Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mmmmaaammma

Grypa żołądkowa u małego dziecka - proszę o rady:(

Polecane posty

Gość mmmmaaammma

Drogie mamy Właśnie cala nasza rodzina przechodzi grypę żołądkową - łącznie z moim synkiem - rok i 4 miesiące. Przedwczoraj 2 razy wymiotował i 4 razy zrobił kupkę. Wczoraj było już dobrze. A dziś właśnie znowu zrobił wodnistą kupkę. Czy to nawrót choroby czy jeszcze pozostałość starej? Jak jelitówka wygląda u takich dzieci?czy mogę podać smecte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazurowaaaaaa
Na smecie pisze że można podawać dzieciom od 1 roku życia więc możesz dac małemu jak nie przejdzie to pikuj jutro na izbę albo nawet i dziś, ja przechodze często jelitówkę,i nie jestem w stanie sama jej wyleczyć musze być nawadniana kroplówkami :( zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmaaammma
Byłam u lekarza wczoraj - powiedziała,że to "zwykła jelitówka" i sama przejdzie - mam pamiętać by nawadniać i tyle. Dała nam też syrop powstrzymujący wymioty w razie gdyby wymiotował znowu. Sama też ledwo żyję:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestesmy po jelitówce
u nas pomoglł gorzka czekolada-smecta,węgiel i inne leki nie zadzialły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na biegunke najlepsze sa jagody suszone mozna kupic w aptece i zaparzyc i dawac do picia pare razy podac i po biegunce dziala tez na doroslych jak najbardziej albo nifuroksazyd jesli masz na wymioty najlepiej dawac po lyzeczce odgazowanej coli co 5-10 minut tak nam lekarka kazala bo corka 2,5 roku tez niedawno przechodzila to paskudztwo no i dieta ostra, na poczatku same pieczywko ale czerstwe nie mozna swieze, samo bez maselka, jakas zupka marchewkowo- ryzowa bez miesa oczywiscie, na drugi dzien mozna juz dac dzem , na trzeci dopiero gotowane miesko moze synek zjadl cos i znowu mu wrocily objawy no i oczywiscie duzo pic ale zadnych sokow, najlepiej lekka herbata, woda gotowana albo lekka mieta, nie wolno rumianku bo rozrzedza stolec, zycze zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
mój mały też miał wymioty biegunkę przez 3 dni, podstawowe lekarstwa jakie mu podawałam to probiotyk 2 saszetki dziennie oraz arbuza pyszny i zdrowo no nawadnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkkkkkkkala
Mój mały też niedawno miał. Kup syrop który nazywa się bodajze niufroksazyd jakoś tak. W aptece będą wiedzieć. Napewno pomoże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika665
a ja polecam kupic w aptece owoc boruwki czernicy zaparzyc z tego herbatke dawac dziecku do picia nie ma lepszej metody na biegunke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
na jelitówkę niewiele może pomóc, trzeba pamiętać o nawadnianiu i uzupełnianiu elektrolitów, są do tego specjalne preparaty, np. orsalit. warto też podawać probiotyki, jest spory wybór w aptekach. na pewno nie wolno podawać nic na zatrzymanie biegunki i wymiotów, bo organizm musi pozbyć się toksyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika00

Do najczęstszych problemów jelitowych u dzieci należy biegunka. I my rodzice zawsze musimy wiedzieć jak pomóc dziecku w takich trudnych chwilach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×