Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

jak to jest z tymi dniami plodnymi ? przed owulacją są 2 dni plodne to rozumiem , bo w owulacje dochodzi do zapłodnienia a potem ? jak wyznacza w internecie kalendarz dni plodnych to dni plodnych jest 9 , a tak normalnie po owulacji sa 3 plodne , wiem ze owulacja moze sie przesuwac ale jak po owulacji moze dojsc do zaplodnienia ? skoro ona trwa 1 dzien ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junnn
" W trakcie każdego cyklu jest tylko kilka dni płodnych, w trakcie których możesz zajść w ciążę. Są to 3 dni przed owulacją i najwyżej 2 - po jajeczkowaniu. Komórka jajowa może zostać zapłodniona najwyżej 24 godziny po jej uwolnieniu, a plemniki w środowisku im sprzyjającym utrzymują zdolność do zapłodnienia od 48 do 72 godzin. Jeżeli chcesz zajść w ciążę, musisz zadbać o to, aby w trakcie owulacji w pobliżu uwolnionego jajeczka znajdowały się plemniki. Oznacza to konieczność podjęcia współżycia ok. 2-3 dni przed planowaną owulacją i jego kontynuacji przez kolejne 4 dni. " Jeśli nie masz prowadzonego monitoringu to możesz tylko przypuszczać kiedy była owulacja. Wyliczenia kalkulatorów online to tylko teoria a praktyka to całkiem coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mhm , ok . a jesli wspolzylam z chlopakiem 1 dzien przed planowana owulacja i 3 dni po planowanej owulacji z dojsciem w pochwie to zaszlam w ciaze ? jakie jest prawdopodobienstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junnn
Gdzieś w necie kiedyś znalazłam procenty odnośnie możliwości zajścia w ciążę w okolicy owulacji w zależności od dnia przed i po owu. Ale nie zapisałam więc nie podam. Przed owulacją jest duża możliwość że zaszłaś w ciążę. O znalazłam: http://www.antykoncepcja.pl/prawdopodobienstwo-zajscia Wyszło że seks był w czasie gdy jest największa możliwość zajścia -mówię o tym przed przypuszczalną owu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze , jest jakis charakterystyczny zapach ktory wydobywa sie z pochwy podczas ciazy czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junnn
Nie. Zapach inny niż zwykle przeważnie wiąże się z infekcją. Ciąża to przede wszystkim brak okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junnn
Najczęściej objawy ciążowe są praktycznie takie same jak przed okresem. Nie ma czegoś takiego jak stuprocentowy objaw wskazujący ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialamasajka
Dni płodne określaj sobie najlepiej na podstawie objawów takich jak temperatura, śluz, "sztywność" szyjki macicy. Fajne są też testery ze śliny. Ja jak się starałam używałam afrodyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junnn - i wlaśnie to jest najgorsze ..chociaż to się czuje . no ale co będzie to będzie .. niema co płakać nad rozlanym mlekiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialamasajka - ja sie nie staram .. dlatego potrzebne mi jak określać te dni płodne i nieplodne , oczywiście wiedziałam o metodach takich jak ; temperatura ,śluz itd ale jak to człowiek .. czasami lubi pójść na łatwizne ;) zdarza się czasami,że ludzie mają więcej szczęścia niż rozumu .. ;) pozdrawiem , dziękuje za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franka_xxx
Sonia. DO KSIAZEK A NIE ZA SEKS SIE BIERZESZ!! 15 LAT I GLUPIA JAK BUT! SEKS NIE JEST DLA DZIECI!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franka_xxx - hahaha . jakbys nie zauwazyła teraz dzieci w wieku 13 lat tracą dziewictwo i w wieku 15 lat rodzą dzieci . w jakim Ty świecie żyjesz ? moja sprawa co robie ,więc prosze by takich kometarzy bylo jak najmniej ;) Potrzebuje porad ! nie boj sie ;) ksiązki moje wszystkie przeczytane , lecz radziłabym tobie w nie zajrzec bo widze jestes 100 lat za murzynami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franka_xxx - a i ta strona jest po to , aby zadawać pytania doświadczonym mamom np. ;) w książkach niema wszystkiego , chociaz ty pewnie tego niewiesz bo malo oczytana jestes ;) ja osobiście wole zapytać kogoś doświadczonego i MĄDREGO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franka_xxx
