Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cizia_mizia

Jakie polskie danie na (romantyczna) kolacje??

Polecane posty

to zalezy jakie kananapki. bo chleb na zakwasie ze smalcem i ogorkiem kiszonym to nasz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (:
I teraz mam ochotę na sałatkę jarzynową, dawno nie jadłam.Zgłodniałam przez to myślenie o jedzeniu.Wy też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo...ja mam ochotę na kanapeczke ze smalcem z cebulka...mmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (:
A teraz na chleb ze smalcem i ogórkiem....To na śniadanie może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam ochote na ciasto porzeczkowe z duza iloscia kruszonki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z zup: żurek, ładnie podany z jajeczkiem barszczyk na zakwasie i pyszne uszka do niego na zimno: ryba po grecku (wbrew nazwie - typowo polska :) ) razowy chlebek ze swojskim smalcem i ogórkiem małosolnym jak masz dostęp do wiejskich wędlin i kiełbas - koniecznie półmisek tychże :) a polskie sery? oscypek, bryndza, sery żółte z różnych regionów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o mięsa, to poleciłabym królika duszonego z czosnkiem i ziołami, a do tego pieczone talarki ziemniaków z piekarnika i jakaś sezonowa surówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej a powiedz nam
jakie są typowe dania w szwajcari?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej a powiedz nam
founde to wiem, ale reszte to moze opisz troche, bo nie jestem ze szwajcari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej a powiedz nam
ty pisdo też poszukaj w google pl zamiast pytać na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmLena07
polskie pierożki z pysznym sosem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boszenciia
Polskie jedzenie niekoniecznie kojarzy sie z romantyczna kolacja tak jak to bywa w romantycznych filmach. Ale skoro masz przygotowac polskie jedzenie dla Szwajcara to nawet buraczki i wieprzowa rolada czy zeberka z kapusta moga byc odpowiednie. Potraktuj to jak romantyczna kolacje w polskim stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek38
Jeśli ma być typowo polskie i ładnie się prezentujące danie polecam: - pieczony udziec jagnięcy - kaczka pieczona lub duszona - pierś kaczki z owocami (jabłka, pomarańcze, gruszki - do wyboru) - pstrąg z migdałami - sandacz w śmietanie - zrazy wołowe z boczkiem, cebulką i ogórkiem kiszonym Do tego pieczone ziemniaczki, kluski śląskie, pyzy lub baba ziemniaczana i warzywa, np. kapusta modra, buraczki, surówka z białej rzodkwi, mizeria itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hokjj
Zupa koperkowa (albo jeszcze lepiej kurkowo-koperkowa) plus zrazy wołowe z zestawem surówek (mizeria, surówka z czerwonej kapusty, surówka z pora z jabłkami albo ogórkiem kiszonym jeśli masz, jak masz też kapustę kiszoną to byłoby super). Może być do tego kasza gryczana np. ale niekoniecznie, jeśli ma być w miarę lekko ;) A na deser lody z szarlotką albo sernik na zimno. Typowo po polsku (zupa i drugie), a bez zadęcia i godzin w kuchni. Zrazy można też zastąpić schabem ze śliwką - mniej roboty, ale IMHO zrazy są znacznie smaczniejsze ;) Do tego oczywiście zmrożona wódka ;) Inny pomysł na drugie to królik w sosie śmietanowym z buraczkami na ciepło. A już całkiem "tradycyjnie" i to schabowe, tłuczone ziemniaki i surówka albo buraczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za wszystkie pomysły. Zdecydowałam sie na te karkowke, bo Polska kuchnia to jest jednak tragedia i nie pasuje na romantyczna kolacje. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kattinclooa
Polska kuchnia to nie jest tragedia, tylko większość dań to są dania obiadowe a nie kolacyjne, dlatego na kolację ciężko coś wybrac. Ale można też się zainspirować i zrobić coś bardziej wykwintnego: http://pl2011.eu/cuisine_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×