Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nineineine

8 min abs. efekty? po jakim czasie?

Polecane posty

Gość nineineine

Hey, bardzo zależy mi na odpowiedzi na pytanie, czy 8 min abs przybliża do celu, jakim jest płaski brzuch? Nie mam całej masy tkanki tłuszczowej, jednak mój brzuszek trochę mi odstaje, co mnie 'nieco' irytuje. Ogólnie rzecz ujmując jestem szczupła...chuda wręcz, mam lekką niedowagę, jedynie ten brzuszek mi odstaje... I tu moje 3 pytania: 1.) Czy 8 min abs pomoże go 'spłaszczyć'? 2.) Po jakim czasie można spodziewać się efektów? 3.) Jak często wykonywać? Raz, dwa razy dziennie- np. rano i wieczorem? Bardzo mi zależy na odpowiedziach, z góry bardzo gorąco dziękuję :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaakk
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/160-FAQ-Technikalia-Cwiczen-Silowych?p=17709&viewfull=1#post17709 "Minusem cwiczenia miesni brzucha jest niszczenie kregoslupa i patologia sylwetki. Tu nie ma ale - regularnosc prowadzi do kontuzji i robienia sobie krzywdy. Jak kazdy wie - kregoslupa zlozony jest z kregow i krazkow miedzykregowych. Trenowanie w pozycji bezpiecznej/technicznej rownomiernie rozprowadza sile, ktora odzialuje na nie pionowo, nie powodujac patologii. Jesli lamiemy pozycje techniczna - w tym wypadku - wykonujemy cwiczenie izolowane na miesnie brzucha - powodujemy wyginanie sie kregoslupa pod wplywem sily fleksyjnej, co pociaga za soba nacisk lokalny na jeden kraniec krazkow miedzykregowych [maslo maslane - ale takie jest polskie nazewnictwo]. Efektem jest trwale uszkodzenia krazka lub dyskopatia. Tu nie ma ale - prosta zasada fizyki - lokalne a nie globalne odzdzialywanie sily zawsze doprowadzi do odksztalcenia sie materialu na ktory dziala sila. Od strony bezpieczenstwa, przyszlosci i kontuzji - cwiczenie izolowane na brzuch - zdecydowanie NIE. Od strony sylwetki - znakomita wiekszosc osob cierpi na pochylenie do przod. Pochylona glowa, wypchniete barki, rozjechane lopatki, skorcz miesni piersiowych, garb, dolny kot, bajlzel w biodrach, poskarane miesnie dwuglowe uda, zanik posladkow - cwiczenia izolowane na miesnie brzucha POGLEBIAJA POWYZSZE WADY. To co odczuwa osoba cwiczana brzuch cwiczeniami izolowanymi jest calkowicie naturalne i jednoczesnie mylne. Czemu? Kazde cwiczenie fizyczne ktore trenuje miesnie brzucha w jakikolwiek sposob - doprowadzi do ich wzmocnienia i usztywniania - co ZAWSZE spowoduje spadek obwodow. Sciana przednia sie umocni i wnetrznosci nie beda juz wygrywaly podczas napierania na miesien. Nie ma to absolutnie zadnego zwiazku z procesem redukcji tkanki tluszczowej. To prosta fizyka/mechanika. Jak pisalem wyzej - cwiczenia izolowane nie sa wskazane bo sa niebezpieczne i dzialaja na nasza zgube. Pamietajmy - miesnie brzucha naleza do miesni rdzenia - tak samo jak i prostowniki grzbietu. Obie grupy wzajemnie sie rownowaza. O tym ze spowodujesz mega kontuzje robiac martwy ciag z garbem wie kazdy - ale o tym ze taki sam porzadek [scisniecie izometrycznie nie izotoniczne] musi zapanowac w miesniach brzucha to juz sie niestety "zapomina". Popatrzmy na siebie z profilu. Najszczesciej prostowniki sa naciagniete stad MC i przysiad ida slabo a miesnie proste brzucha sa poskracane i slabe. Jak dodatkowe kontrakcje miesni brzucha maja pomoc w uzyskaniu lepszej sylwetki i wiekszej, zgrabniejszej masy skoro ten miesien jest nonstop w patologicznej kontracji??? Tu nie ma logiki, tu jest papka z mass-mediow."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nineineine
Dziękuję za odpowiedź, prosiłabym jednak o odpowiedzi na moje konkretnie postawione pytania :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna niedobra
Brzuch ci prawdopodobnie wisi i odstaje bo nie masz tam mięśni, to najczęstszy powód u osób szczupłych. nie ma co podtrzymywać narządów więc odstaje. ja bym radziła jak już to raz na 2 dni ale może ze dwa razy pod rząd. Dzielenie treningu na kilka razy dziennie jest bez sensu i ma gorsze efekty. Koleżanka wyżej ma rację, to ćwiczenia jakby nie patrzeć siłowe a ćwiczeń siłowych nie powinno się wykonywać codziennie, bo mięśnie potrzebują regeneracji równie bardzo jak ćwiczeń. Poza tym dla równowagi powinnaś jeszcze wykonywać ćwiczenia wzmacniające plecy. Efekty to jest sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nineineine
Dzięki za odpowiedź :) Jakie więc ćwiczenia można zastosować na wzmocnienie tych mięśni, coby brzuch nie był już odstający?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna niedobra
możesz zacząć od tego absu ale tak jak pisałam dorzuć coś na mięśnie grzbietu i bez przesady, co dwa dni wystarczy. Jak będzie ci już za lekko to można dorzucić jakiś ciężarek na klatę. Dużo się czyta i większość wręcz przesadza z ćwiczeniami mięśni brzucha robiąc po 500 brzuszków albo jeszcze więcej. To nie jest trening na akord. W ćwiczeniach siłowych równie ważny jest umiar, żeby te mięśnie się rozwijały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nineineine
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×