Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miła_dżdżowniczka

Tabletki antykoncepcyjne - brać czy nie brać?

Polecane posty

Gość Miła_dżdżowniczka

Od pół roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Cyklicznie 21 dni biorę, 5 dni mam przerwę i od początku. Wakacje z chłopakiem spędzam oddzielnie, więc chciałam je odłożyć na 2 miesiące. Mam więc takie pytanie: Ostatni stosunek był w czasie gdy wzięłam 21-wszą tabletkę z opakowania, teraz mam 5 dni przerwy, czy muszę rozpoczynać nowe opakowanie, czy mogę bez obaw, że zajdę w ciążę odstawić już tabletki??? Dodam, że plemniki podobno żyją do 6 dni i że jestem w 2 dniu okresu. Proszę o odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz odstawić tabletki, ostatni stosunek był zabezpieczony. Ale jeśli chcesz je odstawić tylko na dwa miesiące to nie ma to sensu, lepiej brać je ciągle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _sally_
Jak długo bierzesz tabletki i jakie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam spiralke. spytaj swojego ginekologa, gdyz niestety nie kazda kobieta moze ja miec zalozona. poczatki sa trudne, gdyz miesiaczkowanie jest obfite. potem wszystko dochodzi do normy. jestem zapominalska (to wynika z mojego charakteru i wieku) wiec zdecydowanie wole spiralke od tabletek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _sally_
Perwersja, też właśnie o to chciałam zapytać, stąd moje poprzednie pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgcfhfg
a dlaczego przerwy masz tylko 5 dni???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jassne :D
tja nie bedziesz na urlopie kopulowac ? nie wierze a jak wpadniesz ??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam spiralke, jest drozsza, ale bezpieczniejsza. szczegolnie przed urlopem nalezy sie zabezpieczyc. w czasie beztrosko spedzanych dni najczesciej przychodzi zapomnienie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miła_dżdżowniczka
Stediril biorę od pół roku, takie są zalecenia żeby stosować 5 dni przerwy, a spiralki szczerze mówiąc trochę się obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma czego sie obawiac. jesli nie ma przeciwwskazan, a o tym powie ci lekarz ginekolog, to czemu nie :) pochwa musi byc czysta i bez nadzerek. to ostatnie takze nie jest problemem. lekarz robi prosty i prawie bezbolesny zabieg :) stosunek plciowy czasem bywa bardziej bolesny niz to uszczypniecie:) zaufaj dojrzalej kobiecie. nie wstydz sie i idz do ginekologa :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam
prezerwatywy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jw. mozna kupic WSZEDZIE i to bez klopotu. :D:D ;) pomidor, dobrze, ze o tym mowisz. zaplatalam sobie glowe tabletkami i spiralka a o tym pierwszym na swiecie srodku anty zapomnialam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne to pytanie
Odstawianie tabletek na 2 miesiace nie ma sensu - więcej szkody to przyniesie niż pożytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miła_dżdżowniczka
5 dni, bo po prostu tak się je bierze, tak jest na ulotce, tak mówił ginekolog. Ja bym chciała je odłożyć i mieć z nimi spokój, ciągle o nich myślę, kiedy brałam, kiedy wziąć, czy na pewno brałam, boję się zapomnieć o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem ,mam 33 wiosny:P
do FRIDA6 czy przy spiralce mozna się kocac do końca za kazdym stosunkiem? tzn czy facet moze kończyc we mnie ZAWSZE ZAWSZE ZAWSZE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem ,mam 33 wiosny:P
kochać*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale że niby co
pierwsze słyszę żeby zalecenia były 5 dni przerwy. Zawsze było 21 dni tabletki - 7 dni przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihihihih
