Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jesienna mgła,.,.,

3 letni syn szwagierki nie lubi rysowac ,budowac z klockow itp...

Polecane posty

Gość jesienna mgła,.,.,

martwie sie czy z nim wszystko ok-z klockow to woli rozwalac jak ktos wybuduje niz sam cos ma wybudowac ,jak ma kolorowac to woli kredki porozwalac i na tym koniec ,bawi sie traktorkami ,lubi szalec po podworku niby wszystko ok,ale wydaje mi sie ze pomalu by musial robic cos wiecej-puzzle tez tylko rozwala,zadko kiedy ulozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 31-letnia kobieta Wroclaw
Jesteś walnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mojej znajomej
bylo to samo i na 4latka byla juz diagnoza- autyzm!! radze przebadac dziecko u neurologa, niechcec do rysowania i ukladania klockow to pierwszy objaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnnnnnaaa20lat
to może być autyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój ma 3,5 roku
I z klocków układa ulice albo parking, rysuje tylko kółka, a na podwórku szaleje. Uwielbia jeździć na hulajnodze, rowerku, traktorku, autku quadzie. Interesują go "dorosłe" quady, skutery, samochody. Po rodzinie wszystkie marki aut i kolory wymienia, a jak zapytasz jakiego koloru ma koszulkę to nie wie. I podobno to normalne - ma Swoje zainteresowania. Reszta przyjdzie z czasem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mgła,.,.,
wystraszylyscie mnie z tym autyzmem -on jest fajny dzieciak ,ladnie i duzo mowi ,lubi zwiarzeta ,inne dzieci ......mam nadzieje ze wkoncu to polubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To nie autyzm tylko
mężczyzna rośnie a jak wiadomo oni są trochę mniej rozgarnięci :D. Ok , pożartowałam sobie. Wydaje mi się że dziecko nie potrafi sie skoncentrować i skupić na czynnościach które wymagają uwagi, skupienia i logicznego myślenia (układanie puzzli czy klocków). Może być też tak że rodzic zbyt mało cierpliwie traktował dziecko i ciągle powtarzał , rób to tak a nie tak, ale ty bazgrzesz, a le tego puzzla nie tu się wkłada ale tu itp. Moja córka ma niespełna 20 miesięcy i uwielbia puzzle i układanki oraz klocki (tylko takie jak lego) ale nie nawidzi bawić się w piasku z wiaderkiem i łopatką kiedy większość u nas na placu zabaw aż się pali by grzebać w piachu i tylko te mamy wywalają z reklamówek akcesoria i mają spokój na ponad godzinę :D. Różne są dzieci i różne zainteresowania choć układanie puzzli czy bawienie się zabawkami edukacyjnymi to nie tyle rozwijanie zainteresowań ale umiejętności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie autyzm
Mój syn (obecnie 6-letni) również nie znosił rysowania. Mało tego, nie potrafił nawet dobrze kredki trzymać. Jak miał ponad 4 lata, z dnia na dzień zabrał się za malowanie. Obecnie tak ładnie mu to wychodzi, że pani wzięła go na dodatkowe lekcje ze sztuki. Klocki, układał i układa, ale za to puzzli do tej pory nie rusza. Tak więc dzieci są różne. Jeśli ten 3-latek chodzi do przedszkola to panie moment wychwycą odchylenia od normy i skierują do poradni. Tak więc nie ma co się martwić o czyjeś dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumna posiadaczka
ojjj juz bez przesady z tym autyzmem! ja nie znam zadnej doroslej a juz tym bardziej dziecka o wszechstronnych zainteresowaniach! bawi sie czym lubi, na wszystko przyjdzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mgła,.,.,
zaczal od wrzesnia chodziec do przedszkola -panie mowia ze jest ok,pierwsze dni niechcial siedziec w koleczku itp .ale z dnia na dzien jest coraz lepiej-pod koniec dnia troche oplakuje za szwagierka no ale to jak wiekszosc maluchow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak msjdb
jesli chodzi do przedszkola to jak juz wyzej ktos pisal panie to wychwyca -ale mysle ze bedzie ok -moze w domu nie chcial sam malowac w przedszkolu z dziecmi sie wyrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejjjj
ha ha ha ten autyzm mnie powalil:) kafeteryjne kwoki,psycholoszzzki,psychiatrynki postawily wspolna diagnoze-AUTYZM was to tylko do gazu wstawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania ajjjj
jesli chodzi do przedszkola to za ok 2-3 mce bedziecie widzialy czy sa jakies zmiany-napewno dojda mu jakies zainteresowania ,a czy to bedzie budowanie z klockow czy rysowanie to sie okaze.Dorosli tez jedni lubia czytac ,inni ogladac filmy a jeszcze ktos inny spedzac czas na dzialce-i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnessssssssssss\
ja bym poszla do lekarza -co on na to ,lepiej chuchac na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×