Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamciaKamilka

uporczywe upławy. ;)

Polecane posty

hej bedąc na wakacjach za granicą przyplątała mi się grzybica pochwy pójście do ginekologa było niemożliwe a że wyjeżdżałam za 3 dni to poszłam do apteki powiedziałam co mi jest, pani dała mi maść pomogła na pieczenie i swędzenie... upławy były dalej... po powrocie brałam globulki Betadine ale upławy mam dalej (bezwonne, zółtawe rozciągliwe) generalnie czasem to jest taki "glut". biorę jeszcze globulki zostało mi na 5 dni a upławy dalej są co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
żółte upławy to często oznaka infekcji. idź do lekarza, choćby rodzinnego, może wypisze receptę. z tego co wiem skuteczne leki są własnie na receptę, te bez pomoga zaleczyć infekcje a nie wyleczyć. warto tez mieć jakieś probiotyki dopochwowe, bo szybko działają. ja stosuję po leczeniu lactovaginal. jest bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. ale chyba rodzinny mi nic nie poradzi...odeśle mnie do ginekologa ale te globulki są mocne i są bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne. są z jodem, który powinien wszytsko "wyniszczyć" a te probiotyki to brać w czasie kuracji czy po zakończeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkamajka22
Ale jak nawraca ci infekcja to musisz iść do gina, globulki pomagają przy delikatnych infekcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli te globulki Ci nie pomogą to idź jeszcze raz do ginekologa. Probotyki stosuje sie raczej po kuracji, nie tylko poprawiaja wyjałowiona antybiotykami mikroflore ale tez normalizują wydzieline z pochwy, tak działa wspomniany juz lactovaginal. Jak sie juz wyleczysz to mozesz stosowac go 2-3 razy w miesiacu, tak w razie "w".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej, ja raz byłam z grzybicą u rodzinnego, powiedziałam co i jak i dostalam receptę na globulki więc nie jest tak, że zawsze odsyłają do ginekologa (powinni, bo w sumie po opisie pacjentki raczej słabo dobrze zdiagnozować infekcje, ale jak się jest w podbramkowej sytuacji, warto spróbować ;). ja na dodatek dostałam wtedy cały wykład co robić i czego unikać, żeby się chronić przed infekcjami, dostałam spis pomocnych środków bez recepty (typu lacibios femina, tantum rosa, vagosan, vagolavit itp) i pomogło! ale od razu mówię, że to była typowa grzybica: serek itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... dokończę kurację a jak nic się nie poprawi to pójdę do lekarza... może faktycznie mi coś powie... a jak nie no to będę musiała iść do ginekologa, choć bardzo mi to teraz nie pasuje ;/ a czy któraś z was miała coś podobnego? czy nowa infekcja może się zacząć podczas stosowania kuracjii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
najlepiej jednak pójśc do lekarza, nikt diagnozy przez internet nie postawi a objawt nawet tej samej choroby u każdego moga byc inne. generalnie żółte upławy mogą wskazywać na infekcje bakteryjną. Ja przy początkach infekcji stosuję na noc lactovaginal a przez dzień smaruję clotrimazolem-zwykle objawem jest u mnie swędzenie.Ale nie dam pewności że u Ciebie to pomoże-probiotyk napeno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
lactovaginal stosuje się po kuracji. jeśli nie przejdzie ci po tych paru globulkach, które ci zostały idź od razu do ginekologa. a z tym rodzinnym jest tak, że kiedy jest się w podbramkowej sytuacji, wypisuje leki. mnie przynajmniej mój wypisał bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedzi :) trochę mi to przeszło ;) upławy są mniejsze, ale dalej są. :( dokończę kurację, wezmę potem ten lactovaginal (czy coś podobnego) a przez ile muszę go po kuracji brać? tydizęń gdzieś? i czy mogę po zakończeniu kuracji zacząc współżyć, czy lepiej dać na wstrzymanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość probably
na opakowaniu na pewno znajdziesz inf. ale chyba nie mniej niż 7 kapsułek a później tak żeby infekcja nie powróciła to co jakiś czas powinnaś powtórzyć kurację z tyl lactovaginalem albo przerzucić się na probiotyki doustne, np. provag który łatwiej sie przyjmuje a także zapobiega nawracającym zakażeniom - ja go biorę bo mój gin. mi go polecił i działa bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubanska
lactovaginal stosuje się przez minimum 7 dni. ze współżyciem dałabym sobie jeszcze spokój przez parę dni, tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, upławów dziś już nie ma wgl. :) ale jeszczę się tak nie cieszę bo mogą wrócić. :) zakupię sobie tez provag, bo bardziej mi pasuje forma taka doustna niż globulki dopochwowe, chociaż słyszałam że lepiej dzałają dopochwowe(któraś z was też o tym słyszała?) a i czy znacie może jakiś tańszy odpowiednik? bo te leki są takie drogie a u mni ekrucho z kasą, jeśli będę musiała kupić to kupie, ale jeśli byłby ten sam skład to wolałabym tańsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno. gdy wkładam palec do pochwy gdy go wyciągam to mam cały palec w takim białym dośc lepkim śluzie z grudkami. (uspławów już nie mam) co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śluz z grudkami, jak twarożk to klasyczny objaw zakażenia drożdżakami. Upławów może nie być, tzn wydzielina może nie wyciekać, ale ścianki pochwy są jakby wytapetowane tą grudkowatą wydzieliną. Sama tego nie sprawdzisz, wizyta u lekarza jest konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×