Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość okiennicado

karnisz - ile szerszy od okna?

Polecane posty

Gość okiennicado

ile szerszy powinien być? wystarczy po 10 cm z każdej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy jaki chcesz karnisz. Jedni wolą, by był tylko na szerokości okna, bo po bokach stawiają kwiaty lub regały z książkami. Inni preferują na całą długość ściany okiennej i wieszają firanki + zasłony. Zwróć również uwagę na wykonanie karniszy. Wiele ma obecnie ozdobne zakończenia, które wydłużają karnisz, ale nic na nich nie powiesisz, np.: http://www.dywanik24.pl/Karnisz_Metalowy_fi_19mm_160_cm_podwojny_NIKIEL__LISC_-639.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy, ile chcesz mieć zasłon i czy w ogóle chcesz je mieć przy średniej wielkości oknach chociaż te 50 cm zasłon z każdej strony nie psuje klasycznej harmonii 10 cm to chyba na same firanki masz na myśli, bo przecież nie powiesisz zasłon w świetle okna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Hej. Niedawno kupiłam sobie mieszkanko na osiedlu europejskim w krk i zabieram się teraz powoli za jego urządzanie. Co do karniszy to wydaje mi się, że z nich na razie zrezygnuje.. Ostatnio w modzie są żaluzje i rolety, myślę, że to bardzo fajne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po 15 cm z
każdej strony na samą firankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lando karnisze
Aby wymierzyć jakiej długości powinien być karnisz wystarczy zmierzyć wnękę okienną. Karnisz musi być od niej dłuższy o 50-60 cm jeżeli będą powieszone firanki i cienkie zasłony, lub 70-80 cm jeżeli będą powieszone firany i grubsze zasłony. Zapas długości jest potrzebny aby można było rozsunąć firany i zasłony i swobodnie otworzyć okno. www.producent-karniszy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×