Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aguch905

Kot znów zaczął posikiwać

Polecane posty

Mój kot ma ok 2,5 roku. Niecały rok temu został wykastrowany, bo znaczył wszędzie teren. Jak do tej pory nie było z tym problemu, aż do tej pory. Niedawno zmieniliśmy mu zwykłą kuwetę na taką zamykaną. Niby normalnie się w niej załatwia, ale ostatnio zaczął sikać na dywan z długim włosiem. Nigdzie indziej nie zauważyłam, żeby to robił. Tylko na ten dywan. Dlaczego znów zaczął to robić? I czy ten dywan może przypominać mu trawę, bo ma też długi włos i dlatego tam się załatwia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
myślę, że w pierwszej kolejności powinnaś iść do lekarza - to jest częsty objaw jakiś problemów zdrowotnych u kotów, zwłaszcza z nerkami czy przewodem pokarmowym, kuweta kojarzy się wtedy kotu z bólem czy jakimiś nieprzyjemnymi odczuciami i unika jej, jak może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jednak załatwia się też normalnie do kuwety, tylko czasem posikuje na dywan(tzn. codziennie). czy można go tego jakoś oduczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
a czytałaś mój wcześniejszy wpis, czy go ignorujesz? jeżeli kotu coś dolega, to go nie "oduczysz", więc zacznij od wizyty u weterynarza i podstawowych badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamykana kuweta moze mu przeszkadzac troche - jesli ma klapke z przodu, zdejmij ją - kot moze potrzebuje światla. to wazne, zeby mial ochote robic do kuwetki. Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulka dlaczego jesteś
nie miła , twój wpis jest niedorzeczny , autorka pisze ze kot normalnie korzysta z kuwety nie kojarzy mu się żle bo by wogóle do niej nie właził! myslenie nie boli ale jest dla niektórych kłopotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, ze mimo wszystko kot może być niezadowolony z kuwety, choć z niej korzysta. Jak zmieniłam mojemu kotu żwirek, to często zdarzało mu się nasikać na ręcznik czy pranie w łazience, choć z kuwety korzystał. Po powrocie do pierwszego żwirka problemy sie skończyły. Zaczęłabym od rozmontowania kuwety i korzstania tylko z dolnej części, żeby kot się przyzwyczaił do nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×