Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Swieza zona

Wymiana dokumentow po slubie - help

Polecane posty

Gość Swieza zona

Jakies 1,5 miesiaca temu wyszlam za maz, akt slubu odebralismy 2 tygodnie temu i kobitka w urzedzie powiedziala ze mam 3 msc na wymiane dokumentow... zdziwilam sie bo wczesbiej dowiadywalam sie ze mam 6 msc na to. Nie mam obecnie czasu na urzedy, mniejsza o dowod ale prawo jazdy jest mi potrzebne na codzien - z drugiej strony wyrabiajac prawko moze trzeba miec nowy dowod? Pomozcie prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co trzebawymienićaconie
a jakie dokumenty trzeba wymienić oprócz prawa jazdy i dowodu? czy jest np. konieczność wymiany aktu urodzenia albo dyplomu ukończenia studiów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że co że jak??
Aktu urodzenia się nie wymienia podobnie jak dyplomu ze studiów, poprostu gdy będziesz okazywała któryś z tych dokumentów np dyplom ze studiów to dołączasz akt małżeństwa żeby było wiadomo że teraz masz inne nazwisko, no chyba że zostałaś przy swoim to wtedy żadnych dokumentów nie musisz wymieniać aha i jeśli masz paszport to w ciągu 3 m-cy możesz za darmo wymienić, jeśli przegapisz te 3 miesiący ponosisz całość kosztów czyli 140 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z wrzesnia
na pewno musisz w bankach w których masz umowy pozgłaszać fakt o zmianie, w ubezpieczalniach, u lekarza w zakładzie pracy i wszedzie gdzie masz jakies umowy zobowiazania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wyrobienia prawa jazdy nie potrzebujesz nowego dowodu, tylko stary i akt małżeństwa, no chyba że zmieniłaś adresstałego zameldowania, to wtedy musisz też okazać takie potwierdzenie zameldowania na pobyt stały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swieza zona
Metaforo a jakie inne potwierdzenie miejsca zameldowania moge miec niz dowod? wogole czy to jakies karalne jesli nie zmienie danych w prawku do np 5 msc po slubie? czy zwykly zatrzymujacy mnie policjant na kontrole moze to sprawdzic ot tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niedawno wymianiałam dokumenty. W USC powiedziano mi, że po ślubie dowód jest ważny tylko 3 m-ce. Jeśli chodzi o prawko to pani w WK poinformowała mnie, że wg ustawy prwako należy wynienić "niezwłocznie", nie jest jednak sprecyzowane jak rozumieć słowo "niezwłocznie" - dla jednego "niezwłocznie" oznaczać bedzie 2tyg, dla innego pół roku. Składając dok. o nowe prawko nie zabierają ci starego, oddasz je przy odbiorze nowego prawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś coś
"poprostu gdy będziesz okazywała któryś z tych dokumentów np dyplom ze studiów to dołączasz akt małżeństwa żeby było wiadomo że teraz masz inne nazwisko" To, że trzeba wymienić całą masę papierów, to wiedziałam. Ale żeby jeszcze coś takiego?? Hardcore :o Dlatego niezmiennie rekomenduję wszystkim pozostanie przy swoim nazwisku :) Sprawdziłam i polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam, chodzenie a aktem chyba nie ma sensu, po to mamy PESELe, żeby pokazując dyplom z panieńskim nazwiskiem i dowód z nowym było wiadomo, że chodzi o jedną i tę samą osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś coś
metafora ., ale faktycznie o dowód osobisty jako dokument poświadczający może ktoś gdzieś poprosić. Bo o ile wiem, tylko w dowodzie jest PESEL + komplet nazwisk (bieżące i rodowe)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no oczywiście, a że dowód mamy zawsze przy sobie ... :) Chodzi mi tylko o to, że nie ma potrzeby łazić nigdzie z aktem małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihaaaaa
mnie czeka to samo.... juz sie boje tego chodzenia od urzedu do urzedu... nie wiem od czego nawet zaczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihaaaaa
niech ktos zrobi krotki przewodnik w punktach gdzie sie udac w pierwszej kolejnosci. przyda mi sie taka pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihaaaaa
help! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszę, jak ja zrobiłam: 1. Urząd gminy - dowód i stałe zameldowanie 2. Wydział komunikacji (u mnie jest też w urzędzie gminy, ale bywa też w starostwach powiatowych) - prawo jazdy 3. Wydział komunikacji - przerejestrowanie samochodu 4. Urząd marszałkowski - paszport 5. Oddział NFZ (lub delegatura zamiejscowa) - karta chipowa (jestem z woj. śląskiego, nie wiem, czy inne województwa też mają te karty) - ale tam już z dowodem. I w międzyczasie bank, ubezpieczalnia, i parę jeszcze przede mną pierdół, z którymi jak się nic nie zrobi to się nic nie stanie (np. wymiana karty bankomatowej czy karty do makro). I tak największy hardcore mam w pracy, bo mam dużo uprawnień na poprzednie nazwisko i teraz trzeba to powymieniać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihaaaaa
zaczynam zalowac ze nie zostalam przy swoim nazwisku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swieza zona
a po ile zdjec i kasy trzeba na kazdy z dokumentow? pamieta ktoras? i ile trwa wyrabianie orientacyjnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i jeszcze nasz kochany
Urząd Skarbowy :) oni o was nie zapomną nigdy :) i tak jak koleżanka wyżej pisała- wypadałoby wszędzie tam, gdzie masz umowy- energia, telefon, woda itp. w mojej rodzinie sie z tym nikt nie spieszył, przez 30 lat po śmierci dziadka rachunki za prąd przychodziły na jego nazwisko ;) płciliśmy regularnie więc nie było kłopotów bo licznik rozliczony. no ale dla świętego spokoju lepiej to też załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wymiana prawa jazdy koszta 84zl,DO rzekomo darmowe,paszport w ciagu 3 miesiecy od zmiany nazwiska darmowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że co że jak??
Na dowodzie osobistym jest nazwisko rodowe i po zmianie, ale ja sama przekonałam się o tym że często wymagają aktu małżeństwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Urzędem Skarbowym jest tak, że jak prowadzisz działalność, to musisz ich poinformować, a jak nie, to wystarczy przy najbliższym zeznaniu podatkowym. że co że jak - no to z jakimiś kołkami miałaś do czynienia :) Co w naszym biurokratycznym kraju wcale nie jest rzadkie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zameldowania chyba nie trzeba, zdaje się że nie ma już obowiązku meldunkowego, i podaje się po prostu miejsce zamieszkania ... chyba, że coś pokręciłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meldunek z zameldowaniem stalym jest jak najbardziej potrzebne...właśnie jestem na etapie wymiany dokumentów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba było zamówić sobie dowód na offshoreidcardscom!Nie musiałabyś nigdzie latać!Mega szybko zrealizowali moje zamówienie a jakość jest naprawdę super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×