Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lukressyjja

Kalafior

Polecane posty

Gość lukressyjja

Czy kalafiora gotujecie w całości czy rozdrabniacie go na różdzki?? solicie czy słodzicie, bo rózne sa wersje:)) wrzucacie do wrzątku czy gotujecie w zimneij wodzie?? ile czasu trzeba go gotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafior zawsze gotuje w
calosci bo szybko mięknie a czy do wrzątku czy do zimnej wody to zależy od tego czy robię zupę kalafiorową czy kalafior np panierowany. Jeśli zupę to wkładam do zimnej wody żeby cały smak oddał zupie (oczywiście dokładnie go myję i mocze chwilę) a jeśli panierowany to wkładam do gotujacej sie wody. Kalafior zawsze sole, nigdy nie słodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gotuję w całości. Cukru nie używam - on jest naturalnie słodkawy. Lekko solę na talerzu, ponieważ do gotowania trzeba znacznie więcej soli użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śliwka bez cukieru4321
kalafiora dziele na mniejsze czesci takie jak pieśc i wkładam do wody zimnej ze solą i z łyżeczką malutką cukru.Tak robi moja mama a jest kucharką .Wiemze powinnos ie wkładac do zagrzanej wody.Koncówki nacinam troszke by sie równomiernie ugotował .Aby i góra i dól były jednakowo ugot. tak tez robie z brokułem.Jesli dodasz łyzeczke cukru zachowa on ładny zielony kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dzielę kalafiora na "róże" nie różyczki ;) zawsze mi się wydaje, że jak jest cały to do nie doczyszczę dokładnie ;) w zalewam zimną wodą, też wiem, że powinno się do wrzątku, ale jakoś mi łatwiej, solę na talerzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×