Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulotna chwila

Sok/syrop z owoców czarnego bzu

Polecane posty

zamierzam właśnie zrobić sok z czarnego bzu (na przeziębienia, anginę itp) i tu pojawia się problem... jeśli któraś z Was robi takowy, to bardzo proszę o porady czy lepiej owoce przepuścić przez sokownik, czy może gotować z dodatkiem wody i cukru? która metoda jest lepsza? a może nie ma to znaczenia? i jeszcze jedno pytanie ile soku otrzymam z kilograma owoców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja co roku robię sok z bzu czarnego, no, poza tym rokiem bo w tym roku zwyczajnie u nas go nei am :/ a robię tak, całe baldachy bzu wrzucam do sokownika i jak owoce puszczą już cały sok, dodaję do niego cukru, zazwyczaj daje pół na pół, litr soku/ kilo cukru, ale ja takie bardziej galaretki robię. zagotowuję na małym ogniu do rozpuszczenia cukru, gorące wlewam do słoiczków i pasteryzuje 5-10 minut w zależności od tego jakie słoiczki są duże czy małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję bardzo :-) powiedz mi jeszcze jedną rzecz (o ile pamiętasz) ile wyjdzie soku z kilograma owoców?i czy ten sok z taką ilością cukru nie będzie za słodki? a tą galaretkę też wykorzystujesz w celach leczniczych?czy jako mazidło na chleb? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojęcia ile wychodzi z kilograma owoców soku, bo zwyczajnie nigdy nie ważę, a galaretke wykorzystuję tak samo jak sok, czyli do herbatki :) tylko daje się jej mniej niż soku bo jest bardzo słodka. najlepiej smakuje z herbatą z lipy, suszonych kwiatów bzu i maliny suszonej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam wiaderko bzu i deficyt małych butelek i słoiczków stąd te pytania ciekawe co mi z tego wyjdzie:-) ps. na prawdę to taki lek na całe zło;-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest bardzo dobrey ale w wieks
zych ilosciach przeczyszczajacy. wazne zeby go chwile pogotowac, aby rozlozyla sie trujaca sambunigryna. Nie mam sokownika wiec normalnie rozgotowuje z cukrem, a potem cedze, albo jak mi sie nie chce - to zasypuje cukrem jak maliny. polecam dodac odrobine soku z cytryny - znacznie to polepsza smak, sam bez jest lekko mdły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czarny bez zawiera trucizne!!!! Jest szkodliwy!!! Mozna z niego robic sok ale trzeba stosowac metrody, ktore wpierw usuna trucizne. Nie wolno go uzywac zbyt duzo, to LEK, a nie soczek do herbaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedyś próbowałam zrobić, od tamtej pory nigdy więcej! cała kuchnia wyglądała jak po wojnie... teraz tylko kupuję takie syropy z ogródka dziadunia i moim zdaniem te ich soki mają "więcej smaku" niż nawer takie domowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za ile są takie soki? ile ml? Sok z czarnego bzu jest dobry na przeziębienie a u nas w rodzinie non stop ktoś chory. To jest 100% sok z tego ogródka dziadunia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weterka

ja pamietam jak jeszcze moja babcia robiła syrop z czarnego bzu, razem z nia chodziłam zbierać owoce bzu 🙂 teraz jak kupuję dziecku syrop na kaszel to też szukam w skałdzie bzu, pod tym względem najelpszy jest chyba sambucol, ma w skałdzie najeiwęcej wyciagu z bzu dlatego mu zaufałam i wiem, że jest sprawdzony dla mojego dziecka, daltego zawsze go kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×