Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fitneserka

Sport, Fitness a serce...

Polecane posty

Gość Fitneserka

Witam. Może nie jest to odpowiednie miejsce i powinnam się udać do specjalisty ale może uzyskam tutaj odpowiedz od osoby która zmaga się z podobnym problemem lub wie choć troszkę na ten temat. W wieku 6 lat przeszłam operacje serca była to wada wrodzona ( przeciek międzykomorowy) Od zawsze migałam się od wysiłku fizycznego , często wykorzystywałam fakt przebytej operacji by uniknąć ćwiczenia za lekcjach W-F nie byłam nigdy osoba grubą moje BMI zawsze było prawidłowe ale jak każda dziewczyna nie byłam zadowolona z pewnych partii ciała... Jednak przyszedł pewien moment w moim życiu ze postanowiłam radykalnie zmienić swoje nastawienie do sportu... zaczęłam ćwiczyć brzuch , co drugi dzień biegam i pokonuje od 10 do 14 km na wadze zrobiło się lżej o 10kg. Moja kondycja jest o wiele lepsza, dodatkowo ćwiczę zestawy treningowe Ewy Chodakowskiej. Wiem jednak że operacja odcisnęła swoje piętno w postaci BRADYKARDII i moje pytanie brzmi czy tak intensywne życie jakie teraz prowadzę nie zagraża mojemu życiu ? Czy nadal mogę bez przeszkód cieszyć się aktywnością fizyczną która stała się moja pasją? Mam w planach zdawać do Policji czy jest szansa że nie będzie to problemem? Przepraszam za tak wyczerpującą treść i dziękuję z góry za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolowa
Od razu możesz chyba policję odpuścić bo tam nie ma możliwości na jakiekolwiek problemy zdrowotne. A co do zajęć, skoro na razie ci nic się nie odezwało to powinnaś się cieszyć, ale przy kontroli u jakiegokolwiek lekarza przedstaw sytuacje- on na pewno lepiej się zna niż ja. Ewentualnie jeśli byś się zapisywała na fitness to napomnij o problemie to zapiszą cię na odpowiednie zajęcia tak żebyś nie obciążała serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolilulolili
a czemu nie pogadasz z kardiologiem na ten temat? nie sądzisz, że jest bardziej kompetentny do udzielania odpowiedzi niż kafeteriusze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam i niedowierzam
rychło w czas pytasz biegasz 14 kilosów i pytasz się czy możesz ? nie miałam chorego serca ale nie spodziewam się bym kiedykolwiek miała taką kondycję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×