5 dni? hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihihihih
Tobie chyba coś się pomieszało z tymi 5 dniami. To pierwszą dawkę stosujesz w 5 dniu licząc od początku krwawienia miesięcznego. A potem robisz normalnie 7 dniowe przerwy :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihihihih
Stediril Sposób przyjmowania leku: W zapobieganiu ciąży stosuj 1 dawkę dziennie przez 21 dni (pierwszą w 5 dniu od początku krwawienia miesięcznego). Następnie po 7 dniach przerwy, powtarzaj taki sam 21 dniowy cykl tak długo, jak chcesz stosować antykoncepcję. Najlepiej jest przyjmować lek o zbliżonej porze każdego dnia. Nie wolno stosować leku bez uprzedniego badania lekarskiego i uzyskania dokładnych zaleceń lekarskich. Jeżeli zapomnisz przyjąć lek, następnego dnia zażyj go rano i wieczorem. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihihihih
Ty sprawdź lepiej czy już w ciąży nie jesteś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miła_dżdżowniczka
To mój ginekolog mi namieszał trochę, bo zrozumiałam, że mam zawsze robić 5 dni przerwy, ale czytałam, że przerwa ma trwać max 7 dni, a jak jest krótsza to nie szkodzi. Więc chyba zostanę przy tych 5 dniach, bo mi z nimi dobrze. W ciąży nie jestem, bo mam okres i zawsze robiłam 5 dni przerwy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihihihih
Może masz zwyczajnie problemy z płodnością, więc na twoim miejscu wcale bym się tak nie cieszyła. A ginekolog ma g***o do gadania, bo to nie on wyprodukował lek i nie on będzie wychowywał twoje dziecko - to już tak a propos twojej wiary w lekarza jak w Boga. Czytaj co jest napisane w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miła_dżdżowniczka
zmniejszenie przerwy o 2 dni nie powoduje ujemnych konsekwencji dla zdrowia, ani nie zwiększa ryzyka ciąży - tyle wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihihihih
Jeśli tak masz w ulotce to ok. Tylko pytanie po co tak męczysz wątrobę, zwiększ przerwy, skoro to niczemu nie szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miła_dżdżowniczka
no może i racja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ja jestem 33 wiosny, MOZE, zawsze (przynajmniej w moim przypadku w innych znanych mi rowniez) pierwsze dziecko mam przedspiralkowe (maz nr1), drugie zrobione w przerwie "pomiedzyspiralkowej" dla zdrowotnosci(maz nr2) :D z mezem nr 3 nie mam wspolnych dzieci, a ze spiralki korzystam przez caly czas profilaktycznie :D posiadam rowniez trzy koty, ale tych nie rodzilam osobiscie :D ze wzgledu na bardzo podeszly wiek :P:D ostatnio nie potrzebuje juz spiralki, ale jak to mawial moj pan profesor "uwazajcie dziewczyny, bo przyroda lubi platac figle" zyje nadzieja, ze biblijna sara nie zostane * idz do ginekologa, sprawdz czy mozesz miec zalozona. rozne sa przpadki. czasem organizm kobiety odrzuca spiralke. znam tylko jeden przypadek - spiralka odrzucona 3 razy. kobieta przyjmuje tabletki:( zapomnialam, sa jeszcze plasterki hormonalne. moja kolezanka nie moze tabl, bo zyga i ma to co napisalam jw. plasterek miala naklejany w okolicy nerek spoko,dobry lekarz dopasuje to co dla ciebie najlepsze 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie zapomnialam :) o najwazniejszym (to przez ten moj starczy wiek :D ) wybierz dobrego, normalnego, ludzkiego lekarza ginekologa. no i oczywiscie nie swieto**bliwego. pierwsze wrazenie zaostaje na cale zycie. do tej pory pamietam stara raszple, wredna, niesympatyczna sucz z ktora mialam watpliwa przyjemnosc pierwszego badania. teraz, z perspektywy czasu mysle, ze byla w moim obecnym wieku lub nawet sporo mlodsza ;) popytaj kolezanek, znajomych kobiet. z pewnoscia powiedza do kogo sie udac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×