Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość angelina95

problem z pozwem o ojcostwo pomocy;(

Polecane posty

Gość angelina95

wiec tak urodzilo nam sie dziecko jestem mloda matka i chce by mala miala moje nazwisko bo niewiadomo jak w zyciu sie nam ulozy a ja dziecka nigdy nikomu nie oddam ale do sedna sprawy chodzi o to ze nie wiem co wpisac we wniosku o ustalenie ojcostwa jako uzasadnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nou nou
Nie bardzo rozumiem. Co dziecko ma w akcie urodzenia podane? W sensie czy dane ojca są czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelina95
wlasnie jutro jedziemy ja zarejestrowac zameldowac itp. nie jestesmy w zadnym zwiazku cywilnym itd a mala bedzie miala moje nazwisko,zameldowana na ten sam adres co ja itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nou nou
Zgłosić w usc jak rozumiem. co do ojcostwa: "Jeśli rodzice nie są małżeństwem, ojciec może uznać malca podczas rejestracji (lub wcześniej albo po sporządzeniu aktu urodzenia). Oświadczenie składa przed kierownikiem USC. Później urząd informuje biuro ewidencji ludności o nowym dziecku, by je zameldować. Malec otrzymuje też PESEL mniej więcej 10 dni od rejestracji. Po numer trzeba zgłosić się do biura ewidencji ludności." A nazwisko to już kwestia waszego wyboru. Chciałbym tylko dodać że o ile ojciec nie jest nieznany w akcie urodzenia dziecka lub też nie zostały mu odebrane prawa rodzicielskie to ma do dziecka takie same prawa jak matka. Nazwisko jakie nosi dziecko nie ma tu najmniejszego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nou nou
A tak poza tym to pozew o ustalenie ojcostwa składa się w sądzie w sytuacji gdy ojciec dziecka nie chce dziecka uznać. Czyli nie dotyczy to waszej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×