Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość była polonistka

zwolnienia w szkołach

Polecane posty

Gość była polonistka

Smutno mi bardzo. Zwolnili mnie z pracy. Uczyłam j. polskiego w gimnazjum. Poleciałam razem z koleżanką, jako, że miałysmy obie najmniejszy staż pracy (4 i 5 lat). Dyrektor nas jeszcze na początku łudził, że dostaniemy połówkę etatu, a drugą połowę dosztukujemy w innej szkole. Zwyczajnie nas okłamał. Dobrze, że nie mam jeszcze dzieci, bo bym się kompletnie załamała. Niewesołe wakacje mnie czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarek się spóźnia
Nie Ty jedna. Kupa nauczycieli (często dobrych) została wywalona. A gdzie uczułaś na wsi czy w mieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była polonistka
W małym mieście. Mamy tu dwa gimnazja. Będą połączone w jeden moloch w dużymi klasami. Szkoda uczniów. Niewiele się w takiej ciasnocie nauczą, ale wiadomo co się liczy "oszczędności". Ratusz musi "oszczędzać". Mnie wnerwia jak sobie sami włodarze miasta nadają premie i inne gratyfikacje, a o szkolnictwo nikt nie dba. Za to do gadania mają baaaardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarek się spóźnia
A masz możliwość się gdzieś w okolicy zahaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efiewjf9uwgrj
Przeciez jesteście mega wykształceni, ciągle podnosicie kwalifikacje więc chyba z nową pracą nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była polonistka
Okolice? Marzenia. Myslę zrobić coś nowego. Jakąś podyplomówkę, tylko z kasą będzie krucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarek się spóźnia
Rozejrzyj się może za jakimiś dofinansowaniami do tej podyplomowej. Łatwo nie będzie. Dobrze żeby coś mieć w odwodzie. Takie czasy. A koleżanka co planuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była polonistka
Ona ma brata w Holandii i chyba pojedzie do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam jobbba
i co czego oczekujesz? że ci będę współczuć, wy nauczciele jesteście zwykłymi nierobami opierdalacie się a chcecie niewiadomo ile pieniędzy bardzo dobrze że cie wy je ba li, poprawiłas mi humor cieszę się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssSami
a skąd mają samorządy wziąć kasę na pensje nauczycieli jak się tak zadłużyły na Euro itd. Jak PO rządzi to tak jest... ale na pocieszenie powiem Ci, że sporo nowych dróg i stadionów, to zawsze możesz pójść i pooglądać, czy się przejechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szukam jobbba
Biedaku... Bez tego nauczyciela, dzisiaj na widok komputera byś uciekał ze strachu i nazywał go "diabelskim wynalazkiem". Jak widać nie brakuje obecnie chętnych do wejścia w szeregi "analfabetów wtórnych". Wielu narzeka na nauczycieli. Owszem różni są. Skoro jednak tacy mądrzy są ci narzekacze, to UCZCIE SAMI SWOJE DZIECI. Dlaczego tego nie robicie? Bo sami macie sieczkę w głowie? Komentarz pewnego nauczyciela: "panstwo zamiast na 10 sluzb specjalnych, setki tysiecy urzedasow od niczego, masy doradcow od PR i panienki asystentki od pokazywania kolan, na luksusowe limuzyny,wyjazdy wladz do spa, stadiony i inne bzdury, wydawalo te same pieniadze na dobra edukacje spoleczenstwa. Wtedy moze za lat 20 nie skrecalibysmy srubek montujac obce lodowki, telewizory i inne obce urza dzenia, lecz mielibysmy duze biura konstrukcyjne, masy naukowcow robiacych high tech, komputery,maszyny, mielibysmy wynalazki i moze nagrode Nobla w nauce, a nie w poezji.Twoje myslenie dogryzajace nauczycielom jest typowe dla dzisiejszej nowej Polski, gdzie uczenie sie ma byc krotkie, potem wyjazd na zmywak i robienie kasy, zakup 12 letniego auta w RFN, powrot, praca w barze lub otwarcie wlasnej fryciarni i kielbas na grillu, znow wyjazd na zmywak lub na budowe, itd. Ambicje naukowe, odkrycia, postep medyczny, techniczny z gory zostawiamy innym nacjom, my na budowe, na zmywak, a w kraju bar, budowa, naprawa aut, myjnia. Bedziemy miec miliony idiotow, ktorzy beda pracowac za 20% tego co otrzymuja pracownicy za Odra, ale to jest wlasnie ten nowy,cudowny plan, Polak ma nie za wiele umiec, potrzeba tanich robotnikow w kraju i za granica, wladze juz przypilnuja aby tak bylo, a ty sie jeszcze z tego cieszysz i dogryzasz nauczycielom. Smutne."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylambiologicawliceum
Spotkalo mnie to samo, po 8 latach pracy, ale......w sumie to sie chyba ciesze. Traktuje to jako szanse na lepsze...Pracowalam w szkole bo uwielbialam uczyc. UCZYC! Mialam sukcesy (olimpijczyków,zdawalnosc maturzystow powyzej 90% na rozszerzeniu) i bylam lubiana przez uczniow. Rok w rok przemykalo mi przez mysl, ze moze czas najwyzszy poszukac sobie czegos innego (powod: mala kasa, a roboty innej niz nauczanie od groma, papierki przewyzszaly ucznia-zreszta kto mam w rodzinie nauczyciela to wie ze 18 godzin pracy to MIT), ale...no wlasnie kocham uczyc wiec zostawalam... Teraz zycie zadecydowalo za mnie, ale mam 2 rece, 2 nogi, glowe na karku, mloda jestem wiec nie zalamuje sie tylko traktuje to jako szanse na lepsze... i Tobie tez tego zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykro mi.. dyrekcja nie fair postapila, skoro Cie ludzili co do mozliwosci dalszej pracy a tu nagle nie... powinnas wiedziec wczesniej o takiej opcji, przeciez musisz miec czas na szukanie czegos innego.. co za kraj:( u nas w szkole juz w lutym n-le wiedzieli, ci dla ktorych nie mialo juz byc godzin, ze beda musieli sobie poszukac nowej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawny n-el
Byłem historykiem. Zwolnienie mnie nie dotknęło bo dostałem się na studia doktoranckie i sam się zwolniłem. Inaczej było ze mną jak z innymi. Teraz pracuję w archiwum i nie narzekam. Nauczycielem można być, ale nie do końca kariery zawodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×