Pyskata gowniara. Tak oczywiscie , ale w celu unikniecia ciazy w tym wieku. A ty robisz to bo chcesz zajsc w ciaze w wieku 15 lat! To nie powinny byc twoje priorytety. Ale rob co chcesz. Pozalujesz swojej glupoty. A mnie to wisi i powiewa czy urodzisz czy nie kolejne dziecko z cyklu Dzessika czy Brajan i bedziesz miala zmarnowane lata mlodziencze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franka_xxx
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5296174 Inny temat Soni. sonia1234 a wiec tak ;] mam 16 lat , skoncze je dopiero w listopadzie i maly problem .. zrobilam to z chlopakiem bez zabezpieczenia z dojsciem we mnie w 2 dni przed "planowana" owulacja . opieram sie na kalendarzu dni plodnych i nieplodnych , chodz wiadomo , zawodzi ;] mam bole brzucha , na nic niemam ochoty , czasami jest mi niedobrze , ogolnie czuje sie zle , inaczej .. do miesiaczki jeszcze jakies 2 tyg . i teraz pytanie, czy sa jakies szanse ze w tej ciazy nie jestem ? i co zrobic jak bede? usunac? niepotrafilabym , mam stalego chlopaka ktory bylby przy mnie napewno ale to zadne zycie.. osoby ktore maja prawic mi moraly ze jaka to jestem zla i wgl maja nie pisac , bo potrzebuje konkretow a nie moralow bo dobrze wiem co zrobilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spojrz w lustro moze zobaczysz pyskata gowniare , tu takiej niema ;) moja sprawa czy bede miala 5 dzieci czy 10 a tb chuj do tego bejbe ;) nudzi ci sie? gdzies wyzej napisalam ze malo ambitne osoby maja tu nie pisac , a ty do tych osob nie nalezysz wiec moze zajmij sie zajeciami dla siebie "ambitnymi" , moze np rozbieranie sie i pilnowanie wlasnego ubrania bylo by dla cb czyms pozytecznym , a odpowiadanie na czyjes pytania zostaw lepiej dla osob ambitnych i madrzejszych ; ) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franka_xxx
Baaaaardzo dojrzale wypowiedzi kochana, baaardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desire18
Z tych testów płodności jakie są to ja bym doradzała Ovu Control. Jest najwygodniejszy według mnie i najbardziej miarodajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewachanek
Przy planowaniu ciąży bardzo pomaga sprawdzanie dni płodnych. Ja używam testu ślinowego Ovu control do takiej kontroli, dużo łatwiej zajść mi było w ciążę z pierwszym dzieckiem dzięki urządzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pasuje Ovu Control do badania owulacji, można sobie z tym testerem w każdych warunkach poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxcaufield
Do dni płodnych i ich wyznaczania dobrze mi się sprawdza Ovu Control, badanie robi się w chwilę i jest to badanie dyskretne bo wystarczy pobrać próbkę śliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez polecam OVu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duży komfort i pewność daje ovu control według mnie. Zresztą u mnie określenie owulacji się sprawdziło, bo właśnie w tym cyklu jak pierwszy raz zaplanowaliśmy z mężem właśnie ten dzień to udało się nam zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamara
Dnia 11.06.2018 o 16:11, Gość gość napisał:

Duży komfort i pewność daje ovu control według mnie. Zresztą u mnie określenie owulacji się sprawdziło, bo właśnie w tym cyklu jak pierwszy raz zaplanowaliśmy z mężem właśnie ten dzień to udało się nam zajść w ciążę.

Dużym plusem Ovu Control jest prostota. Poza tym zajmuje mało miejsca, tak naprawdę rozmiarowo to jest szminka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna
Dnia 19.12.2018 o 15:58, Gość tamara napisał:

Dużym plusem Ovu Control jest prostota. Poza tym zajmuje mało miejsca, tak naprawdę rozmiarowo to jest szminka.

Tez polecam OVu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinka

Sama owulacja to uwolnienie komórki jajowej dojrzałej a dni płodne to czas kiedy k. jajowa jest w stanie połączyć się z plemnikiem zanim obumrze i tyle! ja wyznaczam sobie dni płodne za pomocą sprawdzonego sprzętu- komputera cyklu myway i w dni płodne zabezpieczam się za pomocą diafragmy caya łącznie z żelem plemnikobójczym, który kupuje na stronie naturalnaplodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×