Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość weselnica przyszła

Restauracja Mały Dworek Olsztyn k. Częstochowy

Polecane posty

Gość weselnica przyszła

witajcie, czy ktos tam może robił wesele? Trafiłam na strone internetową pooglądałam fotki i zainteresowało mnie to miejsce (co prawda mam tam kawałek )Jestem ciekawa czy ktos tam robił wesele i jakie sa jego wrażenia? polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weselnica przyszła
up up nie wierze ze nikt nie słyszał /nie by:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetybobie
Ja może z innej strony. Sala jest nowa - nowoczesna. Każdemu przypadnie do gustu. I z plusów tyle. Brak parkingu. Właściciel proponuje parkowanie w oddalonym o 300 metrów ośrodku zdrowia, bo po sasiedzku w remizie moze byc wesele... Brak klimatyzacji! Ma byc montowana chlodziarka. Nie klimatyzacja a chłodziarka. kto wie o co chodzi sam sobie odp co lepsze. Konkrety; Pdpisujac umowe w tym roku na 2014 nalezy spodziewac sie wzrotu cen o proc inflacji. Srednio 10zł rocznie (może byc wiecej może być mniej) Mamy już 190zł /os/ jednodniowe Korkowe - 5zł (chyba że wybierzemy butelke 0,5 za 30 -35zł) Mamy już 195 zł/os/ jednodniowe Zaix 350zl w przeliczeniu na 100 gosci daje już 198,5zł / os/ jednodniowe Dodatkowo jeśli wybieramy opcje "swój alkohol" nie wiem czemu ale Pan właściciel wtedy "nalega" na dodatkowego kelnera koszt 350zł. Jeśli wybierzemy alkohol od niego, wtedy on roznosi alkohole, dodatkowego kelnera nie potrzeba. Daje nam to 202zł /os/ jednodniowe Aha Pan właściciel zamawia tylko oryginalne napoje w szklanych butelkach 0.3l. Ktoś powie to świetnie. Zgadzam się. Świetnie przyjecie na poziomie ale jeśli tnąc koszty młodzi chcą w plastikowych? Nie odp Pan właściel "to psuje wyglad sali"... To był cios poniżej pasa. Właściciel nie wywarł na nas pozytywnego wrażenia. Podsumowujac może koszt organizacji wesela nie jest horendalnie wielki. Zdenerwowało Nas jednak to w jaki sposób przedstawione zostałe nam "dodatkowe koszty". Naprawde zdecydowalibysmy sie na wesele tam gdyby wlascicel zaczął; "full opcja za 210zl " Wszystko i nic wiecej nie potrzeba. Po co reklamować się promocjami od 150 zł skoro to fikcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokkuuuwwwjjjawr
Co do cen to chyba wszędzie tak robią czyli podają że wesele za 170 zł a do tego i tak trzeba sporo doliczyć. 210 zł od osoby to powiedziałabym że całkiem normalna cena. Nie wiem jak ten dworek wygląda ale nawet w domach weselnych od osoby wynosi mniej wiecej 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetybobie
Właśnie normalna więc po co kręcić? Zainteresowałam się sprawą zaiksu. Właściciel na tym zarabia a twierdzi że tak nie jest. Wyjaśniam: Opłate zaiks umieszcza sala weselna (to ona ma obowiązek, w świetle prawa to ona jest organizatorem nie Para Młoda). jeśli właściciel MD pobiera od każdej pary 350 zł w jednym misiącu to z puli zgromadzonych pieniędzy opłaca zaiks (reszta do kieszeni właściciela). Bo zaiks właśnie, nie polega na wykupywaniu każdorazowo licencji jak twierdzi właściciel MD, tylko na miesięcznych płatnościach ratalnych za UWAGA "działalność polegającą na udostępnianiu pomieszczeń lub organizowaniu w pełni imprez weselnych lub innych rodzinnych i okazjonalnych itp., podczas których wykorzystywana jest chroniona muzyka, zobowiązani są do zawarcia umowy licencyjnej na korzystanie z utworów muzycznych". Cena talerzyka normalna. Wiec po co ludziom oczy mydlić - to jedno. Przeżyłabym i to bo sala ładna itd itp ale naciągactwa nie znosze. Zarówno ja jak i narzeczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetybobie
