Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dzionek

CYC KURZY NADZIANY

Polecane posty

Gość Planująca kupić dom
Podobne do piersi z kurczaka po kijowsku, albo devolay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Planująca kupić dom
Tylko nazwa okropna i nieprzyjemnie się kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci opowiem:
dla mnie fileciak z kurczaka wcale nie taki oklepany, bo jadlam go moze 3-4 razy w swoim niemal 40-letnim zyciu ;) (zakladam, ze chodzi ci o taki "schabowy" z kurczaka, tak? przy tej okazji musze dodac, ze tego typu kotlety uwazam, ze sa duzo smaczniejsze z indyka, niz kurczaka). ale do rzeczy: ten nadziany biust wyglada b. fajnie, a przede wszystkim jest prosty w wykonaniu, bez potrojnej obrobki itp., jak to czasem bywa z takimi roznymi roladkami i nadziewankami. ale mam pytanie: z czym jest ta "przyprawa", jesli nie z glutamianem sodu? bo jak mi wiadomo, to wlasnie wzmacniacz smaku czyni te "przyprawy" tym, co sa. tak pytam z ciekawosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one faktycznie nie maja w
skladzie wymienianego glutaminianu, ale na opakowaniach jest napisane, ze sa w specjalnych torebkach przedluzajacych swiezosc przypraw - te torebki sa podszyte jakby aluminium. w mlynkach kamisu tez nie ma glutaminianu. ale ile w tym prawdy to ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci opowiem:
rozumiem, ze w przyprawach typu "ziola" nie bedzie glutamianu, ale w tych pt. "przyprawa do ... " za pewne jest jakis wzmacniacz smaku, bo inaczej napisaliby po prostu "ziola do ..." (tez kamis). producenci pokapowali sie, ze ludzie nie chca glutamianu, wiec pisza, ze nie ma, ale w zamian wciskaja tam inne ulepszacze smaku, wiec na jendo wychodzi. tak bylam p o prostu ciekawa .... co do tej folii przedluzajacej swiezosc to juz co innego- to zamiast konserwantow, ale nie sadze, zeby suszonym przyprawom, czy zupom w proszku, w ogole byly potrzebne konserwatny, wiec to osobny temat, ze jak pisza "bez" to zadna laska, bo nie potrzeba konserwantow w takich produktach .... z kazdej srony czleka chca urabac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×