Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kjamka

kot w dom

Polecane posty

Gość kjamka

Będę miała kota! :) Czytałam dużo o tym jak przygotować się do takiej znajomości i widzę, że największy problemem chyba jest żwirek. Mogę liczyć na jakąś pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telymenama
Witaj wśród tych, dla których koty to najlepsi przyjaciele. Tak żwirek to ważny element. Koty potrafią na złość nie korzystać z kuwety i załatwiają swoje potrzeby po całym mieszkaniu, co nie jest fajne. Powiedz mi skąd bierzesz tego kota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjamka
Kota mam ze schroniska. Najważniejsze to pomagać, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telymenama
super decyzja :) Ja to Ci osobiście radzę byś dwa brała (towarzystwo dla kotów najważniejsze) ale jeszcze mam pytanie ile lat ma ten kot co go berzesz, bo to też ma wpływ na żwirek, który trzeba wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjamka
Ma ok. pół roku :) mówisz, że dwa? To może to jeszcze przemyślę... Choć mój facet może mnie z domu wyrzucić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakrasza
Żwirek wybiesz taki sam jaki był używany w schroniisku. Koty nie lubią zmian!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telymenama
Facetem się nie martw :) Co do tego, żeby taki sam jak w schronisko - ok. ale ważne by potem wybrać dobry. Bo kiedyś zmienić trzeba. Jeżeli kot ma rok, to trzeba korzystać z delikatnego żwirku drewnianego. Jego podstawową zaletą jest to, że nie pyli i można go spuszczać w toalecie :) więc pracy mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjamka
Ok. a potem jak będzie starszy to też ten drewniany czy jakiś inny? To nie robi syfu taki drewniany żwirek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telymenama
Zależy :) Generalnie to możesz zostać przy drewnianym. ale możesz też zmienić na sylikonowy (który ja używam ) a bentonitowy - one moga być zapachowe. Higio np. ma taki fajny żwirek o zapachu pudru dla dziecka ;) Ale są tez lawendowe i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjamka
Ja to szukam żwirku takiego, powiem Ci szczerze, żeby nie trzeba było za często go zmieniać - bo niestety ale czasem nie ma mnie w domu dłużej niż dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telymenama
No to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie to żwirek sylikonowy. Ja taki własnie też mam. Jest to żwirek superchłonny. Pochłania tez przykre zapachy, ale najlepiej używać go jeszcze dodatkowo w kuwecie zamkniętej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjamka
Ok. dzięki za pomoc. A powiesz mi jeszcze jakiej firmy używać takie żwirki? Ja to widziałam hitlon taki sylikonowy i jakieś inne benke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telymenama
No tak jak pisałam. Sprawdzałam te firmy i jeszcze kilka innych (też tych dyskontowych - bo patrzę na cenę :)) ii stosunek cena jakoś to najlepszy ma Higio. Więc proponowałabym zacząć Ci od tego, a jak się nie sprawdzi to wtedy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telymenama
Ja to kupuję w Tesco. ale czytałam na ich stronie (www.higio.com.pl), że w selgrosie tez można dostać. albo dopytaj w swoim sklepie po prostu, żeby Ci ściągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjamka
ok. Ale gdzie ja go mogę dostać bo tego to nie wiidziałam w zoologicznym u mnie ani u koleżanki chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jakiś czas temu sama wzięłam 2 kotki, bo 1 to faktycznie za malo, jeśli nie ma Cię w domu dłużej. Kotki 2, to tyle samo sprzątanie, a radość podwójna :) Żwirek faktycznie spytasz sama w schroniksku, jaki kotek miał, a potem sama zdecydujesz tak naprawdę jaki Ci odpowiada. Jedne niby bezzapachowe, ale jednak "waniają", są betonitowe, drewniane, silikonowe, zapachowe.Sama dostosujesz się, jak będziesz używać. Prawda jest taka, że może być tak, że będziesz chciała sypać silikonowy, a kot będie chciął używać tylko drewnianego itd. Polecam stronkę zooplus.pl. Tam można kupić jedzonko, dobrze opisane, są komentarze kupujących. Mają non stop jakieś zniżki, oferty które naprawdę się opłacają. NIE KARM kotka/kotków whiskasem, kiti-katem i innym badziewiem. Lepeij zainswetować w lepsza karmę np. animonda, royall canin itd. Whiskasa używam jako "przysmak", mieszam z np. animondą czy bozitą. Grunt to suche jedzenie, kuweta, czysta woda do picia, własny kącik do spania i duuuuuuuuuuużo miłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjamka
O i mi odpowiedziałaś za nim spytałam :D dzięki! WIELKIE za pomoc :) Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz kupić kuwetę i łopatkę do wybierania odchodów. Żwirek najlepszy jest Benek jest w średniej cenie ale jest zapachowy i fajnie się zbryla. Są też zapachowe pochłaniacze tej samej marki. Miski, drapak. Co do karmy zacznij od średniej cenowo. Nie dawaj kotu karmy firmy rossman. Kot w domu fajna sprawa koty mają charakter. Każdy kot to inny charakter są takie kanapowce co cały dzień będą tyrkać i leżeć i są też takie co lubią skakać. Moja teoria koty z różowymi noskami są dobre koty czarne z czarnymi noskami i jak mają czarno w pysku to są złośliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuszturka
