Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość maślanka......**

Czy jest tu ktoś kto zmienił sobie imie?

Polecane posty

Gość maślanka......**

Jak zareagowała rodzina, znajomi? Zwracali się w nowym czy starym imieniu? Ja się właśnie przymierzam do zmiany. Marzę o tym od kilku lat i myślę codziennie. Ostatnio coraz częściej i jestem na 99% przekonana, że to zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja....
o tym żeby ktoś zmieniał sobie imię nie słyszałam ...za to koleżanka jak tylko ukończyła 18 lat zmieniła nazwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakajestemjaladna343
Ja zmienilam Imie z Oksana mowili OSRANA na Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maślanka......**
mam na imie Aza a chce zeby do mnie mowli Burek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdhghg
ja znam osobę, która zmieniła sobie imię i wszyscy zwracają się do niej nowym imieniem -byłoby to lekceważenie i brak szacunku w stosunku do niej używać "starego" imienia. A tak w ogóle to nikt nie mówi o tym w otoczeniu, że ta osoba zmieniła imię, jest to jakby temat tabu;) Tak że jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghjkl;
Moja siostra zmieniła imię. Mama dała jej na imię Bernadetta a wszyscy mówili na nią Benia. Nie podobało jej się to i zmieniła na Malwina, żeby nikt nie zdrabniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huhdd
tylko zakompleksieni ludzie zmieniajasobie imie, po co chcesz to zrobic? watpie ze masz jakies osmieszajace bo w polsce w urzedzie by takiegio nie pozwolili zarejsterowac. oobiscie znam osobe ktora zmienila sobie imie i wszyscy maja z niej polewke i to niezla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dqwdwqdwqdwqdwqdw
nie ,ale ja planuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dqwdwqdwqdwqdwqdw
bo ( nie wazne jak mam na imie) ,ale nie lubie swojego imienia. jest normalne ,ale zle mi sie kojarzy bo miałam przykre dziecinstwo itd Zmieniam na Laura ktore mi sie zawsze podobało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córijewiczówna
czytalam artykul ze kobiteta zmieniała swoje imie - dali jej na imie - uwaga uwaga uwaga Scholastyka masakra co :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mckkk.
ja planuje zmienic, chwilowo nie mam czasu, ale w wakacje na pewno znajdzie sie wolna chwila - mam 19lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beksa lala płakała
laura kojarzy mi sie z lisciem laurowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek24
witam. zmieniłem imie z Wiesław na Krzysiek . Ponieważ ludzie się śmiali gdy przechodziłem koło nich i było słychać " o , Wiesio idzie " i sie śmiali , to było przykre naprawdę. Juz 4 lata bedzie jak mam zmienione imie z Wiesław na Krzysztof. Czuje sie w 80 % lepiej bo teraz nie zwracam uwagi na innych i ich smiechy . Bo wiem co mam w dowodzie i w papierach ;) Polecam zmianę imienia jeśli ktos chce chociaż odrobinke lepiej się poczuc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afhjkgvnjj
Wreszcie ktos rozsadnie mowi ja tez marze o zmianie imienia mam 36 lat i to moje marzenie od zawsze.mam na imie Jadwiga i nie chce nikogo urazic ale bardzo bardzo wszyscy uprzykrzali mi zycie z tego powodu.ale powiedzcie jak z papierami czyli seiadectwa szkolne .swiadectwa pracy czy dostaje sie jakis papier o zmianie imienia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zmieniam na Derła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmieniłam imię. Wykreśliłam obrzydliwą dla mnie małgorzatę. Jako powód wpiszcie we wniosku, ze od lat rodzina i znajomi posługują się waszym nowym imieniem i że inne imię w papierach, którym się nie posługujecie sprawiają, ze macie chaos w życiu. Działa. Polecam wszystkim i jestem przeszczęśliwa \że nikt już nie powie do mnie "małgosiu" - wtedy miałam ochotę zabić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To z Małgorzaty na jakie zmieniłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
laski mają naprawdę nasrane we łbach jak widać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez nie cierpie jak zwracaja sie do mnie "Malgosiu", ale Gosia jest ok, a Malgorzata brzmi dumnie :P Moge zapytac na jakie zmienilas? I czy nie czujesz sie hm, dziwnie z innym imieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie przymierzam się do wysłania prośby o zmianę imienia, powiem Wam tak może dla Was to wydawać się kaprys ale ja męczę się i jest mi smutno zawsze jak ktoś mówi do mnie po imieniu jest to najgorsze imię choć dla Was pewnie ładne dla mnie wiąże się z niemiłym wspomnieniem a od dawna podoba mi się inne imię, które bardzo chciałabym mieć, wzięłam je sobie nawet na bierzmowanie. Nie wiem tylko jak zaargumentować wniosek tak zeby zaakceptowali go za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wiem, Wiesław czy Małgorzata jest OK, co innego, jakby ktoś nazywał się Abdul lub Muhammad, a nawet jakiś Huyen Pham, czy inne obce i głupie, ale z polskiego na polskie? Zresztą nie tylko imiona obce należy zmieniać na polskie również nazwiska, to ułatwia życie. No chyba, że ktoś nie czuję się Polakiem/Polką i chce podkreślić, że Polskę ma w d***e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja

Ja zmieniłam z Anastazja na Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłam imię 2 tygodnie temu. Odkąd pamiętam poprzednie imię strasznie mi się nie podobało. Ile przykrych sytuacji mialam i ile nieprzyjemnych uwag dotyczących poprzedniego imienia słyszałam, nie zliczę... Doszło do tego, że nawet lekkie sugestie i grzeczne komentarze innych osób zaczęły mi również przeszkadzać. 

Jestem mega dumna z siebie, ze dokonałam tej zmiany. Ciężko było oznajmić rodzince o zmianie, o dziwo, uszanowali to, jednak wiele osób stwierdziło, ze będą mówić starym imieniem... Sprawiło mi to przykrość, bo domyślam się, ze potrzebują czasu, aby się z tym oswoić, ale takie teksty tylko dobijają. Inna cześć osób z kolei powiedziała, ze to moja sprawa, nikomu nic do tego, a ja mam im dać tylko czasu, żeby oswoili się z decyzją. Bardzo szanuje takie podejście do sprawy. 

Mam obawy, ze jednak mało kto przestawi się na nowe imię. Bardzo chciałabym się od niego odciąć. 

Nie zliczę, ile choletnie przykrych sytuacji w życiu dorosłym mialam. 

Największe zaskoczenie spotkało mnie w pracy ze strony dyrektora. Upokorzył mnie publicznie przed reszta pracowników. Wysmial ze zmienilam sobie imię z fanaberii i porównał mój czyn do zwolnionego za groźby karalne kolgi... 

Są jakieś osoby, które również boją się reakcji innych na taką zmianę? Jak sobie radzicie w nowej rzeczywistości? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×