Właśnie normalna więc po co kręcić? Zainteresowałam się sprawą zaiksu. Właściciel na tym zarabia a twierdzi że tak nie jest. Wyjaśniam: Opłate zaiks umieszcza sala weselna (to ona ma obowiązek, w świetle prawa to ona jest organizatorem nie Para Młoda). jeśli właściciel MD pobiera od każdej pary 350 zł w jednym misiącu to z puli zgromadzonych pieniędzy opłaca zaiks (reszta do kieszeni właściciela). Bo zaiks właśnie, nie polega na wykupywaniu każdorazowo licencji jak twierdzi właściciel MD, tylko na miesięcznych płatnościach ratalnych (180zł msc bodajże ale głowy nie daje) za UWAGA "działalność polegającą na udostępnianiu pomieszczeń lub organizowaniu w pełni imprez weselnych lub innych rodzinnych i okazjonalnych itp., podczas których wykorzystywana jest chroniona muzyka, zobowiązani są do zawarcia umowy licencyjnej na korzystanie z utworów muzycznych". Cena talerzyka normalna. Wiec po co ludziom oczy mydlić - to jedno. Przeżyłabym i to bo sala ładna itd itp ale naciągactwa nie znosze. Zarówno ja jak i narzeczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikimi
Witam czytam te wasze opinie i zastanawiam się czy rozmawiałam z tym samym właścicielem i czy nie byłam przypadkiem gdzieś indziej. Pan mówił nam że cena nie zmieni się (planujemy wesele na 08.2014), pobiera "korkowe" wysokości 500zł w tym wliczony jest kelner do roznoszenia, w większości sal gdzie byliśmy biorą około 10-20% faktury za alkohol. zainteresowana sprawą zaiksu dopytywałam pana czy coś takiego jest odpłatne powiedział że nie dolicza takiej opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serdecznie odradzam mały dworek. Moje wesele tam to żenada. Porcje obiadowe w wersji mini - wstydziłabym się coś takiego podać w domu na obiad. Zastawa stołowa i sztućce przedpotopowe - chyba zebrane z całego olsztyna bo kazdy inny. Jak mozna do tak elegancko zrobionej sali podac sztusce z baru mlecznego, kazdy inny, zarysowany, moja babcia w piwnicy trzyma lepsze. Podaliśmy wczesniej wizytówki - i tak zostały zle ułożone. Na trzy wizytówki - dwa krzesełka? Żenada. I w trakcie obiadu przesuwanie gosci bo jeszcze jedno krzesleko musi się upchnąć. Własciucielka na wiekszosc jakichkolwiek propozycji odpowiada "to zepsuje nam wygląd sali..." a sama powinna kupic porządną porcelane i zastawę zeby to jej nie psuło wyglądu bo goscie się zdziwili jak zobaczyli to badziewie. Przed weselem umowa że za lody 5zł... gdy przyszedl czas rozliczenia włascicielka stwierdzila ze lody bedą już drozsze. A chyba umowa to umowa? Nigdy wiecej zadnych zabaw w małym dworku i nikomu tam nie zycze przyjecia weselnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam własnie dylemat, czy robić wesele w tym małym dworku czy też może w zajeździe u Hermana. Może ktoś się podzielić aktualnymi opiniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na ile osób robicie te swoje wesela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz0000009