Ja też zaczęłam korzystać z Higio i moim zdaniem jest lepsza od benka. miała go wcześniej ale koty niestety często załatwiały mi się poza kuwetą (choć ją sprzątałam) no i też ten żwirek dosyć brzydko pachniał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 3 koty i mi żwirek Benek sprawdza się bardzo dobrze. Zakupiłem kuwetę domek i nic nie czuć. Sprzątam 2 razy dziennie rano i wieczorem. Żwirek dobrze się zbryla i fajnie pachnie do tego są pochłaniacze, które zabijają zarazki i mają mocniejszy zapach. Moje koty nie pokochały żwirku drzewnego. Jeszcze używałem tańszego Kocureks ale jest średni. Chyba Ewa 33 też pisała że używa Benka, a ona też jest specjalistką od kotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
ja też używam Benka i polecam, bardzo dobrze się zbryla mam 3 koty,ale właściwie tylko jeden korzysta z kuwety, reszta wychodzi na dwór, sprzątam zwykle 2 razy dziennie, rano i wieczorem i nie czuć przykrego zapachu w domu polecam kuwetę zakrytą, dość głęboki dół, żeby żwirku zmieściło się dużo - wtedy nie przykleja się do dna kuwety, no i jak nie ma Cię na przykład dłużej niż dzień, to duża ilość żwirku w kuwecie powinna wystarczyć do Twojego powrotu popieram rady wyżej - zaraz po zabraniu kota ze schroniska możesz używać tego samego żwirku, co w schronisku i tej samej karmy, a dopiero gdy kot się zaaklimatyzuje, to można to zmienić, miałam dwa koty ze schroniska, jeden praktycznie tego samego dnia czuł się jak u siebie w domu i nie miał najmniejszych problemów z nową, zamykaną kuwetą i z jedzeniem, a drugi był bardzo nerwowy, przez 3 dni nie jadł, trzeba go było nauczyć załatwiania się w kuwecie, której bał się na początku - musiałam ją odkryć i nasypać takiego żwirku, jaki miał w schronisku, bo nie chciał tam wchodzić więc to zależy na jakiego kota trafisz i pomysł z dwoma kotami - jak najbardziej TAK! roboty praktycznie tyle samo, a koty mają przynajmniej swoje towarzystwo, gdy nikogo nie ma w domu, no i oglądanie ich wspólnych zabaw jest super :) i jeszcze kup sobie transporter do przewożenia kotów, bo bardzo niebezpiecznie jest je wozić, np. do weterynarza, bez transportera - mogą w stresie uciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje stresu nie miały. Jak kupiłem leniom kuwetę domek cała trójka wlazła do środka i siedziała tam :-)) najlepiej jak coś zmalują to ich nie ma każdy siedzi gdzieś w koncie. Co do jedzenia moje jedzą również whiskasa i kitekata. Nie było by mnie stać na samą drogą karmę. Co do suchego to dostają royal, purinę i whiskasa. Rybę, mięso surowe, mleko. U mnie i tak każdy je co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
Polecam karmy szwedzkiej firmy Bozita, jak się kupuje większą ilość na raz to wcale nie wychodzi drogo, a do tego kurier jest zwykle gratis (najczęściej kupuję na Zooplus albo na Allegro) jeden kartonik, który wystarcza spokojnie moim trzem dorosłym kotom na dzień (plus mają stale suche w misce - jeden duży worek karmy starcza im na 3-4 miesiące) kosztuje niewiele ponad 3 złote http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/bozita/bozita_karma_kot/254210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
Styczniowy przyjacielu - niezły numer z tymi kotami siedzącymi w kuwecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styczniowy przyjaciel :) Moje niektóre koty, jak wyczyszczę kuwetę i dosypię nowego żwirku (oczywiście Benek compact, czyli ten drobny plus odkażalnik-puder lawendowy) tez lubią sobie w niej posiedzieć, chyba go wąchają czy co... Sprzątam też 2 x dziennie albo raz, zależy od aktywności wydalniczej kotów, a ta jest różna :) Czasem nie chce mi sie sprzątnąć rano, ale jak było sprzątane przed nocą, to nei ma problemu, sprzątam po robocie i też jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem swój sklep zoo więc bozitę również miałem. W sumie brały ją 4 klientki i plus ja czasem. Moje swojego czasu dostawały tylko bozitę i im zbrzydła. Wtedy ja wkurzony nie dawałem im nic innego do puki karma nie znikła z miski. Jak już moje koty zwłaszcza jeden zauważyły że nic innego nie ma poza bozitą i suchą karmą zjadły. To jest tak jak koty mają za dużo i im w d... się przewraca. Też używam tego samego żwirku co Ewa plus tego pochłaniacza. Moje już takie cyrki odprawiały czasem. Najlepiej dać im pudełko kartonowe. Wtedy jest duże zainteresowanie, a jak do tego wytnie im się okienka i drzwi jeszcze większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam takie pytanie. Odbieram koty za 2 tygodnie, ale okazało się, ze one używają otwartej kuwety. Planowałam zamkniętą, czy nauczą się? Od razu na początku mieć zamkniętą? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zamkniętej musisz koty przyzwyczaić najpierw zdejmij górę i niech mają tak, jak są przyzwyczajone potem nałóż górę, ale wyjmij drzwiczki \na koniec włóż drzwiczki i voila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
zgadzam się z Ewą33 - najpierw postaw im sam dół tej kuwety i potem stopniowo je przyzwyczajaj - najpierw do zakrytej kuwety bez drzwiczek, a na samym końcu załóż drzwiczki i spokojnie pokaż im, jak się z nich korzysta - zobaczysz, ze bardzo szybko się tego nauczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×