Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anetiiaaa

Przepis na sałatkę poszukiwany

Polecane posty

Gość Anetiiaaa

Chciałabym zrobić jakas pyszną sałatkę macie jakieś przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manteresk
Np: Tortellini, suszone pomidory, rukola, garść młodego szpinaku. Na sos: ocet balsamiczny, oliwa spod pomidorów (albo zwykła), szczypta oregano, sól, pieprz. Brokuły, feta, prażone migdały i jogurt czosnkowy jako sos. Albo mieszanka sałat, pomidory suszone, pestki słonecznika i pieczony kurczak. A do tego winegret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie nr 1
3 cale uda z kurczaka wedzonego, 7 talarkow ananasa z puszki, pol szklanki makaronu orzo, majonez, sol, pieprz. Makaron orzo ugotowac, ostudzic, dodac majonez, przyprawy, troszke soku z cytryny jezeli majonez jest mdly. Pokroic ,mieso z kury na male kawalki, ananasa pokroic na taka sama wielkosc. Wszystko wymieszac i schlodzic. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buszkka..
Co to znaczy " oliwa spod pomidorow"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iouytre
suszone pomidory sa w sloiku...plywaja w oliwie.. i to o te oliwe chodzi.. tak mysle...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manteresk
Zgadza się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YUIOPLKjhuiol
Ja polecam filet z kurczaka gotowany ,pieczony czy jaki tam chcecie pokroic w kostkę ,dodac puszke kukurydzy,puszkę ananasa pokroic w kostkę, majonez ,przyprawa curry i pieprz.MNIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka letnia z kalfiora
ugotowany kalafior brokuł do tego pomidor jajo na twardo szczypiorek i śmietanka doprawiona solą i pieprzem, wariacje to można dosypać kukurydzy albo groszku konserwowego albo trochę surowej papryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tortellini, najlepiej z mięsem 1 op., ogórek wężowy, ser żółty 250g, szynka konserwowa 300g, czosnek-2 ząbki, majonez. Makaron gotujemy , potem odcedzamy. Ser kroimy w kostkę( można kupić w plasterkach, jest szybciej), szynkę kroimy w takie kawałki jak ser. czosnek siekamy, ogórka obieramy i również kroimy. Wszystko mieszamy z zimnym makaronem i 2 łyżkami majonezu. solić nie trzeba, można popieprzyć ale bardzo delikatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heaaaaahaaa
Wy innego sosu do sałatki od majonezu nie znacie?? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepis na tę sałatkę dostałam
z jednego z topików - jest rewelacyjna:) 5 jajek - ugotowanych na twardo,pokrojonych w kostkę 30 dkg pieczarek pokrojonych w kostkę i ugotowanych 1 spora papryka czerwona pokrojona w niewielką kostkę 1 puszka kukurydzy 1 por pokrojony w kostkę i sparzony na sitku 1 spore wędzone udko kurczaka pokrojone w kostkę 3 łyżki majonezu 3 łyżki jogurtu greckiego 1 łyżka musztardy sarepskiej sól i pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka letnia z kalfiora
przecież moja jest ze śmietanką ;) sałatki greckie są bez majonezu , ja majonez dodaję czasem do jajek i to na wielkanoc , może przepisy na jakies sosy sałatkowe ale bez majonezu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałtaka PROSTA&PYSZNA
ta sałatka jest prosta jak budowa cepa i pyszna. Przepis na 1 osobę: podstawa - 50 g ryżu, 100 g łososia wędzonego, praz 1,5 łyżki sosu do sałatek z biedronki firmy CULINEO koniecznie o smaku paprykowo- ziołowym. ryż gotujemy, na talerz dajemy pół torebki czyli 50g, do tego łosoś pkrojony w kostki czy paski jak kto chce, sos robimy wg przepisu na opakowaniu i polewamy sałatką 1,5łyżki sosu. To jest podstawa sałatki, do tego można dodawać warzywa z zalewy typu groszek, fasolka, marchew, kukurydza. ja dodaje to co zwykle mam, najczęściej po łyżce groszku, kukurydzy i fasolki. sałatka jest bardzo sycąca, wyśmienita ale uwaga - cały smak tkwi w łososiu i sosie koniecznie tej firmy i ten smak, robiłam z innymi smakami i nie są aż tak dobre a sosami innej firmy to juz w ogóle mi nie smakowało. Od kiedy pierwszy raz ja zrobiłam tak jem ją teraz conajmniej raz w tygodniu, często jem ją na obiad gdyż jest bardzo syta. Wiadomo że łosoś drogi więc zamiast niego można kupić 2 brzuszki z łososia (te takie paski wędzonego łososia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×