Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wściekła mrówa

zespół ust rąk i nóg

Polecane posty

Czy jest tu mama której dziecie przechodziło tego cholernego wirusa ? mam pytanie jak u Was długo trwała ta okropna wysypka i czy tez pojawiła się np na pupie ? rozumiem że lepiej unikać w czasie choroby skupisk ludzi a tym bardziej małych dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijabuba
Na pupie nie. Wysypka utrzymywała sie prawie 2 tygodnie.. To nie jest choroba wirusowa , tylko bakteryjna, mozna ja przechodzic pare razy.. Czy ty mieszkasz w Polsce ? To bylby pierwszy chyba przypadek, bo w Polsce ona nie wystepuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarka powiedziała że to wirus i że obecnie ma dużo pacjentów z tą chorobą zresztą można o tym przeczytać pare artykułów i wszystkie mówią o wirusie coxsackie... i tak mieszkam w polsce... najbardziej niepokoi mnie masakryczna wysypka na pupie, ale lekarka utrzymuje że to ten wirus z nietypowymi objawami. dziś pęcherze pojawiły się także w buzi więc przeraziłaś mnie tymi dwoma tyg... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajcarafajansiara
Wysypka pojawila sie w srode,a w sobote juz zasychala. na tylku bylo najgorzej,caly w plackach. oprocz tego stopy,buzia,w ustach troszke i kilka na rekach. Mieszkam w niemczech i tu to dosc popularna choroba. Cholera wie,gdzie corka sie zarazila. nie przewidzisz,jak sie ma zarazic,to sie zarazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajcarafajansiara
U nas tez to byl wirus. nie wiem,moze istnieje i balteryjna wersja,nie mam pojexia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajcarafajansiara
No i jest tot zakazne,wiec dobrze by bylo nie stykac z tym innych,zwlaszcza dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijabuba
A to w takim razie chyba jest inna choroba, choc podobna i z objawów i z przebiegu i z nazwy. Ja nie mieszkam w Polsce i u mnie ta choroba jest bardzo popularna, najłatwiej zarazic sie na krytych placach zabaw w tzw. kulkach i w złobkach i przedszkolach, gdzie dzieci bawia sie tymi samymi zakazonymi zabawkami. Niech szybko idzie w cholere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz dopiero od was
no to teraz dopiero od was dowiedziałam się co było mojemu dziecku... mam lekarza debila chyba... Córce najpierw zaczeło sie od pośladków...a że było bardzo gorąco i gołym, pupskiem i w piaskownicy i na trawie lądowała ( naszej własnej prywatnej piaskownicy) ...pomyślałam że zatarła ....potem pojawiły sie na stopach , dłoniach i w jamie ustnej...TO BYŁ HORROR . Byla jeszcze "cyckowa" a tu kicha...nic ani cyca, ani jedzenia, ani butelki z wodą...nie jadła NIC 10 dni...wychodziłam ze skóry z nerwów!! To była najgorsza choroba w jej życiu ...To było 2 lata temu..teraz ma już skończone 3 lata...a ja jak pomyślę o tamtych dniach...to mi się gorąco robi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie u mojego syna to samo,,, najpier przerażliwie obsypana pupa, myślałam że przez ten upał, ale zaczeły się robić grudy, potem stopy, buzia i rączki... nie chce jeść, nie chce pić... na necie pisze że to popularna choroba a ja pierwszy raz w ogóle o niej słysze ! ijabuba\- chyba to faktycznie inna choroba jest jeszcze podobno zespół stóp i ust, może więc o to tobie chodziło :) W każdym razie choróbsko jest fataaaaalne, dzięki dziewczyny za wpisy, mam nadzieje że tak jak u jajcarafajansiara szybko minie bo dziesięc dni albo dwa tygodnie to będzie koszmar ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajcarafajansiara
Ta choroba wystepuje w wieku zwykle 2-8 lat. moja corka ma 1,5 roku,moze dlatego przeszla lagodnie. tzn. po paru djiach zaczelo zasychac,ale krostki byly jeszcze dopoki nie odpadly,jak to strupki. Kolezanki.corka tez to miala i duzo gorzej przeszla. byla rozdrazniona,drapala sie,bolaly ja te bable. no ale zycze lagodnego przeboegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn ma 16 miesięcy ale choroba mu bardzo dokucza niestety :( mam nadzieje że szybko przejdzie i znowu będzie wesołym głodomorem :) dzięki i dużo zdrówka dla malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×