Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jabłuszkowa

Pomóżcie- co to za odmiana jabłek była?

Polecane posty

Gość jabłuszkowa

Witajcie :) Mam takie nietypowe pytanie. Pamiętam, jak byłam w przedszkolu i na drugie śniadanie pani kucharka przynosiła wielką miednicę przekrojonych na pół jabłek :P (chodziłam do przedszkola w latach 80). Jabłka miały błyszczącą skórkę, raczej bez plamek w kolorze ciemnowiśniowym, prawie wchodzącym w fiolet. Pamiętam, że jabłko w środku było lekko 'przyfarbowane' na czerwono od tej skórki. Były bardzo smaczne. Wie ktoś co to była za odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłuszkowa
Dziękuję :) Ech, zazdroszczę Ci!!!! Pewnie już nigdzie nie dostanę takich :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kwestii fomalnej
One fachowo nazywają się Malinowa Oberlandzka . Są szkółki, które rozmnażają drzewa starych odmian - Malinówkę dostaniesz bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłuszkowa
W kwestii formalnej- dziękuję za informację :) Chciałabym mieć taką jabłonkę na działce i poczuć tamten smak, który od dawna chodził za mną. Niestety ja na sadzeniu i pielęgnacji drzew znam się jak krowa na gwiazdach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodnik :-P
jak w latach osiemdziesiątych i w szkole to na pewno nie były to malinówki :-P wtedy to była moda na "makintosze" i w szkole to takie dawali malinówki juz wtedy były "w odwrocie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłuszkowa
Hahaha zgłupiałam! I jedne i drugie wyglądają podobnie :P A jak je jadłam byłam małym brzdącem więc ciężko potwierdzić na 100% Pamiętam tylko te cechy- jabłka były duże, bardzo ciemne, błyszczące i barwiły miąższ pod skórką na czerwono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skad tam w odwrocie, ja z lat 80 pamiętam najlepiej malinówki włąśnie i starkingi, takie w paski wydaje mi się, że macintosh nie ma czerwonawego miąższu i jest bardziej okrągły, a malinówki takie wydłużone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×