Restauracja pod każdym względem do polecenia !!! Miałem tam własne wesele w lipcu 2014 roku i razem z Żoną jesteśmy bardzo zadowoleni. Jedzienie było pyszne, dania wykwintnie podane i domowo smaczne. Jeżeli chodzi o obsługę, Pan Adam i Jego załoga byłą perfekcyjna. Wszystko było podawane na czas, bez opóźnień, kelnerzy byli na każde zawołanie, donosili wszystko bez zwracania uwagi. Wszystko można ustalić z właścicielką oraz porozmawiać odnośnie przeróżnych spraw ustalanych indywidualnie. Sala klimatyzowana, bardzo elegancko i gustownie oraz nowoczesnie zaprojektowana. Lokal jest perfekcyjny pod każdym względem. Są również pokoje dla gości weselnych - bardzo przytulne i tanie. Wraz z Żoną polecamy absolutnie salę Mały Dworek w Olsztynie k. Czestochowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebastian_marchel
Wiesz co, powiem, że dwa tygodnie temu byłem pierwszy raz w życiu w restauracji Złoty Garniec na Iglastej w Cze-wie i naprawdę wymiatają! Opinie jakie słyszałem na ich temat w ogóle nie były przesadzone. Rodzinny, swojski klimat, pięknie podane dania, z taką finezją, wręcz artystycznie to wyglądało wszystko na talerzu. Zwłaszcza ich szarlotkę polecam, sam nie wiem czy to lepiej wygląda czy smakuje?! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donnaivonna
Nasze wesele odbyło się tydzień temu w Małym Dworku. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Jedzenia dużo i bardzo smaczne. Na stołach nie ma przepychu, ale za to jedzenie donoszone jest na bieżąco, przez co jest świeże. Stół owocowo-ciastowo z kawą i herbatą nie jest może tak efektywny jak w niektórych lokalach, gdzie w skórze po arbuzie jest sałatka itp. ale za to są świeże kawałki owoców i wszystko jest donoszone na bieżąco, zatem za każdym razem jak się tam podejdzie to jest pełny stół. Co do obsługi to po prostu nie da się tego opisać. Zawsze czyste talerze, nawet jak jest lekko brudny to już jest wymieniany. Pytają czy wszystko jest ok itp. Co do samej organizacji wesela, to bardzo podoba mi się podejście właścicieli. Na pytanie o wiejski stół usłyszałam, że jedzenia jest tyle na stołach, że przygotowanie wiejskiego stołu jest zupełnie niepotrzebne, bo wszystko lub większość rzeczy po prostu zabiorę z powrotem po weselu. Co do parkingu to faktycznie nie jest za duży, ale nie ma się co dziwić, bo lokal leży pomiędzy innymi budynkami, więc rzeczywiście nie ma jak go powiększyć, ale czy jest to aż taki duży problem? W Olsztynie jest sporo miejsca na ulicy, jest też niedaleko zatoczka, gdzie zmieści się parę samochodów. Lokal posiada też pokoje gościnne, może nie są one super luksusowe, ale wydaje mi się, że zmęczonym weselnikom nie potrzeba wiele do szczęścia. Reasumując - Mały Dworek to bardzo dobra decyzja. Gdybyśmy raz jeszcze wybierali to też byłby to Mały Dworek. Szczerze polecamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mały Dworek to wyjątkowo piękne i urokliwe miejsce, które zdecydowanie można polecić przyszłym parom młodym:) ich pełną ofertę weselną wraz z dodatkowymi opiniami znajdziecie na http://www.gdziewesele.pl/Czestochowa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak robisz małe wesele to zajazd u Hermanów wydaje mi się, że pasowałby. Jest w fajnej okolicy, no i jedzenie mają smaczne, a to dosyć istotne. Z cenami Ci nie za bardzo podpowiem, bo ja robiłam dwa late temu, więc pewnie trochę się pozmieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No całkim ok wyglądaj ten zajazd u hermanów, Mały dworek w sumie tez ok. Lokalizacyjbei bardziej pasuje zajazd, bo bedzie po prostu blizej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Mam swoje top 5 najlepszych restauracji ;) Ale jakbym miał wybrać taką jedną najlepszą, gdzie mają świetnie opanowaną kuchnię staropolską to chyba Złoty Garniec ( www.garniec.com.pl ). To jest na Iglastej w Częstochowie, łatwo trafić. To co oni robią – kartacze, polędwiczki wieprzowe, łosoś ze szparagami...to po prostu niebo dla moich kubków smakowych. A co ciekawe ceny nie są takie wygórowane jak w porównywalnych restauracjach, także to ich duża przewaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Garniec jest ok, podbnie jak zajazd u Hermanów. Tam też mają spoko menu. Postawili na kuchnie polska i w sumie dobrze, bo moze i jest sporo restauracji, które serwują schabowego, karkowke itp, ale mało która serwuje dobrego schabowego. No a te dwie restauracje znają się na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sierpniu 2016 roku zorganizowaliśmy w Małym Dworku wesele. Wybierając salę sugerowaliśmy się opiniami innych, ceną oraz położeniem i ogólnym wyglądem lokalu. Niestety wcześniej nie uczestniczyliśmy w żadnej imprezie tam organizowanej. Kontakt z właścicielkami uważam za bardzo dobry, natomiast z menadżerem- średni. Byliśmy bardzo pozytywnie nastawieni, ale teraz z perspektywy czasu mamy mieszane odczucia i jesteśmy nieco zawiedzeni. Obiekt bardzo ładny i wiele można wykonać/dopracować, aby sala wyglądała obłędnie JEDNAK * wygląd 'podwórka' miejscami miał wiele do życzenia, szczególnie od strony sali gdzie mieścił się gril, wiata i rollbar do piwa; * tydzień przed uroczystością poprosiliśmy również o umycie zewnetrzynych okien, ponieważ nie wyglądały zachęcająco- nie zostało to wykonane; * z relacji gości (damska toaleta) podczas przyjęcia światło w damskiej toalecie nie działało, * parkiet taneczny mocno zużyty Gdyby nie kwiaciarka/dekoratorka z Częstochowy, która dokonała mega metamorfozy, dzięki przepięknym dodatkom finalny wygląd sali byłby zdecydowanie niekorzystny. Wielokrotnie prosiłam o rozsunięcie zasłon (wg mnie są bardzo ciemne, słabo pasujące do wystroju i lekko zużyte) nieustannie były zasuwane przez obsługę lokalu Jedzenie: osobiście spożyłam jedynie dania gorące co do których nie mam żadnego zarzutu, ale na podstawie opinii gości stwierdzam, że fakycznie dania gorące są na + jednak przystawki pozostawiają wiele do życzenia, małe ilości, rzadko donoszone Pokoje: wynajeliśmy cały obiekt i.. była to najgorsza z decyzji, jakie podjeliśmy W Małym Dworku- tzn pensjonacie nocowaliśmy już dzień przed ślubem i standard "Apartamentu dla Nowożeńców" mnie załamał! Zimno, dzień przed ślubem nie wyobrażam sobie, by jakakolwiek przyszła panna młoda zadowolona by była z takich warunków. Prysznic jak za dawnych lat, oprócz tego m.in. uszkodzony wąż, nieszczelna słuchawka. Fotografowie oraz kamerzysta o wejściu do obiektu na czas przygotowań i błogosławieństwa musieli chować i wynosić dywaniki, figurki i obrazki, które zdecydowanie były zbędne i prędzej przeszkadzały. Goście również mieli słabe zdanie dotyczące pokoi. Podsumowując: oceniamy Mały Dworek- PRZECIĘTNIE Uważam,że chcąc prowadzić tego tyu biznes należy w niego inwestować, modernizować, ulepszać, a mam wrażenie, iż w obiekcie czas się zatrzymał Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Groov 22
Na moje klimatyzator typu split jest lepszym rozwiązaniem do domku, koszt instalacji takiej klimatyzacji może być wyższy ale można lepiej dopasować moc urządzenia do powierchni domu, agregat klimatyzacji i tak montowany jest na zewnątrz budynku, obczaj parametry tej klimy i zobacz, ja czekam aż mi założą fujitsu http://www.mirtor.com.pl/klimatyzacja-torun/ z sensorem podczerwieni który steruje klimatyzatorem i kieruje chłodne powietrze na ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×