Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ihmi

Kto z Was zna się na hodowli welonek?

Polecane posty

Gość Ihmi

Znajduje sie w okropnej sytuacji i czuje sie winna. Nie wazne jak to sie zaczelo i prosze tylko bez opieprzania mnie, bo sama siebie tak opier*, ze tylko Bog wie, jak bardzo. Trzy tygodnie temu mialam welonke w kuli 8,5l ze sztuczna roslina ustawiona na srodku kuli i zwirku. To, co die dowiedzialam o kuli potem, mialam chec wyrzucic ta kule przez okno. Coz, przed wczoraj zakupione zostalo akwarium 20l z zywymi roslinkami m.in. rogatek i filtr FanFilter Mini za niecale 30zl, ktory teraz caly czas gdy jest wlaczony dudni (dzwiek przypominajacy basy) i wibruje. Wiem, ze jezeli rybka choruje, zle sie czuje czy cos w tym stylu, nie ma apetytu i ma postrzepione pletwy. Ale mojej welonce nic takiego nie dolega, pokarm zjada w ciagu niecalych 3 minut i wyglada zdrowo. Wiem jednak, ze sie meczy. Prosze o porade, bo juz mam chec odsprzedac ta welonke do zoologicznego, ale przeciez wiem, ze tam warunki ma jeszcze gorsze. Szkoda mi tych wszystkich pieprzonych pieniedzy bo i kula i akwarium kosztowaly razem 80zl. Calym tym akwarium zajal sie moj ojciec pod moja nieobecnosc. A on wszystko robi "na zywiol", bez zadnego przygotowania. Akwarium jest chyba zle umyte, bo pojawil sie osad wewnatrz i po wytarciu znow sie pojawia. Jak mowie rodzicom, rybka sie meczy to caly blok slyszy, ze ciagle jestem niezadowolona i ze pieniadze szlag trafily. Co ja mam robic?! Nie ma miejsca w domu na wieksze akwarium, tzn jest, ale musialabym przestawic ksiazki matki, co juz zrobilam, ale szalu dostala i wsxystko jest tak ulozone, jak bylo. Chciakabym kupic duze akwarium z 80l dla mojej welonki takie od razu z oswietleniem na pokrywie, kupic roslinki - jakie najlepiej? -, filtr - jaki konkretnie? Prosze o porady: czy filtr musi pracowac 24 na dobe? Czy oswietlenie tez musi tak pracowac - 24/24? Jak urzadzic wnetrze? Najchetniej sprzedalabym ta welonke z tej mecxarni ale nie mam komu a jak wspomnialam wczesniej w zoologicznych maja gorzej. Co ja mam robic??? I jakie beda ewentualne koszta zakupu calego profesionalnego wyposazenia? Z gory seeerdecznie dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×