowadź mnie. Maryjo Matko, spojrzyj na mnie. Z Jezusem błogosław mnie. Od wszelkiego złego, Od wszelkiego złudzenia, Od wszelkiego niebezpieczeństwa, zachowaj mnie. Amen. O Duchu Święty, duszo mej duszy, uwielbiam Ciebie, oświecaj, prowadź, umacniaj i pocieszaj mnie, pouczaj, co mam czynić, rozkazuj mi. Poddaję się chętnie wszystkiemu, czego ode mnie zażądasz, pragnę wszystko przyjąć, co na mnie dopuścisz, daj mi tylko poznać Twoją świętą wolę. Ainen. AKT POŚWIĘCENIA SIĘ DUCHOWI ŚWIĘTEMU Duchu Święty, Duchu Boży, Duchu światła i miłości! Tobie poświęcam rozum mój, serce moje, wolę moją i całego siebie w życiu doczesnym i wiecznym. Spraw, aby rozum mój był zawsze chętny do przyjmowania natchnień, pochodzących od Ciebie z nieba i nauki Kościoła świętego, którym Ty nieomylnie kierujesz i rządzisz: aby serce moje zawsze pałało miłością Boga i bliźniego, a wola moja zawsze z wolą Bożą zgadzała się, aby całe moje życie było wiernym naśladowaniem życia cnót Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, któremu z Bogiem Ojcem i z Tobą niech będzie zawsze cześć I chwała. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potra
dzieki moze pomoze w mojej syt ta modlitwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skjdkjgd
a koniecznie trzeba klepac z pamieci czy tam z kartki jak ktos nie umie zapamietac, jakis tekst napisany przez niewiadomo kogo? czy modlitwe nie powinno ukladac sie wlasnymi slowami? tak ze plynac powinna z twojego serca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatni moheranin
jak masz taka zdolność to oczywioscie ze można samemu wymyślać byle z serca modlitwa płynęła ale też wiele modlitw przekazanych z góry np koronka do miłosierdzia bożego jest wiele modlitw do ducha sw i Michała archanioła np ta Akt oddania się Sw. Michałowi Archaniołowi Najchwalebniejszy Książę chórów anielskich. dzielny obrońco Boga Najwyższego, gorliwy miłośniku chwały Bożej, postrachu zbuntowanych duchów, umiłowanie i radości aniołów sprawiedliwych, Sw Michale Archaniełe. pragnąc należeć do grona Twoich czcicieli Tobie ofiaruję się i poświęcam. Oddaję Twojej czujnej opiece siebie samego, moją rodzinę, moją pracę. przyjaciół i wszystko to co posiadam. Będąc biednym grzesznikiem, mizerna jest moja ofiara, ale Ty nie pogardzisz uczuciami mego serca. Pamiętaj, że od dzisiaj jestem pod Twoją szczególną opieką, proszę Cię więc, nie opuszczaj mnie przez całe moje życie. Wybłagaj mi pana przebaczenie moich licznych i ciężkich grzechów, łaskę ukochania całym sercem mojego Boga, drogiego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, uświęciciela Ducha Świętego, najsłodszą Matkę Maryję i wszystkich ludzi. moich braci, umiłowanych przez Boga Ojca i odkupionych przez Syna Bożego. Upraszaj mi wszelką pomoc niezbędną do otrzymania korony chwały niebieskiej. Broń mnie zawsze od nieprzyjaciół mojej duszy, a w sposób szczególny w ostatnim momencie mego życia. Przybądź mi z pomocą o chwalebny Archaniele, bądź przy mnie podczas duchowych zmagań. oddal ode mnie w czeluści piekielne anioła sprzeniewierzonego i pysznego, którego pokonałeś i upokorzyłeś podczas wałki na niebie. Zaprowadź mnie przed tron Boga Najwyższego. abym głosił razem z Tobą, o Święty Michale Archaniele, i ze wszystkimi Aniołami cześć, chwałę i dziękczynienie Temu, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. SANTUARIO S. MICHELE ARCANGELO 71037 Monte Sant"Angelo (Foggia) - \Włochy Teł. 0039088456150 św Michał przydziela nam stróża i odprowadza nasza dusze po śmierci na sad boży śmierci nie ma i nie przychodzi po nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ostatni moheranin
A mam pytanie. Bo piszesz że aby coś wymodlić to trzeba być w stanie łaski uświęcającej. A ja mam problem ze spowiedzią i to od dziecka. Za kazdym razem jak na poważnie rozważam pójście do spowiedzi to przyplątuje mi się do głowy jakiś głupi problem który nie wiem jak rozwiązać. I tak za każdym razem. Z tego powodu chodzę do spowiedzi raz na wiele lat i mam marne szanse na wyproszenie jakiejś łaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł45
Cześć, ktoś tutaj trochę bzdury pisze. Modlitwa "działa" zawsze - niezależnie czy jesteśmy w stanie laski uświęcającej, czy nie. Duchowość każdego człowieka jest inna i zawsze skomplikowana. Oczywiście przez grzechy nie możemy w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej, która jest najlepszą modlitwą, ale nie wyklucza nas to z kościoła i z otrzymywania łask. Polecam zapoznanie się z zapisem konferencji "Modlitwa, która leczy duszę. Ojciec Józef Augustyn mówi w niej o tym dlaczego warto modlić się codziennie i jakie skutki przynosi taka wytrwała modlitwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×