Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kjhgsbn

Czy pracownicy budowlani mogą wkroczyć na działkę sąsiada by wykonać

Polecane posty

Gość obrońca praw kafeteriuszy
za jego zgodą tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A bez zgody? Czy istnieje gdzieś jakiś zapis w prawie że musi się zgodzić. Zdaje mi się że czytałam taki list do Angory w którym coś było na ten temat ale nie mogę go znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ke? a z jakiej racji?
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy sąsiad może mieć okna od strony naszej działki bez zachowania 4m? Chyba z takiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maifiem2
Prawo Budowlane art. 47 1-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W razie nieuzgodnienia warunków, o których mowa w ust. 1, właściwy organ - na wniosek inwestora - w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, rozstrzyga, w drodze decyzji, o niezbędności wejścia do sąsiedniego budynku, lokalu lub na teren sąsiedniej nieruchomości. W przypadku uznania zasadności wniosku inwestora, właściwy organ określa jednocześnie granice niezbędnej potrzeby oraz warunki korzystania z sąsiedniego budynku, lokalu lub nieruchomości. Co jest tym właściwym organem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maifiem2
Jeżeli się nie zgodzisz a tamta strona uzasadni że do wykonania robót jest niezbędne wejście na twoją działkę organ administracji arch bud wyda decyzję w której wyrazi zgodę zamiast Ciebie z zastrzeżeniem aby teren przywrócili do stanu poprzedniego. Skoro musieli wejść na twoją działkę tzn że najprawdopodobniej tamten budynek jest w odległości mniejszej niż wymagane 4 m ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To właśnie ja chcę wejść na jego działkę by wyremontować dom. Budynek rzeczywiście znajduje się w odległości 1 do 0.5m od działki sąsiada. Ale budowany był w latach 70. Sąsiad swój dom rozbudowywał gdzieś w latach 90 i wszystkie jego okna znajdują się w odległości 3m od naszej działki. Wszystkie te działki są wąskie i długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maifiem2
w takim razie musisz mieć jego zgodę na wejście na jego działkę jeśli się nie zgodzi kierujesz pismo do starostwa Jeżeli twój budynek jest bliżej niż 4 m sąsiad może budować również nie zachowując wymaganych odległości. Nie ma znaczenie czas budowy. Radzę nie używać argumentu typu : muszę wejśc na pana działkę , jeśli nie to zgłoszę że pan wybudował się zbyt blisko. Szczerze radzę dogadać się z sąsiadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tu jest ten problem że dogadanie się z sąsiadem jest niemożliwe. Żadnemu sąsiadowi nigdy nie utrudnialiśmy żadnych pracy czy czegokolwiek. Zawsze mieli zgodę. Ale ten człowiek jest po prostu chory psychicznie. Dziękuje za konkretne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maifiem2
To pozostaje art 47 w razie odmowy. Proszę go nie straszyć bo może się okazać że to wasz dom jako pierwszy był samowolą i będą olbrzymie problemy . Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×