Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

starucha666

nalewka z DOJRZAŁYCH orzechów pomocy

Polecane posty

no i właśnie podałam kiedyś na kafeterii przepis na orzechówkę z dojrzałych orzechów wódki lub spirytusu oraz mleka w puszce oryginał zgubiłam może ktoś pamięta z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia.....................
Z dojrzałych ??.Ciekawe . Zrobiłam z niedojrzałych miesiąc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...Iwaaaa
śmietanówka 1/2 l śmietany 18% 1/2 szkl cukru 1 cukier waniliowy 120ml spirystusu+120 ml wody. Smietane wymieszać z cukrami i podgrzewać ażlekko zgestnieje,przestudzić i dolac spirytus i wode. ja mam taki,i taki: Likier kawowy 500g mleko skondensowane 1 cukier waniliowy 2/3 szkl cukru 2 łyzeczki kawy rozpuszcz. 200 ml spirytusu cukry rozpuścić w mleku,dodac kawe rozpuszczona w niewielkiej ilości wody,powoli wlewaz spirytus,można zmiksować i to: - przepis na orzechówkę.Zbierz w końcu czerwca 1 kg zielonych orzechów (muszą być miękkie,tak by paznokieć łatwo się w nie wbijał),pokrój je na drobne kawałki, włóż do dużego słoika i zasyp 1/2 kg cukru.Dobrze tym potrząśnij.Odstaw na 3 - 4 dni (2 x dziennie potrząśnij - zamieszaj) po tym czasie wlej 1/2 litra wódki ,dobrze wymieszaj ,potrząsając zakręconym słojem.Następnie zlej przez sitko.Wlej do butelek.Też pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytać nie umiecie
Pytanie było konkretne - o nalewkę z dojrzałych orzechów a nie z zielonych ani z kawy czy czegoś tam co tu wypisujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
tu jest rozmowa o czymś w tym stylu, chłopaki eksperymentują najwyraźniej: http://wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=16818 nie chce mi się teraz przeglądać całego wątku, ale widziałam czyjś wpis ze zdjęciem takiej nalewki w kieliszku i dopiskiem, że jest pycha, więc może warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
no i wpadłam ;) trzeba zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
jeżeli wyjdzie, to daj znać :) nawet za kilka miesięcy mam w domu wielkiego miłośnika orzechów, więc chętnie bym mu coś takiego zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do martulki
Myślę, że jak poczytasz wspomniane wcześniej forum winiarzy to będziesz miała wystarczającą motywację do zrobienia takiej nalewki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
no faktycznie ;) poszukam tylko dobrych, zeszłorocznych orzechów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×