Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xPsycho

Wysyłanie skanu dowodu

Polecane posty

Gość xPsycho

Znalazłam w Internecie takie ogłoszenie: "Wypożyczalnia lendeness zatrudni dwie młode osoby do pracy na stanowisku obsługi klienta w wypożyczalni rowerów oraz segwayów - Wrocław Śródmieście. Wymagamy wysokiej kultury osobistej, dobrego kontaktu z klientem, miłej aparycji, sumienności, zaangażowania oraz życzliwości. Do obowiązków pracownika należy obsługa klienta i kasy fiskalnej oraz dbanie o porządek przy stanowisku pracy. Oferujemy pracę w systemie zmianowym oraz wynagrodzenie od 12 zł netto /h." Wysłałam CV i dostałam taką odpowiedź: "Witam! W celu dalszej rekrutacji proszę o przesłanie skanu, bądź zdjęć dowodu osobistego z dwóch stron." Co o tym myśleć? Mają prawo prosić mnie o skan dowodu? Mi się to wydaje trochę podejrzane tym bardziej, że nic nie znalazłam o tej firmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rób tego chłopie
nie, nie mają prawa.Sprawa nadaje się na policje lub do olania. Wiele osób wyłudza dane osobowe i potem bierze na czyjś koszt kredyty itp. Do rekrutacji nie jest potrzebny dowód osobisty . http://biznes.onet.pl/podejrzane-oferty-pracy,18490,5037252,prasa-detal W jednym z popularnych portali ogłoszeniowych pojawiły się podejrzane oferty pracy, kuszące dobrymi zarobkami. Warunkiem jej otrzymania jest skan dowodu osobistego informuje „Gazeta Polska codziennie. Firma X, która rzekomo miała oferować pracę stanowczo zaprzecza, że miała coś wspólnego z ogłoszeniem. To zresztą nie pierwszy taki przypadek. W zeszłym roku ktoś podszywał się m.in. pod sieć sklepów Empik. Wtedy sprawę przekazano policji. Gazeta ostrzega, że skan dowodu osobistego może posłużyć oszustom np. do rejestracji w internetowym kasynie, zawarcia umowy na telefon komórkowy czy wzięcia pożyczki „na chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xPsycho
Pierwsza sprawa- jestem kobietą ;) Mi też się właśnie wydawało, że coś nie tak i odpisałam, żeby mi napisali jakie konkretnie dane z dowodu są im potrzebne i w jakim celu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieee wy
nie wysyłaj absolutnie skanu dowodu osobistego, żadna legalna firma tak nie robi. wysłałaś CV i jest ok!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieee wy
serii dowodu itp się nie podaje wystarczy imię, nazwisko, adres i data ur, nic poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juttt
oczywiście, że to nie legalne . nie dawno była wielka akcja i szum w telewizji, że podszyto się pod firmę empik i w odpowiedzi na wysłane cv własnie otrzymywało się prośbę o skan dowodu osobistego w celu jakimś tam, a póżniej co tacy oszuści kredyty na ciebie wyłudzają!!! poszukajcie w necie ! nigdy nie wysyłajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ckmcdsv
ja w cv nawet nie podaję żadnych danych oprócz imienia i nazwiska, nawet adresu nie podaję da bezpieczeństwa, bo nie wiadomo do kogo trafia moje cv i nie wysyłam na podejrzane adresy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawo w polsce
jak to się dzieje że prawo w naszym kraju pozwala przestępcom brać kredyt na skan czyjegoś dowodu osobistego, kradziony dowód osobisty lub przerobiony photoshopem skan dowodu osobistego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmLena07
"jak to się dzieje że prawo w naszym kraju pozwala przestępcom brać kredyt na skan czyjegoś dowodu osobistego, kradziony dowód osobisty lub przerobiony photoshopem skan dowodu osobistego ?" to nie jest takie proste i biorą udział w tym przekręcie pracownicy banku (z pełną świadomością), sam w życiu nie dałbyś rady pójść ze skanem czyjegoś dowodu i wziąć kredyt ot tak, może jeszcze gdybyś było podobny do właściciela dowodu i miałbyś ten dowód osobisty to jest szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spryciarz)))))))))))))))))))))
Bo w naszym POrąbanym państwie od zawsze koorwa i złodziej byli i są pod ścisłą ochroną jak wymierający gatunek !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enemy_of_the_state
hehe. no mi tez podeslali dokladnei cos takiego. ale ze adres konczy sie mailowy na ymail.com i w stopce pani nie bylo zadnych danych teleadresowych odpisalem, ze poprosze o strone intrnetowa oraz telefon do tej wlasnie pani i jak na razie nic. kiedys chcieli mnie za granica podobnie "wy..mac" wiec zapalila mi sie lampka ;-) wszystko co zbyt ladne powinno budzic podejrzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sieci TOR aż się proszą o skany dowodów osobistych i nawet dobrze płacą za takie coś :) I nawet całkiem nieźle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×