Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

mam na 27 Września termin, czy oplaca sie robic usg 3D? słyszałam od kolezanek ze podobno robi sie je do 7 miesiąca. Wiecie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ile mam tyle opini
ja robiłam 3d nawet 33 tc i ładnie buziaka było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam 2 razy ale ok 22 tygodnia. Nie wiem czy się opłaca, ja jedno miałam na fundusz a drugie normalnie na wizycie, nawet o to nie prosiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałaś za darmo usg 3D ? ja chodze do ginekologa na ubezpieczenie i on am tylko takie zwykłe usg, nie posiada 3D. a wątpie aby wystawil mi na skierowanie? w czwartek mialam 1 ktg znowu w czwartek mam 2 ktg i zastanawiam się co z tym 3D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ile mam tyle opini
w 33 to już mi sam buziak wyszedł. w 27 na pewno będzie więcej niż nos- chyba że dziecko nie zechce współpracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ile mam tyle opini
to fakt- nie doczytałam. przepraszam:) zapytaj lekarza co o tym myśli. jak jest maluch ułożony??? bo moja w 35 to już tak główkę miała nisko że nie dało sie zobaczyć nic a nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linaMalina
Mi lekarz robił ostatnie 3D jakoś w 35 tyg. ciąży. Ale to dlatego, że miał jakiś dobry dzień i zrobił je bez mojej prośby, ot tak, i w dodatku nie musiałam za nie płacić (tylko jak za zwykłe badanie). Po prostu mała się ładnie ułożyła. Ale sam mówił, że to się rzadko zdarza i pod koniec ciąży już nie warto, bo zdjęcia są niewyraźne. Więc jak uważasz... MOim zdaniem się nie opłaca, za chwilę zobaczysz bobasa już na zywo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam jedno na nfz ( badanie prenatalne m.in usg w 3 D) a do ginekologa chodzę prywatnie i robiła takie badanie na wizycie ( płatnej). W czwartek mam znowu mieć. Nie wiem jak u Was u mnie jest zawieszony na ścianie duży monitor i wszystko pacjentka wyraźnie widzi, przepływy krwi itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może masz racje, mały się tak wierci ,że na ktg cały czas wciskać musiałam guziczek więc może nawet zdjęcia nie dać sobie zrobić, co? mam jedno zdjęcie usg zwykle te szare- samego siusiaka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na ubezpieczenie widze tylko jak mi przekreci komputer aby widziec i ma te zwykłe usg, teraz załuje ze nie chodzilam prywatnie bo mi nie raczył powiedziec nawet do kiedy mozna 3 D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w czwartek mam 2 ktg, i wątpie,że bedę miala jakies usg jeszcze, przez cała ciąze zrobil mi tylko 2/3 usg bo w ksiazeczce ciazowej jest miejsce na 3 usg. czy wasz gienkolog tez jest taki dziwny panstwowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsdvfnwdvhssdafvfa
ja żałuję że nie poszłam bo w sumie to nie chodzi o to żeby sobie dziecko pooglądać na tym 3D można dokładnie sprawdzić czy z dzieckiem jest na pewno wszystko dobrze czy przepływy są ok czy dziecko nie jest owinięte pępowiną w taki sposób że zagraża to jego życiu na zwykłym usg tego z reguły nie widać jeśli było by coś nie tak to cię wyślą na cesarkę i będziesz mieć zdrowego dzidziusia takie usg na samym końcu w sumie tylko temu służy no chyba że nie byłaś wcześniej w 22 tyg to sprawdzą stan serca dokładniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzę do państwowego to nie wiem, ale prawie na każdej wizycie mam usg ( ostatnio tylko nie miałam - powiedziała, że nie ma potrzeby i że zrobimy z pomiarami następnym razem) W pierwszej ciąży jak byłam nie było czegoś takiego jak 3D i 4D a jakoś urodziłam i wszystko było ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to zawsze fajniejsza pamiątka. mi robił usg tak jak mówię 2 razy i podawał wymiary dziecka. teraz mi powiedział ,że ktg jest bardzo dobre,że wszystko jest ok. bo pewnie w czwartek jak mam ktg to nie zrobi usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ginekolog PANSTWOWY twierdzi,że niezdrowo dla dziecka jest robic co miesiac usg, ale sama uwazam ze on jest dziwny. Mąż kazał mi chodzić prywatnie, ale ja juz nie chcialam zmieniac bo było mi gupio jakos- i teraz jestem sama sobie winna. a Wy drogie panie płaciłyscie za badanie gr. krwi i hcv ciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na temat tych badan zalozyłam nowy temat. :) postanowilam ze zadzownie do prywatnego ginekologa co ma 3D i zapytam go czy się opłaca robic te usg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×