Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lallalakakkaka

pływające liście selera i poraw zupie helllpppp

Polecane posty

Gość lallalakakkaka

wkladacie w cos por i seler, pietruszke-liscie robiąc zupe??? jak mnie wkurza jak potem w pysznej jarzynowce to plywa... pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już babcie tak robiły
Zieleninę owijam kawałkiem gazy albo bawełnianym białym sznurkiem wędliniarskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lallalakakkaka
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merciaaa
Przeciez do jarzynowej mozna wszystko pokroic drobno i zadne wielkie liscie nie plywaja. Nie rozumiem po co wyciagac por ze zupy jarzynowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze zupy :) po to, ze komus może por nie smakować ja wyciągam wszystkie warzywa łapkami podobnymi do tych do spaghetti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka czyta ze zrozumieniem
Ewa33, pytanie było o pływające listki selera, pietruchy czy rozgotowane włókna pora a nie wyciąganie wszystkich warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba skoro można wyciągnąć wszystkie warzywa, to można wyciągnąć ich część? za trudne do wywnioskowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka czyta ze zrozumieniem
Taaa, tylko pytanie było o pływające listki :P czytaj ze zrozumieniem :P Już by mi się chciało wyławiac każdy listek selera szczypcami podobnymi do tych do spaghetti buuuaaaahhhhhaaaaahhhhhaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, czy ci by się chciało, mi się chce wyławiam też każdy listek laurowy oraz każde ziele angielskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość senisenia
Co wy za zupy jecie jak wyławiacie warzywa z zupy:-) Po to jest nóż,deska,tarka,aby pokroic,zetzerc i wrzucic do gotującego wywaru i potem jesc ze smakiem. Zupa czysta,OK.ale zeby jarzynową jesc nbez jarzyn,toż to smiechu warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat warzywa blenduję a nie siekam, ale tak czy inaczej, najpierw muszę je wyłowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merciaaaa
Ewa 33 - jarzynowa tez blendujesz? Czyli jesz tylko zupy kremy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle nie jest zup-kremów, z wyjątkiem brokułowej i czasem pieczarkowej zblendowanymi warzywami zagęszczam każdą zupę, jaką gotuję jarzynowej nie gotuję, bo nie lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weszła ewka i temat porypany
Jak się ewa33 pojawia to temat przepada, zawsze zmieni na swoją modłę :( Rozpierniczy każdy temat byleby udowodnić swoje racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weszła jakaś lebiega-powsinoga i temat rozwaliła, bo zamiast pisac o selerze, czepiła sie mnie ślepy ktoś jest, że tego nie widzi, czy taki pusty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weszła ewka i temat porypany
Masz rację, po co się czepiam, ewka33 i tak tego nie zrozumie, że pisze nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×