Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość hr8uvhsdfuivhuer

Sposoby na ochłodzenie mieszkania w czasie upałów

Polecane posty

Gość hr8uvhsdfuivhuer

Jakie macie patenty? Ja znam jedynie sposób na otwieranie okien jedynie w nocy a w dzień zamknięte i zasunięte rolety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bergllaa
Ja siedze przy wentylatorze, ale nosze sie z zamiarem kupna klimatyzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
ja też cały rok czekam na takie upały i nie bronię się przed nimi :) otwieram okna na oścież i pozwalam, by lato wlewało się do środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też nie chłodze robię przeciągi jakbym miała siedzieć w zamkniętym na głucho mieszkaniu w ciemnicy, to bym chyba oszalała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez zamykam
okna, bo mam na południe, więc chyba bym zdechła gdybym miała je otwarte. zaslaniam roletą i włączam wentylator. natomiast okna na północ mam cały czas otwarte. dopiero wieczorem otwieram wszystkie i robie przeciąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c a s
zamkniete okna to nie to dobre sa male uchylone lufciki okienka od polnocy, unikanie przewiewu, przeplywu powietrza.Rowniez poza huraganem wentylowanie strychu-okna klapy.Najwazniejsze.Wietrzenie w nocy moze nic nie dac, po szostej, osmej godzinie pogarsza.Oczywiscie piwnica.W tym roku mamy klimator300 zlotych 60 Watow,chlodna byza lipa,to nie klimatyzacja, ale mozna sie przeziebic i wytrzymac.Problem pewien z utzymaniem i czystoscia. Od 2 dni jest nalot, komarow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja okna mam uchylone 24
na dobę, w każdym pomieszczeniu, nawet w zimie, ochładzam sie wentylatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melciaaa28
Kiedy okna sa zamkniete i zasloniete rolety to jest zdecydowanie chlodniej niz jak jest okno otwarte. Cieple powietrze nie wdziera sie do srodka. Jesli jest duszno i nie ma wiatru to zadnego przeciegu praktycznie nie da sie zrobic. Nienawidze upalu i czekam z niecierpliwoscia na ochlodzenie. Kocham jesien i zime :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanka podkarpacia
Teraz fajnie się ochłodziło i wieje przyjemny wiatr. Wietrze cały dom. A rano zamykam okna i zasłaniam żaluzje (odbijają ciepło). Na zewnątrz 34 a w domu 21. Okna mam od strony wschodniej i zachodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *minerva*
klimatyzator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sawa83
ja też wietrzę tylko w nocy i nad ranem, potem zamykam okna i zasłaniam rolety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumiaaaa
tu gdzie mieszkam wszedzie sa klimatyzatory ale tez pogoda inna-oprocz garaca jest tez cholerna wigloc wiec sie nie da bez klimatyzacji. Ale do rzeczy: osatnio szukajac w necie klimatyzatorow do namiotu( :) ) znalazlam taki sposob: wkladamy lod do takiej przenosnej lodowki i na gorze instalujemy(badz poprostu kladziemy zamiast pokrywy) wiatrak. Ten wiejac "wyrzuca" chlodne powietrze na pokoj. Mysle ze warto sprobowac. Jak nie ma tej przenosnej lodowki to moze jakikolwiek pojemnik, lod sie szybcie stopi ale coz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam rolety zewnętrzne na dzień sęe opuszcza słońce nie nagrzewa w zimie odwrotnie, szyby czyste, cieplej temp. 3 s w domu 23 st mnie taka odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_82
Ja na Twoim miejscu założyła bym sobię klimę. Teraz jest dużo takich firm. Wiem, że trudno znaleźć uczciwą, ale mogę Ci polecić ap clima. Znajoma sobie zakładała do swojego salonu kosmetycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FotoGość
Ja mam w domu wentylator Charly, wyglądem przypomina trochę studyjny, ale pracuje cicho - dobre rozwiązanie jak w upał powietrze stoi w miejscu i nie można przewietrzyć mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kojarzę markę stadlerform - funkcjonalność funkcjonalnością ale fajny design :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilka lat temu obsadziliśmy dom winobluszczem. Różnica niesamowita! Naturalna izolacja latem. Nawet na południowej ścianie. Jest o kilka stopni chłodniej, niż kiedyś. A w czasie deszczu woda spływa po liściach nie dotykając nawet muru najmniejszą kropelką. Bardzo polecam! Do tego w nocy otwieramy wszystko, co się da, a nad ranem zamykamy część okien, zasłaniamy żaluzje. Różnica jest ogromna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam klimę Lg artcool :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otwieranie okien zwlaszcza w nocy strasznie wysusza powietrze, a to konczy sie infekcjami dróg oddechowych. Ja miałam jakiś czas wiatrak ale przy takich upałach niewiele pomogal, za mały zeby schodzic mieszkanie. Dlatego kupołam w końcu klimatyzację coś takiego http://www.amparklima.pl/index.php/sklep/klimatyzatory/lg-klimatyzatory-inwerterowe-scienne-art-cool i mam w koncu chłód w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie juz jedynym rozwiazaniem byla klimatyzacja. W zeszle lato nie moglam sobie poradzic z tymi upalami i przeczuwalam, ze bedzie tylko gorzej. Moj TZ zakupil klime w http://www.centrowent.pl/ bo tak mu marudzilam. Teraz te upaly nie sa mi straszne, kiedy jestem w domu. Gorzej jest z komunikacja miejska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam u siebie klime z http://klimat.gda.pl/www/ Przy takich upalach to inaczej sie nie da. Tym bardziej, ze akurat blok w ktorym mieszkam jest zastawiony z kazdej strony i nawet nie da sie zrobic przeciagu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najprosciej – klimatyzacja. Nam założyl iw zeszłym roku ja ludzie z Klimy plus i problem zniknął z miejsca. Upały w mieszkaniu już nie starszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakup wiatraku? – tańsza opcja, z kolei nieco droższy wybór ,a bardziej skuteczny ( w moim odczuciu) klimatyzacja, dobrze wiem co mówie, bo sama doświadczyłam jak uciążliwe potrafią być upały. Więc zdecydowaliśmy się na najprostszy model typu http://www.kaisai.pl/pl/produkty/54-cienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja postanowiłam rozwiązać problem upałów w domu kompleksowo i zdecydowałam się na instalację klimatyzacji. Wybrałam model z oferty http://www.klimasystem.info.pl/klimatyzacja i nie żałuję. Wiadomo z początku jest to jakiś wydatek,ale komfort, jaki sobie można zapewnić przez obecność klimatyzacji jest naprawdę wysoki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×