Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość makaron.lubella

Mop na płytki.

Polecane posty

Gość makaron.lubella

Mam duży dom. Prawie wszystkie podłogi pokrywaja duże płytki. Jaki mop i detergent pomoże utrzymać mój dom w czystosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mopy sropy dupoty
ja mam vilede, taka z poziomą szmatą, po większym sprzątaniu piorę. Są też zapasowe "szmaty" ( nie wiem jak to nazwać poprawnie) ale zawsze szkoda mi kasy , bo kosztują coś koło 80 zł. a płyn - obojętne, ważne żeby często machać mopem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaron.lubella
Dzieki za odpowiedź. Naczytałam sie jednak, że mop płaski z Viledy zostawia brud po kątach. To prawda? Normalnie czarna rozpacz mnie ogarnia jak muszę prawie codziennie zamiatać i zmywać podloge bo wszedzie mazy i pyl widac bardzo wyraźnie. Dodam, że mam malutkie dziecko, które za chwilkę zacznie raczkować. Może ktoś inny poleci mi jakieś rozwiązanie by utzrymac porządek w domu na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mopy sropy dupoty
co za brednie. mnie tam nic nie zostaje, chociaż mam panele, płytki tylko w kuchni. wiadomo, że jak mopem pomachamy trochę to się robi brudny i smugi mogą być, ale bez przesady. no ale kafle w całym domu - odważnie ;] może lepiej zainwestować w Panią od mycia, niż w samego mopa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaron.lubella
hahaha dobry pomysł ale nie, dziekuje! :-) Płytki mam tak juz pisałam prawie w całym domu (parter) - pomijam sypialnię czy pokoj dziecka. Wybór padł na płytki ponieważ mam ogrzewanie podłogowe. A duże (ja mam np w salonie, jadalni i kuchni Arkesję) prezentują się całkiem nieźle. Zastanawiam sie tez nad kupnem mopa parowego. Heh i to jeszcze cięższy temat jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viola .
Też mam duży dom,płytki duże i dzieci (jedno niedługo będzie raczkować drugie raczkowało 3 lata temu). Mam ten mop od kilku lat: http://cokupic.pl/produkt/Vileda-Mop-Ultramax Poczytaj tam opinie użytkowników. Tego mopa kupił mi dawno temu mąż i jestem bardzo zadowolona! Ścierki kupisz na wymianę wedle uznania,jeśli ważna jest dla ciebie higiena możesz często je wymieniać na nowe. Mam też ten, nie używam go wcale: http://www.mango.pl/dla_domu/sprzatanie/whirly_mop ale wiadro z wyżymaczką jest ciężkie i przy dużej podłodze trzeba się namachać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viola .
Detergentów jak najmniej,najlepiej jakieś eko ,czy np.z Rossmana Frosch. Małe dziecko najpierw raczkuje potem bierze rączki do buzi więc stosuj mało tej chemii na podłogę. Ja nawet często tylko wodą z odrobinką płynu myłam podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo naturalnym płynem z octem i odrobiną cytrynki, lub olejku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gesiareczka
Ja kupiłam w tesco taki mop z rączką do odciskania wody. Nie zostawia smug na płytkach w połysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×