Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sayaha

Czym zmyć pył gipsowy po remoncie

Polecane posty

Gość sayaha

Witam, jak w temacie, właśnie skończyłam remont i wynosząc śmieci po nim rozerwał mi się jeden worek i cały gipsowy pył rozsypał się na trzech piętrach klatki schodowej. Zmiotłam i umyłam to szybko żeby nie mieć kłopotów z sąsiadami jednak kiedy rano szłam do pracy ku mojemu przerażeniu zobaczyłam, że klatka wygląda gorzej niż przed zamieceniem. Wszędzie smugi i cała biała, teraz mam na karku sąsiadów gnębiących mnie żebym klatkę im domyła (nie żeby wcześniej była czysta, nikt jej chyba od roku nie mył bo jak zamiatałam to oprócz gipsu doszukałam się pajęczyn, psiej sierści i piasku ...), Pomocy czym mogę się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
mopem :D woda i trochę dowolnego środka, może być nawet płyn do zmywania albo proszek do prania, jeżeli nie masz akurat w domu nic innego często zmieniaj wodę, skoro to aż 3 piętra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sayaha
martulkaaaa_________ proszek chyba też białe mazy może zostawić, nie ma jakiegoś niezawodnego domowego sposobu, wczoraj jak latałam z tą miotłą i mopem to mnie aż w krzyżu strzeliło. Na samą myśl o umyciu tych schodów pięć razy słabo mi się robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
ja czasami używam proszku i nie zostają ślady jak często będziesz zmieniać wodę, to nie trzeba będzie moim zdaniem myć aż pięć razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skad jestes autorko?
wystarczy nawet sama woda, wazne zeby czesto ja zmieniac i plukac mopa, bo to cholerstwo sie maze i maze i maze w nieskonczonosc. No i mysle, ze na jednym myciu sie nie skonczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma cudownych środków musisz poprostu fizycznie zmyć pył z podłogi zmieniać wodę i myć kilka razy aż do skutku, który uwidoczni się dopiero na sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Dodaj do wody octu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sayaha
Myłam samą wodą, nic. Wodą z octem, wodą z proszkiem. NIC. W końcu sama wymyśliłam, że będę wycierać na sucho i zeszło. Jeśli ktoś wpadłby na ten wątek szukając porady to polecam wycieranie na sucho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
"Umyłam szybko żeby nie miec kłoptów z sąsiadami" "Teraz mam na karku sąsiadów gnębiących mnie" To tylko umyłas dlatego zeby nie mieć kłopotow z sąsiadami a nie zeby miec czysto na klatce? A co myslałas ze pochwala cie ,dobrze ze cie gnębili bo musieliby za ciebie odwalic te robote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno jest samodzielnie wysprzątać na błysk dom po remoncie. Warto skorzystać z usług firmy sprzątającej. Osobiście korzystam z www.mbt-engineering.pl po remoncie i raz na jakiś czas przy generalnym sprzątaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
umyj woda z octem a potem woda plynem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsza będzie woda z płynem i ścierka. Dzięki temu nie rozpylisz kurzu, a sprzątanie pójdzie sprawnie. Pyłu gipsowego nigdy nie wciągaj odkurzaczem, ja przez to zepsułem kiedyś odkurzacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPIO
dodaj octu do wody i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra rada to : do pierwszego mycia woda musi być zimna !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Woda z octem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cholera ja myje i myje i dalej się maze już siły nie mam używałam już chyba wszystkiego co możliwe i dalej nic ....chyba umaluje schody od nowa i po kłopocie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda

Sidolux po remoncie- tak nazywa się środek, który u mnie się sprawdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×